Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

8 minutes ago, Halvard said:

Kao što rekoh, uopšte ne mislim da bi Srbija postupala išta drugačije prema nekoj Gruziji u nekom paralelnom univerzumu u kom smo ušli u NATO.

Uopšte ne očekujem da se ikome slama srce zbog Danske, ali ako se jednoj Danskoj ne oprašta '99, zašto bismo se čudili izvesnim događanjima u recimo Zagrebu i Prištini?

  1. Šbbkbb

  2. Tražio si mišljenje, dobio si ga, nema potrebe da se polemiše dalje, ti imaš svoje

  3. Ne znam ko se čudi i kakve to veze ima sa ovom temom

  • Replies 1.1k
  • Views 66.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

  • Popular Post

4 minutes ago, Peter Fan said:

Evo da se javim, jer je mene interesovalo koliko su oni branili principe medjunarodnog prava u slucaju Venecuele. Iz ovog AI sazetka sto je @dragance ostavio, ne moze se jasno uvidjeti.

Ako su bili principijelni svo vrijeme, a ne sad kad njima igra mecka pred vratima, to je jedna stvar. A ako su pak bili priljezni dio "coaltion of the willing" '99, i '03 i jos neprincipijelni glede Venecule, onda je to nesto drugo. Pritom, njima se ne radi o Kopenhagenu ili nekoj tradicionalno svojoj teritoriji, vec o tekovini kolonijalne kradje uz dosta saroliku istoriju vladanja.

I tuje onda moja nelagoda daleko bliza ovome sto @Svemir Zeka prica: ko ce ovoj budali da stane na put nego da se potresam sto je Dancima veca kolonijlana riba preotela kolonijalni plijen. Ili pak zasluzuju posebene simpatije jer su lijepi, bijeli i slusaju klasiku preko Bang & Olufsen slusalica na plazi?

Realno, boli me patka za Dansku, ali me brine uspostavljanje pravila iz 19. veka u diplomatskim odnosima, brine me konacno rastakanje post WWII poretka i brine me opsta nesigurnost koja ce da usledi....

Edited by radisa

Moram da priznam da sam sokiran izlivom resentimana u mozak na ovoj temi, toliko da cu malo odmoriti od foruma

Nije mi cilj nikoga da uvredim ali meni su ovi likovi "neka ih karaju Ameri" slični onima "neka Rusi karaju Amere i Nato preko Ukrajine jer su nas bombardovali".

  • Popular Post
3 minutes ago, Mil@n said:

Nije mi cilj nikoga da uvredim ali meni su ovi likovi "neka ih karaju Ameri" slični onima "neka Rusi karaju Amere i Nato preko Ukrajine jer su nas bombardovali".

Ja ne zelim.niko nikog da kara, zelim da se znaju granice, da se to postuje i da ljudi rade biznis, saradjuju, putuju, druze se, zive zivot sto god mogu lepse...

Ovo sve ce nam se usrati u zivote, na mnogo gadan nacin...

Edited by radisa

mnogi nesto moraju da priznaju, pa evo i ja:

moram priznati da sva ova trampova budalesanja, ni venecuelu, ni grenland, ni ocekivano drugo poluvreme u iranu, uopste ne vidim kao, primarno, spoljno-politicki odredjene...

ja ovde vidim predizbornu kampanju, popravljanje rejtinga pred midterms, valja sa necim izaci pred poslovicnog majkla i silviju...

evo, resavamo narkomafiju, osiguravamo naftu i ostale rude, branimo izrael i tome slicno...

neku preveliku stetu samoj americi nece napraviti ( a ako ne steti, mozda koristi ), svet ce malo da se sablaznjava, al koga u americi za to boli dupe,

u pricipu, malo akcije, mnogo naracije, nesto kao GOT, bitku vidis pet sekundi, onda sledi dva sata dvorskih intriga

jel bilo?

1*h_v1yVJUy7ncSo3HBAZ7lQ.jpeg

25%+ velicine US mainland, teritorija koja nije pod ledom velicina kalifornije, pop. 57k = > ne znaci da treba da postane US teritorija ali ne vidim kako 57k + 6mil danaca velicine Mejna moze/treba da “kontrolise” 1 veliku teritoriju; uostalom kali je 10xveca of danske.

Katie Miller is blackfishing, trump is djene-djene; ipak ostaje pitanje kako tako malo ima tako mnogo?

5 hours ago, Svemir Zeka said:

Meni nije toliko do Danske, koliko mi je gadno da orangutan ide i upada gde mu je volja. Nije da je nešto originalan u tome, ali pošto je dokazano retka budaletina čak i među američkim predsednicima, onda nije baš prijatno pratiti ostvarivanje jedne po jedne fiks ideje

Da, ista prica kao sa Venecuelom. Ovde je glavna briga fasisticki manijak u Beloj kuci a sto se Grenlanda i Danske tice - kako doslo tako ce i da ode.

Sramotan topik! Pisate po jadnom Grenlandu, a zapostavljate pravu 51vu drzavu, O'Kanadu! Idemo po redu, kao je Bog, da ne kazem Naranjto, kazao.

5 hours ago, onamonamo said:

mnogi nesto moraju da priznaju, pa evo i ja:

moram priznati da sva ova trampova budalesanja, ni venecuelu, ni grenland, ni ocekivano drugo poluvreme u iranu, uopste ne vidim kao, primarno, spoljno-politicki odredjene...

ja ovde vidim predizbornu kampanju, popravljanje rejtinga pred midterms, valja sa necim izaci pred poslovicnog majkla i silviju...

evo, resavamo narkomafiju, osiguravamo naftu i ostale rude, branimo izrael i tome slicno...

neku preveliku stetu samoj americi nece napraviti ( a ako ne steti, mozda koristi ), svet ce malo da se sablaznjava, al koga u americi za to boli dupe,

u pricipu, malo akcije, mnogo naracije, nesto kao GOT, bitku vidis pet sekundi, onda sledi dva sata dvorskih intriga

po tuđim leđima sto bezbol palica ne boli. neka izađe pred majkla i silviju sa rašenjem nekih unutrašnjih problema. zdravstvo, socijala, kriminal, ...........skot

6 hours ago, napadaj said:

Plus ona tri baltička protektorata što kevću svako malo, ali postaće i oni Grenland u dogledno vreme.

priželjkuješ?

6 hours ago, radisa said:

Realno, boli me patka za Dansku, ali me brine uspostavljanje pravila iz 19. veka u diplomatskim odnosima, brine me konacno rastakanje post WWII poretka i brine me opsta nesigurnost koja ce da usledi....

Pa to je počelo 1999. godine na Kosovu, nije počelo sa Trampom, da bi onda i Rusi veselo uskočili na taj voz, zatim i Izrael, Turska, Saudi Arabija u Jemenu, Francuzi u Libiji, Iran na Bliskom istoku itd. Tako da opšta nesigurnost traje već neko vreme, jedino što je sada skroz eskalirala, ali je to samo posledica onoga što je tada zakuvano.

A za ove Skandinavce koji su sada na receiving endu te kaše u čijem zakuvavanju su oduševljeno učestvovali i njihovu tužnu priču mi je stalo kao do lanjskog snega. Uvek su bili u prvim redovima kada je trebalo deliti neku pravdu na drugom kraju sveta, sada je pravda došla po njih. Da nema priče o Grenlandu, i sada bi bili prvi koji bi aplaudirali hapšenju nelegitimnog uzurpatora Madura.

Fascinantno je koliko se preskače kriminalna priroda onoga što je urađeno 1999, a što je bilo začetak jednog novog razvoja.

Kakve paralele kao da gledam Minimaksa iz najboljih dana.

Svidjalo se to nama ili ne, Kosovo je htelo da se otcepi, zbog njega se i ratovalo i pre bombardovanja. Grenland ne želi (za sada) da se otcepi od Danske i/ili pripoji Americi.

Uvidjate li makar malu razliku?

Sta je tacno jedinstveno u primeru Kosova? Od kada se istorija racuna? Ako je istorija pocela 1999 onda da.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.