Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

Pri cemu je ovo topik o Grenlandu koji je prekomorska kolonija i nema nikakve veze sa pricom o republikama a i paralela sa Kosovom je slaba.

Recimo dal su Srbi lovili 12goisnje albanske devojcice po Kosovu i uguravali im spirale da bi se resio prirastaj kako su to civilizacije radile?

Ja nisam nikad ni cula za tako nesto. Aparthajd jbg.

  • Replies 1.1k
  • Views 66.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

Tako je, Presevska dolina, Sandzak, deo Vojvodine... puc, puc, ozezi, ozezi D

samo sam se pitao kada će hrvatska da dođe na tapet na topiku o grenlandu. za kosovo sam znao da nema šanse da bude preskočeno.

pametan je tsai.

odo'

Tako je to kad dovedeses gradjevinca na vlast: ako vidi zgodnu parcelu - ne bira sredstva da do nje dodje.fantom

7 minutes ago, dragance said:

Jednostavno, ovo nije tacno.

naravno da je tacno. jednostavno.

danci to rade mnogo suptilnije od nekih drugih (balkanskih?) naroda. gprave se gluvi na svaki moguci pokusaj rasprave i diskusije o nezavisnosti. danski parlament jednostavno odbija bilo koju raspravu o nazvinsti grenlanda.

48 minutes ago, Nikodije said:

Ne uviđamo, jer ne može svaka manjina kojoj se nešto ne sviđa da dobije državu, takvo pravilo je uspostavljeno. Zašto 80 miliona Kurda (ili koliko ih ima) nemaju pravo na jednu državu a Albanci mogu da imaju dve?

ili kada su pre neku godinu katalonci izglasali nezavisnost od španije pa je to madrid surovo ugušio, prosto je ako si saveznik američke imperije imaš pravo da zaštitiš teritorijalni integritet i suverenitet ili da se otcepljuješ poput tajvana ili kosova, jači tlači...

Just now, Krampa said:

naravno da je tacno. jednostavno.

danci to rade mnogo suptilnije od nekih drugih (balkanskih?) naroda. gprave se gluvi na svaki moguci pokusaj rasprave i diskusije o nezavisnosti. danski parlament jednostavno odbija bilo koju raspravu o nazvinsti grenlanda.

Kako je to suptilnije u odnosu na Brnabicku kad tacke koje podnosi opozicija ne stavlja na dnevni red?

Suptilno bas...

8 minutes ago, đorđe geprat said:

samo sam se pitao kada će hrvatska da dođe na tapet na topiku o grenlandu. za kosovo sam znao da nema šanse da bude preskočeno.

pametan je tsai.

odo'

Pa nema nikakvog rezona da bude preskoceno. Dosao buli kod nas prekrojio granice kako je hteo, a sad bukv isti buli preti i Dancima. Mada Danska nije isto sto i Srbija, pa od toga nema nista.

Mada vidim da je Tranpara dosta kritičan spram Španije, ne sviđa mu se što se ne osećaju dovoljno ugroženo od Rusa i Kineza pa neće da odvajaju dovoljno para za kupovinu oružja od njega, pa se možda preispita stav o Kataloniji.

14 minutes ago, radnik said:

Tako je, Presevska dolina, Sandzak, deo Vojvodine... puc, puc, ozezi, ozezi D

To smo vec imali u WWII, i ne samo u pobrojanim podrucjima, pa su drzave napravile neki novi set pravila da obezbede period mira i napretka.

Ali to nam vise ne treba, pa sad standardni buliji malo jace ljuljaju brod nego inace, a Kina se razmislja sta im je ciniti (ili su vec smislili?).

10 minutes ago, Krampa said:

naravno da je tacno. jednostavno.

danci to rade mnogo suptilnije od nekih drugih (balkanskih?) naroda. gprave se gluvi na svaki moguci pokusaj rasprave i diskusije o nezavisnosti. danski parlament jednostavno odbija bilo koju raspravu o nazvinsti grenlanda.

Kada je pro-nezavisna lokalna vlada Grenlanda sazvala referendum koji se ne postuje u danskom parlamentu?

9 minutes ago, gone fishing said:

ili kada su pre neku godinu katalonci izglasali nezavisnost od španije pa je to madrid surovo ugušio,

Pa isto je bilo i na Kosovu pre 35 godina - prvo referendum, pa onda represija. Jedino što u Kataloniji možda nije bilo smanjivanja autonomije pre svega toga

Edited by Engineer

2 minutes ago, Mel said:

Kako je to suptilnije u odnosu na Brnabicku kad tacke koje podnosi opozicija ne stavlja na dnevni red?

Suptilno bas...

pa suptilnije je zato sto danci u teoriji daju mogucnost inuitima da ostvare svoja prava. niko nece napraviti svinjariju kao taj tvoj govnasti brnabic. u svakom trenutku mogu pozvati pralament na glasanje. desilo se par puta, samo sto prije glasanja oglase se partije u medijima da nece glasati za nazavisnost i tu se prica zavrsi. postoje stepen dva a to je pretnja sa ukidanjem finansijske podrske grenalndu. danska godisnje pomaze grenland sa ca. milijardu dolara sto cini trecinu njihovih budzetskih potreba.

nesto sasvim drugo. na grenalndu vise mladih i dece govore engleski kao drugi maternji jezik nego danski sto ranije nije bio slucaj.

4 minutes ago, dragance said:

Kada je pro-nezavisna lokalna vlada Grenlanda sazvala referendum koji se ne postuje u danskom parlamentu?

piste u gornjem postu. 2024 godine su inuti predlozili glasanje u pralamentu na tu temu tj. da se napravi referendum o nezavisnosti. na referndumu trebau glasati svi drzavljani kraljevine koju sacinjavaju danska (5+ miliona), farska ostrva( +-55k) i grenland (+- 60k). tri danske partije su odmah izjavile da nece glasati da se dodje do refernduma. cao i gotovo.

1 hour ago, Nikodije said:

Zašto 80 miliona Kurda (ili koliko ih ima) nemaju pravo na jednu državu

Zašto 50k Grenlanđana ima pravo, a 50m Kurda nema

1 hour ago, Nikodije said:

a Albanci mogu da imaju dve?

Nek se ujedine Kosovo i Albanija i problem rešen

Ujediniće se, ne brini, faktički su već ujedinjeni

Edited by Nikodije

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.