Jump to content
IGNORED

Brza hrana - ostalo


yolo

Recommended Posts

najbolji kinez kog sam jeo je bio u zapadnom berlinu, u neposrednoj blizini kolodvora zoo:), ali je to bio bas napucani, top class restoran. davno bese, januar 99-e, vise se ne secam imena.vrlo jako se igra u china townu u NYC i londonu, a bogme ni amsterdam nije za bacanje.ovo o cemu pisete su trash mesta, ne mesati sa ozbiljnim ugostiteljstvom koga ima.
China Town u SF je prava stvar za klopu,kinesku. Mozda je u Londonu i NYC zaista takokako pisesh, ali ja to ne znam.Problem kod Kineza ( mislim na kuhinju) zaista je taj da jednostavno nema svakog jutratog svezeg povrca kao sto je to recimo slucaj u SF.Zato se koriste konzerve,u najboljemslucaju i zamrznuto povrce. Najveci broj tih ugostitelja koristi konzerve.Nisam neki specijalist ( a i kineska kuhinja mi bash i nije san snova,radije indijska)ali kazu da je i za tu cuvenu pekinshku patku pitrebna nekakva narocita sortabash te i takve patke. Jela sam je jednom u Hong Kongu, i danas je se secamsa ljubavlju,jela i ovde u D u raznim varijacijama, ali nije to to.Japanska kuhinja je za mene savrshena.Nema improvazicije.
Link to comment
Gde na zelenjaku? Pitam jer mi je daleko da idem u Balkansku kod Anđelka, a na njegovom sa bureku odrastao. Na zelenjaku sam par puta jeo odličan burek u 3 posle ponoći nakon štete. dovoljno masan da neutrališe alkohol, vreo, sa dobrim sirom i ne teškim testom, a zna se da burek i slično umeju da budu ubistveni u kasne sate ako nisu dobro spremljeni. govorim o pekari koja se nalazi na desetak metara od prolaza iz jug bogdanove ka podzemnom prolazu/stepenicama koje vode gore ka meku.
Pekara koja se nalazi tačno na ćošku pored ulaza u prolaz, do nje je ona picerija/palančikarnica. Ne znam za rane jutarnje sate, ali im je u kasne jutarnje sate (8 AM :P) dobar, kao i u kasne večernje sate. Probo i sa sirom i sa mesom i oba su dobra, u dva formata - nesarajevski i sarajevski.
Link to comment
Pekara koja se nalazi tačno na ćošku pored ulaza u prolaz, do nje je ona picerija/palančikarnica. Ne znam za rane jutarnje sate, ali im je u kasne jutarnje sate (8 AM :P ) dobar, kao i u kasne večernje sate. Probo i sa sirom i sa mesom i oba su dobra, u dva formata - nesarajevski i sarajevski.
Ovo prvi put cujem, ali to ne znachi i da ne postoji ;) Kakva je razlika izmedju sarajevskog i nesarajevskog?
Link to comment

Sarajevski se pakuje u palačinke, pa je crvast i dugačak. Ovaj obični (i 10 dinara jeftiniji) se pakuje u kvadratiće. Od sarajevskog se bolje najedeš, valjda ga ima više količinski.Nažalost, daleko je to od bureka izbosne koji sam imao čast probat'.

Link to comment

kod trpkovića žderem ono što se zove "školjka". Vidim da su se redovi malkice proredili; do pre par meseci je bilo nemoguće tamo kupiti bilo šta a da ne preispitate svoj odnos prema sebi najbližem. Najbližem, u onom fizičkom smislu, naravno. Govorim o prodajnom objektu u Nemanjinoj.

Link to comment

Ja sam tamo imao živaca da jedem samo dok sam bio u vojsci. Dođem u uniformi sa izrazom lica od gladi umirućeg, i onda se neka od brkatih prodavačica ili patriotski osvešćenih kupaca sažali pa veli "aj, vojnik, preko reda". Imali su neke mamojebne mini pizze.

Link to comment
bljakostima nikad kraja. kad su izmislili suva??
kako kada? pa to je drevni srpski specijalitet. Inace ja bih pre umro od gladi nego to jeo. od brze hrane najvise volim pizzu, mogao bih da je jedam svaki dan 3x dnevno, samo da ima sto vise nadeva, ne volim suvu i tanku.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...