Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

danska je pružala otpor 6h ne 6 danahihi

  • Replies 1.1k
  • Views 66.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

57 minutes ago, Gandalf said:

zavisi. da li je u pitanju Trampovo merenje patke, ili se pak radi o Milerovoj zamisli? u potonjem slučaju, kud ćeš bolje i kvalitetnije pobede nad mrskim globalizmom od razjebavanja NATO-a i EU.

https://x.com/KatieMiller/status/2007541679293944266?s=20

Pa kako će onda da drže Nemačku daun, Rusiju aut ili kako već ide ona njihova doktrina...ajde, videćemo, razjebavanje EU i NATO bi bio možda i veći potres od raspada CCCP.

Just now, Rudolf Pingvinoglu said:

Pa kako će onda da drže Nemačku daun, Rusiju aut ili kako već ide ona njihova doktrina...

Pa to je deo kletog globalizma. UN, IMF, NATO, EU, USAID... Ceo post-WWII paket koji nam je doneo toliko zala.

Stephen Miller:

Not long after World War II the West dissolved its empires and colonies and began sending colossal sums of taxpayer-funded aid to these former territories (despite have already made them far wealthier and more successful). The West opened its borders, a kind of reverse colonization, providing welfare and thus remittances, while extending to these newcomers and their families not only the full franchise but preferential legal and financial treatment over the native citizenry. The neoliberal experiment, at its core, has been a long self-punishment of the places and peoples that built the modern world.

13 minutes ago, Gandalf said:

Pa to je deo kletog globalizma. UN, IMF, NATO, EU, USAID... Ceo post-WWII paket koji nam je doneo toliko zala.

Stephen Miller:

Not long after World War II the West dissolved its empires and colonies and began sending colossal sums of taxpayer-funded aid to these former territories (despite have already made them far wealthier and more successful). The West opened its borders, a kind of reverse colonization, providing welfare and thus remittances, while extending to these newcomers and their families not only the full franchise but preferential legal and financial treatment over the native citizenry. The neoliberal experiment, at its core, has been a long self-punishment of the places and peoples that built the modern world.

+1 i tu jos dodaj i JD koji kaze da je Amerikanac od kineskog seljaka napravio bogatasha.

  • Popular Post

Jugoslavija je ratovala više od 4 godine, vezala desetine divizija, pretrpela jezive žrtve iako je bila raskomadana. Danska je imala svoju vladu i kralja sve vreme u zemlji. Jugoslovene su ubijali 100 za jednoga i slali na prinudni rad. Danci su mogli da štrajkuju protiv Nemaca i da im se ništa ne desi.

2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Jugoslavija je ratovala više od 4 godine, vezala desetine divizija, pretrpela jezive žrtve iako je bila raskomadana. Danska je imala svoju vladu i kralja sve vreme u zemlji. Jugoslovene su ubijali 100 za jednoga i slali na prinudni rad. Danci su mogli da štrajkuju protiv Nemaca i da im se ništa ne desi.

ima li ovo tvoje veze sa topikom? sem jedne doze seirenja koje može potpuno da skrene topik.

21 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Jugoslavija je ratovala više od 4 godine, vezala desetine divizija, pretrpela jezive žrtve iako je bila raskomadana. Danska je imala svoju vladu i kralja sve vreme u zemlji. Jugoslovene su ubijali 100 za jednoga i slali na prinudni rad. Danci su mogli da štrajkuju protiv Nemaca i da im se ništa ne desi.

Pise Pekic o tome u kontekstu Jevreja u Danskoj, po sistemu moglo im se, oni su bili veci ubermensheni od Nemaca, nisu ubijali Dance.

Ali svejedno, to sto je Jugoslavija nastavila da ratuje u onim neuslovima je bilo s jedne strane posledica NDH, a s druge cackanje mecke. Ako je 1 Francuska mogla da sedi na guzici i ceka trenutak, to je trebalo i YU Srbija da radi.

39 minutes ago, Gandalf said:

Pa to je deo kletog globalizma. UN, IMF, NATO, EU, USAID... Ceo post-WWII paket koji nam je doneo toliko zala.

Stephen Miller:

Not long after World War II the West dissolved its empires and colonies and began sending colossal sums of taxpayer-funded aid to these former territories (despite have already made them far wealthier and more successful). The West opened its borders, a kind of reverse colonization, providing welfare and thus remittances, while extending to these newcomers and their families not only the full franchise but preferential legal and financial treatment over the native citizenry. The neoliberal experiment, at its core, has been a long self-punishment of the places and peoples that built the modern world.

Pa ništa onda, vidim na nalogu ove Miler da je Tramp izjavio da će da priča o Grenlandu za 20ak dana, homeland security i tako to. Živo me zanima kako će (i da li će uopšte) da opravda tu potencijalnu aneksiju Grenlanda nečim drugim osim sekjuritija. Bumo videli...

33 minutes ago, đorđe geprat said:

ima li ovo tvoje veze sa topikom? sem jedne doze seirenja koje može potpuno da skrene topik.

Nisam ja uveo Jugoslaviju kao argument nego Vi.

3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Nisam ja uveo Jugoslaviju kao argument nego Vi.

što jes' jes'. ironično na jednu besmislenu/nepotrebnu opasku na dansku u WW2. što je bilo potpuno nevažno u ovom topiku.

2 minutes ago, đorđe geprat said:

što jes' jes'. ironično na jednu besmislenu/nepotrebnu opasku na dansku u WW2. što je bilo potpuno nevažno u ovom topiku.

Apsolutno nije besmislena, po mim mišljenju. Rečeno je u kontekstu ratovanja posto se raspravljalo o tome da li će biti ratovanja.

Moj argument je - ako se nisu suprotstavili Nemcima kad su im napali metropoli neće ni Amerilancima zbog Grenlanda.

Tad nisu bili u "napad na jednog je napad na sve nas" savezu s_d

  • Popular Post

ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i uvijek su gledali u amerikance kao u vrhunac civilizacije. blizi su sa amerikom nego sa evropom. smatrali su, i naravno i dalje smatraju, ameriku kao "svoju", nesto kao oni sami samo bolja verzija. americko govno je bolje nego necije zlato. danski ministar vanjskih poslova je nedavno izjavio da je danska izgubla najvise vojnika, proporcionalno velicini, u americkim ratovima na bliskom istoku. - izjava : "nije da se hvalimo ali to je jedan od indikatora da smo lojalni partneri. uvijek smo bili lojalni, ovo mora da je neki nesporazum. trampa ne treba ozbiljno shvatati ali treba slusati sta govori." anders fog rasumsen, bivsi premijer i generalni sekretar nato-a, pisac vaznog dijela: "The Will to Lead: America's Indispensable Role in the Global Fight for Freedom", osnivac Rasmussen Global itd. je bukvalno plakao na tv-u i rekao da mu srce krvari. trampovi performansi su direktan noz u srce. odnos americke administracije prema danskoj je generalno veci problem nego sam grenland. nisu navikli da se prema njima neko obraca kao sto su oni navikli da se obracaju prema recimo arapskim, africkim ili azijskim zemljama. sasvim je normalno da se prema nekim narodima odnose kao prema psima. generacijski. danska je kao prava kolonijalna sila, dosla na grenland da objasni inuitima kako treba. zlodjela i zlocini kroz istoriju. donijeli su hriscanstvo tako sto su masovno razapinjali domorodce da im pokazu sta znace isusove muke i da je on umro zarad njih samih. eksplotacija na svim nivoima. tretman kakav zasluzuju svi pokoreni narodi naravno.

grenlandjani, tj. inuniti su uvijek bili gradjani drugog reda. vecinom socijalni slucajevi izgubljeni u alkoholu i drogi. mladje generacije su manje vise to ispravile mada rasizam i netrpeljivost su jos uvjiek pristuni u svakodnevnom zivotu. da je pravde na svijetu danci su trebali izgubiti grenland odavno. danas gledaju na to ostrvo kao sto recimo francuzi zmatraju alzir kao svoji zemlju. bez problema misle da im je to bogom dato.

sa druge strane, poslovne, oni su daleko vise vezani za ameriku nego za evropu. tri najvece firme koje pune danski budzet su direktno vezane za ameriku. mærsk, najveca shipping kompanija na svijetu ima americku vojsku kao klijenta broj 1. znaci sve sto amerka raznosi po svijetu i svojih 800 vojnih baza, to im odradjuju danci. novo nordisk - najveci proizvodjac inzulina i naravno ozempika, ima svoje glavno trziste u americi. 50% prihoda. lego, danfoss, ørsted, vestas itd. oni pune drzavni budzet sa oko 60%, ostalo je sica. trump moze uzeti grenland kada zeli i kako zeli. americka vojska je vec tamo decenijama ali trebaju samo pronaci jednu osobu koja ce na grenlandu ustati i reci ne danskoj i prica je gotova. veceras je danska premijreka izjavila ako amerika preuzme grenland onda je to definitvni kraj nato-a i svjestkog poretka kako ga poznajemo. mozda je u prevu a mozda je dobila virus malih nevaznih nacija koji milse da ce svijet stati kada se nad njima nadvije sila jeceg i dozive neopisivu nepravdu. naravno da nece.

Edited by Krampa

Enivej, mislim da je realniji scenario stvarne americke aneksije Grenlanda nego da Poljaci, Madjari Ili Hrvati posalju ijednog vojnika da brani danski integritet od - Amerike. I Tramp to dobro zna.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.