Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

Moderna istorija kada su prestala da važe vaspostavljena pravila da nije lepo otimati tuđu teritoriju zato što možeš i povratak zakonu džungle.

...mada ni to nije sasvim tačno, recimo Izrael je upadao i nekažnjeno otimao tuđe, ali nije bilo globalno rasprotranjeno.

Edited by Nikodije

  • Replies 1.1k
  • Views 66.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

12 minutes ago, dragance said:

Kakve paralele kao da gledam Minimaksa iz najboljih dana.

Svidjalo se to nama ili ne, Kosovo je htelo da se otcepi, zbog njega se i ratovalo i pre bombardovanja. Grenland ne želi (za sada) da se otcepi od Danske i/ili pripoji Americi.

Uvidjate li makar malu razliku?

Valjda smo kao društvo napredovali barem toliko da ne čekamo krvoproliće i Račak

Treba to odmah sprečiti i objasniti građanima Grenlanda da je to za njihovo dobro. fantom

6 minutes ago, dragance said:

Kakve paralele kao da gledam Minimaksa iz najboljih dana.

Svidjalo se to nama ili ne, Kosovo je htelo da se otcepi, zbog njega se i ratovalo i pre bombardovanja. Grenland ne želi (za sada) da se otcepi od Danske i/ili pripoji Americi.

Uvidjate li makar malu razliku?

glupo je porediti kosovo i grenland.

inuliti zele otcepljenje vec jako dugo ali jednostavno to danska ne dopusta. mislim da je za bilo 60% u poslednjem ispitivanju 2025. ne bas tako davno (1953) grenland je postao integrisani dio danske drzave da bi 1979 dobili neku vrstu autonomije. 85 izasli iz EU. 2009 dobili siru autonomij a 2023 dobili prvi put nacrt grenlandskog ustava koji omogucava samostalnost. u svakom slucaju, menhetn ima duplo vise stanovnika po kvadradratnoj milji nego cijeli grenland.

21 minutes ago, Nikodije said:

Fascinantno je koliko se preskače kriminalna priroda onoga što je urađeno 1999, a što je bilo začetak jednog novog razvoja.

Pa ako preskaces onda si mlogo uznapredovao u svom liberalnom razmisljanju, dodas jos da je Izrael koji u dva reda zice drzi nejtivse jedina demokratja midl ista, i skroz si moderan momcic.

Ali svakako se mi mnogo manje od Danaca mozemo radovati dodatnom ubrzavanju istorije, oni su u neuporedivo ususkanijem polozaju.

18 minutes ago, dragance said:

Kakve paralele kao da gledam Minimaksa iz najboljih dana.

Svidjalo se to nama ili ne, Kosovo je htelo da se otcepi, zbog njega se i ratovalo i pre bombardovanja. Grenland ne želi (za sada) da se otcepi od Danske i/ili pripoji Americi.

Uvidjate li makar malu razliku?

Ne uviđamo, jer ne može svaka manjina kojoj se nešto ne sviđa da dobije državu, takvo pravilo je uspostavljeno. Zašto 80 miliona Kurda (ili koliko ih ima) nemaju pravo na jednu državu a Albanci mogu da imaju dve?

imas tu istu demokratiju i u evropi, zidove i zice po enklavama u maroku.

5 minutes ago, Nikodije said:

Ne uviđamo, jer ne može svaka manjina kojoj se nešto ne sviđa da dobije državu, takvo pravilo je uspostavljeno. Zašto 80 miliona Kurda (ili koliko ih ima) nemaju pravo na jednu državu a Albanci mogu da imaju dve?

Zasto RSK ne moze da se otcepljuje, a Kosovo moze?

Jer je Kosovo bilo sedma republika, sem toga jako je insistirano tada da to nisu Albanci nego Kosovari, nova nacija itd.

Tako se guralo da ostane da je ipak ispostovan poredak.

Mislim nije, sem ako si pahuljica demokratije koja citira jednu recenicu Tucovica, ako uspes da mu nabodes ime i ne pomesas ga sa Svetozarom Markovicem.

Nije bilo sedma republika već pokrajina, čak ni Badinterova komisija nije utvrdila da Kosovo ima pravo na secesiju već samo republike

Edited by Nikodije

10 minutes ago, Nikodije said:

Nije bilo sedma republika već pokrajina, čak ni Badinterova komisija nije utvrdila da Kosovo ima pravo na secesiju već samo republike

Jako se furao narativ o Kosovu sedmoj republici, mislim da su i na forumu bila ubedjivanja, najnormalnije.

Ljudi su furaju na svakakve gluposti.

Verujem da će budući istoričari gledati na 1999. kao prelomnu. Ako uopšte bude bilo budućih istoričara ili bilo čega, nakon što se svetske sile razdele oko tiga šta je čija sfera uticaja.

Sto je vrlo mudro odbijeno. 5 republika bilo za, cak i Momir.

To nam nije odgovaralo.

Btw slušam juče na cnn-u da je operacija svrgavanja i kidnapovanja Madura dugo trajala, čak više godina. Dakle, to je bio plan i prethodne administracije, samo je sprovedeno za vreme narandžastog. Verujem da isto važi i za Grenland. Kao što ni ruska agresija na Ukrajinu nije samo hir botoksiranog.

38 minutes ago, Krampa said:

ali jednostavno to danska ne dopusta

Jednostavno, ovo nije tacno.

Ima tu jos teritorija za zauzimanje: Foklandska ostrva, Francuska Gvajana, Kanada, Farska ostrva.... D

5 minutes ago, radnik said:

Sto je vrlo mudro odbijeno. 5 republika bilo za, cak i Momir.

To nam nije odgovaralo.

Pa i Hrvati su odbili republiku srpsku Krajinu - a sad na sve srane nicu republike. Sta je ono sto radi Rusija ako ne otimacina satro nekih republika?

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.