Jump to content
IGNORED

Brza hrana - ostalo


yolo

Recommended Posts

U Vasinoj otvoren samoposlužni restoran. Bio danas, pojeo neku piletinu i grilovano povrće za 300 rsd... 'nako ... Mislim da ću sačekati malo do sledećeg odlaska.

Link to comment

Hleb and Kifle imaju odličnu štrudlu s makom za samo 49 din. Fil je očigledn os umom, a štrudl posut fino kosanim bademima. Preporučujem. I mađarski ražani hleb je zgodan za sendviče.Aurora je sladak i mastan hlebac s grožđicama i koamdićima čokolade, aromatičan, onako kao neki glamur-milihbrot ponekad uz belu kafu. Samo, pažnja - dobar je samo svež, posle dva dana s njima možete da zidate kuću.

Link to comment
  • 2 months later...

Samo da prijavim dobru picu za posle alkoholisanja i izlaska u grad radi 24h i tu je odmah preko puta Meka sa onom ogromnom reklamom pa ju nije tesko primetit.Kada se pogleda da su alternativa Bucko i Orao, Caribic je odlican izbor.

Link to comment

Indijski fast-food postoji odnedavno u Palmotićevoj (bliže Kosovskoj), zove se Feniks. Ne volim indijsku hranu (volim ljuto ali ne i slatko, naročito ne podnosim prženo) pa ne umem da procenim da li liči na original. Bar po nazivima zvuči: pakora, somose, čatni, imaju i kuvane varijante, neke lepinjice, slatkiše... Zanimaju me utisci poznavalaca i ljubitelja indijske hrane, koje pored u od gazza1 opljunutog Everesta ima koliko znam i u Joy of Heart (ili sličnog naziva) u Svetogorskoj, prekoputa a blizu Ateljea. To su jedina tri obična mesta (jeftinija) u centru gde znam da ima indijske hrane.Ima li slično pristupačne tajlandske hrane u centru negde? Možda ću uskoro biti lokalni vodič jednoj Tajlanđanki iz USA, pa da mi ona onda bude stručni vodič za njihovu hranu :)

Link to comment

Od vanrestorantskih mesta jedino mi na pamet pada Wok2Walk ali sumnjam da ce ona bas biti impresionirana time.A sto se Indijske jeftinije klope tice svake srede u Gingeru je kari vece pa se mozes sita najesti svega i svacega sa jedno 4 vrste karija i to po principu all you can eat za 1000 kinti

Link to comment

javilo mi se da mi se jede vruci somun. bez icega.a secam se da sam u neko gluvo doba noci isla s nekim u neku pekaricu koja ne lici ni na sta i koju drze neki albanci cini mi se. nalazi se u vojvode stepe u nekoj kucici sa leve strane kad se ide od autokomande (rekla bih blizu saobracajnog). imaju mozda 4 artikla u ponudi i ne secam se niceg vise osim da sam odatle probala najbolju na svetu pogacu sto je onako kao somun. jel radi to jos uvek? (ako neko zna o cemu pricam)

Link to comment

Kinez u grcko-kiparskom centru ... fantastican. Yiping Zhiao (ili tako nekako)Prvi put kada sam otisao, sedi mesar iz lokalne mesare/pecenjare i jede kod ovog kineza :D .I on prica da je ovaj ranije bio glavni kuvar u Pekingu (ili Ludoj kuci, nisam zapamtio), pa se posvadjao sa gazdom i otvorio sopstvenu brzu 'ranu.Inace, pored ovog ima jos jedan kineski restoran u grcko-kiparskom centru u kome rade neki nasi kuvari i katastrofa je...

Edited by Lezilebovich
Link to comment
Kinez u grcko-kiparskom centru ... fantastican. Yiping Zhiao (ili tako nekako)Prvi put kada sam otisao, sedi mesar iz lokalne mesare/pecenjare i jede kod ovog kineza :D .I on prica da je ovaj ranije bio glavni kuvar u Pekingu (ili Ludoj kuci, nisam zapamtio), pa se posvadjao sa gazdom i otvorio sopstvenu brzu 'ranu.Inace, pored ovog ima jos jedan kineski restoran u grcko-kiparskom centru u kome rade neki nasi kuvari i katastrofa je...
fala ti za ovaj tip, svaki 2. dan sam na ovoj poziciji u ocajnickom pokusaju da u lunch breaku nadjem nesto novo, a taj kinez o kome pises je zreo za dzarmusev film. vec godinu dana ima kako radi, nikada ali nikada nikoga nisam video da je tamo nesto narucio, niti sam video baju da nesto sprema, ali je mesto uredno otvoreno i ceka musterije:). koliko vec sutra evo me.
Link to comment
javilo mi se da mi se jede vruci somun. bez icega.a secam se da sam u neko gluvo doba noci isla s nekim u neku pekaricu koja ne lici ni na sta i koju drze neki albanci cini mi se. nalazi se u vojvode stepe u nekoj kucici sa leve strane kad se ide od autokomande (rekla bih blizu saobracajnog). imaju mozda 4 artikla u ponudi i ne secam se niceg vise osim da sam odatle probala najbolju na svetu pogacu sto je onako kao somun. jel radi to jos uvek? (ako neko zna o cemu pricam)
radi pekara, naravno. preko puta studentskog doma 4 april, kao sto covek kaze. imaju APSOLUTNO najbolji hleb u gradu, ostaje svez i jestiv danima (naravno, ako ga ne pojedes dok je vruc luda si). kao sto su kod Balkana redovi za pogacice sa cvarcima i kifle, ovde je za hlebac. burek im nije los (nije Mita RIP ali...samo 1 je Mita RIP), slane kifle su im super... buduci da imaju toliku navalu a drze samo tih 4-5 artikala, mislim da je safe bet da im je sve :wub:
Link to comment

exic, assuuck (ovo sam naucila od nemaca da kad koristim englesku tastaturu da umesto samoglasnika sa dve tacke napisem ga dvaput),samo da potvrdim. kad se udje u pekaru koja ima 4 m^2 prodajnog prostora, s desne strane ti je prodavac ispred koga je ona metalna polica sa burecima i buhtlama, a iza njega na drvenoj polici stoje hlebovi i pogace? i onda dalje su vrata koja vode tamo gde oni to peku? ako je to to, odmah tati saljem instrukcije da me ceka s tim na aerodromu. nemam drugih zelja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...