Jump to content
IGNORED

Brza hrana - ostalo


yolo

Recommended Posts

i ja sam jela u toj indiji il makrobiotici i isto kupila uvece nesto to sve bilo ladno i bljutavo. nego, na trgu marksa i engelsa nambr 8, zavuceno u budzaku pored tifanija, burek ispod saca. vidim ja znak, prodjem kroz prolaz i ukazu mi simpaticne pite smotane u spiralu u velikoj tepsiji, ali nisam bila gladna.veceras sam bila gladna i kupila sam, jer nije bilo drugog, ladnu krompirusu. ai, i tako ladna bila je izvanredna. kore odlicne, pita debela ko moj kaziprst, zabibereno kako treba, nema vegete, veoma ukusno.. jedva cekam ovih dana da budem gladna i jedem sve ostalo. ako neko overi, nek dojavi. kilo 300 d.
jela danas babinu lepinju: kajmak i prsuta, lepinja zapecena pod sacem.jela i burek s mesom, vrhunski. sa sirom, dosta kul, malo mi samo sir bio slabunjav, ali to je moj problem. od slatkih probala dedinu pitu, orasi, suvo grozdje itd, ali uspela samo jedan zalogaj da stavim u usta, nazdrala se ostalog.pohvalno sto moze da se zove telefonom i naruci za pokupiti. devet od deset poena.
Link to comment
Shta da uzmu tu seljaci koji svaki dan prolaze pored, chesto im se ulazi da probaju, ali im se ne prolazi kroz 'izvolite', 'samo nekoliko desetina minuta, nemam ni najmanju predstavu shta da naruchim' dijalog?
Ufff tek sad sam video post, ali hajde odgovoricu.Glavno jelo tamo je sabdji, tj. varivo, cesto u jogurtu, itd. Pitati koji sabdji imaju na meniju. Tu je i badji, isto kuvano jelo od povrca. Imaju i pire krompir sa turmerik zacinom, lepa varijanta je uzeti 200 grama sabdjija i 100 grama pirea. Uz ovo se jede pecivo. Mozete uzeti chapati (tanka pituljica, iscepas parce pa time jedes umesto kasikom), i somosu. Somosa (mnozina somose) je indijiska kiflica sa nadevom od povrca. Nevelika je, ali vrlo jaka. Uzeti i chutney, to je ljuti indijski pekmez, koji se jede pre glavnog jela da podstakne apetit. 50g je sasvim dosta.
Link to comment

na platou otvoren neki fresco, ne bih ni usla, nego me jutros kisa tu zatekla. platoov spin off, lazno italijanski, prsutica mekana, hleb lici na lepinju, sir mocarelica, zacinjeno nekom zelenom ikebanom, ogromno i toplo. i fantasticno bezukusno. obaska sto se mladi istoricari tu gomilaju, oslovljavajuci jedni druge sa 'istoricare'. ima i u cika ljubinoj kantina, to je super, preskupo mesto, a sredjeno kao menza. nesto kao kad se zajebavamo na racun siromasnih.

Link to comment
Ufff tek sad sam video post, ali hajde odgovoricu.Glavno jelo tamo je sabdji, tj. varivo, cesto u jogurtu, itd. Pitati koji sabdji imaju na meniju. Tu je i badji, isto kuvano jelo od povrca. Imaju i pire krompir sa turmerik zacinom, lepa varijanta je uzeti 200 grama sabdjija i 100 grama pirea. Uz ovo se jede pecivo. Mozete uzeti chapati (tanka pituljica, iscepas parce pa time jedes umesto kasikom), i somosu. Somosa (mnozina somose) je indijiska kiflica sa nadevom od povrca. Nevelika je, ali vrlo jaka. Uzeti i chutney, to je ljuti indijski pekmez, koji se jede pre glavnog jela da podstakne apetit. 50g je sasvim dosta.
Teshko da cu ishta od ovoga zapamtiti, stoga shtampam i nadam se da je sutra taj dan :D. Hvala vasudevo.
Link to comment
  • 2 weeks later...

u falafelu u NF se pojavio baba ganus ali malo je reci da nisam impresioniran. ne znam u cemu je fora ali je onako pihtijast ali tvrd, kao da ima nekog zelatina. i humus se pokvario. izgleda da je doslo do promene u ljudstvu, nemam pojma.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Fresco na Platou, kad ides od knjizare ka Knezu, prodjes ulaz u Filozofski, popnes se uz stepenice i odmah sa leve strane.Pizza vrhunska, 95 din parce, sednes i jedes iz tanjira. Imaju i sendvici, kafa, sokovi, novine ... ima i duvanskog dima, ali pizza je da skines kapu.Jeo sam malopre neku Vulkan pizzu iz Tome, kao sendvic pizza, sa kulenom, mocarelom i valjda pecenicom. Ultra bezveze.

Link to comment
na platou otvoren neki fresco, ne bih ni usla, nego me jutros kisa tu zatekla. platoov spin off, lazno italijanski, prsutica mekana, hleb lici na lepinju, sir mocarelica, zacinjeno nekom zelenom ikebanom, ogromno i toplo. i fantasticno bezukusno. obaska sto se mladi istoricari tu gomilaju, oslovljavajuci jedni druge sa 'istoricare'. ima i u cika ljubinoj kantina, to je super, preskupo mesto, a sredjeno kao menza. nesto kao kad se zajebavamo na racun siromasnih.
Koja je po tebi dobra pizza, kad ta ne valja?
Link to comment
Fresco na Platou ultra bezveze.
da, slazem se. jela sam kapreze sendvic, kao onaj pica hleb, mocarela, paradajz, zelena salata, dobro to zvuci, ali je zapravo nista, dobijes puno leba za 120 dinara. prazno, bezukusno, bzvz. tamo vise necu jesti.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Bolje od mesare-brze hrane kod pijace u Grockoj?
Izbjegavam grocansku pijacu od kad sam  osjetio kombinaciju miomirisa ustajalog sarana i mladog sira u avgustovsko podne. Bez zezancije, ovi su odlicni u poredjenju sa konkurencijom pekara-pecenjara trovacnica u blizini skola. 
Link to comment
  • 3 weeks later...

neko davno hvalio "fofu" kod studenjaka.otvorilo se nesto "fofa" u kralja petra, malo ispod jevremove. ne znam da l je ista firma, ali je pita sa sirom odlicna! videla sam i neke privlacne domace baklave, ali nikako da ogladnim dovoljno...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...