Jump to content
IGNORED

Brza hrana - ostalo


yolo

Recommended Posts

ajoooj, avalica......teleća glava u škembetu. voda ide na usta. ne mogu da kažem "s".
veruj mi, pojeo sam sigurno 100 kila telece glave u avalici i ova iz sumadije je isti nivo. ozbiljan mamojebac!
Link to comment
  • 3 months later...

Jutros su otvorili, u Svetozara Markovica, Roggenart, poput Hleb i kifle ili Bread & Co. Brios sa orasima nije los, i pecivo sa jogurtom i malinama. Nista sto nije vec vidjeno, ali nisam stigao puno sta da probam.

Link to comment
  • 3 weeks later...

bejgl, bejgl, bejgl!konacno mi, zarobljeni na terazijama, mozemo da jedemo nesto sto nije mek ili msg.bagel shop se zove, u nusicevoj pre poste, tamo gde je bio valjda naf-naf ili stefanel, neka od onih radnji za mrsave.pravi mali slatki bejglici, strejt, sa nekim semenkama, ovakvi, onakvi. 50 dindzi komad, prave i sendvice tamo, ima i supice neke za poneti i jos nesto za jelo, ali bejglici, savrstenstvo.

Link to comment
Hvala, držaću se i dalje bureka na Zelenjaku. ;)
Gde na zelenjaku? Pitam jer mi je daleko da idem u Balkansku kod Anđelka, a na njegovom sa bureku odrastao. Na zelenjaku sam par puta jeo odličan burek u 3 posle ponoći nakon štete. dovoljno masan da neutrališe alkohol, vreo, sa dobrim sirom i ne teškim testom, a zna se da burek i slično umeju da budu ubistveni u kasne sate ako nisu dobro spremljeni. govorim o pekari koja se nalazi na desetak metara od prolaza iz jug bogdanove ka podzemnom prolazu/stepenicama koje vode gore ka meku.
Link to comment
  • 3 weeks later...
šta je to bejgl? Jer može čovek da se najede za tih 50 đunti?
ja da ti kazem, prijatelju - JOK.@tema - slabo fast food... tu i tamo big mek i tomin pileci baget - jedina moja ulicarenja... edit: ja dobru kinesku hranu u beogradu nisam jela (nisam previse ni pokusavala, nakon pocetnih razocaranja) Edited by PointTaken
Link to comment
ja da ti kazem, prijatelju - JOK.@tema - slabo fast food... tu i tamo big mek i tomin pileci baget - jedina moja ulicarenja... edit: ja dobru kinesku hranu u beogradu nisam jela (nisam previse ni pokusavala, nakon pocetnih razocaranja)
Stvarno me sada zanima da li si ikada negde jela dobru kinesku klopu?Ja sada mogu da kazem da sam je jela ( finu,pravu) samo pre 100 godina u Hong Kongu i npre 10 u Singapuru.I u San Francisku sam jela neku dimljenu svinju sa medom, ali sam onda bila glupava pa kao nije islo tadaslano i slatko. A ne izlazi mi iz glave ;)
Link to comment
Stvarno me sada zanima da li si ikada negde jela dobru kinesku klopu?
prvi i put sam kinesku klopu jela u kini (peking) i odusevila se... imala sam osecaj kad se kuci vratim da cu samo to da jedem... a onda dodjem u bgd, probam ovo sto nude, i smorim se... ni blizu.mozda je bedak u tome sto su mi tamo klopu (i restorane) birali kinezi (domacini)... a oni znaju sta valja...
Link to comment
prvi i put sam kinesku klopu jela u kini (peking) i odusevila se... imala sam osecaj kad se kuci vratim da cu samo to da jedem... a onda dodjem u bgd, probam ovo sto nude, i smorim se... ni blizu.mozda je bedak u tome sto su mi tamo klopu (i restorane) birali kinezi (domacini)... a oni znaju sta valja...
Verovatno su u Kini svio iole pristoji restorani OK. Pod pristojnim podrazumevam ono da se ne otrujesh od nekih salmonela.Prosle godina bilo neko kulinarsko pisanije u ovim mojim nemackim medijima i neka analiza tih kineskih restoranapo Evropi ( ato je verovatno i svuda tako). Koriste povrce iz konzervi( ne zamrznuto) ili en daj boze sveze,najjeftiniju piletinu ,svinjetinu,sve to prekriju sa tim soja sosom ( nesto bash druge zachine i ne koriste) ,sve sitnoisekano do neprepoznatljivosti i onda dilema kod konsumera , sta uopste i jedesh.Mislim bilo i priche o higijeni,al aj to i nije sada tema.
Link to comment

najbolji kinez kog sam jeo je bio u zapadnom berlinu, u neposrednoj blizini kolodvora zoo:), ali je to bio bas napucani, top class restoran. davno bese, januar 99-e, vise se ne secam imena.vrlo jako se igra u china townu u NYC i londonu, a bogme ni amsterdam nije za bacanje.ovo o cemu pisete su trash mesta, ne mesati sa ozbiljnim ugostiteljstvom koga ima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...