Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

pa sad će da povećaju. tj vrate na staro i povećaju

covid19

  • Replies 1.1k
  • Views 66.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

4 minutes ago, pt 2.0 said:

Ali onaj danski MP, i predsedavajući komiteta za odbranu, čiji sam tvit okačila, jasno u tom tvitu kaže:
"The USA already has a defence agreement with Denmark that gives them exclusive and full military access to Greenland. But they are not using it. They have downgraded their presence by 99%."
To su i u sadašnjem stanju stvari imali kao legalnu opciju (koju nisu koristili nego smanjivali svoje prisustvo).

Ja mislim da Tramp hoće i da ih sve natera da daju više para za nato, sve se na kraju svodi na pare, ali stvarno ne znam...šta ti misliš da će da se desi?

2 minutes ago, pt 2.0 said:

Ali onaj danski MP, i predsedavajući komiteta za odbranu, čiji sam tvit okačila, jasno u tom tvitu kaže:
"The USA already has a defence agreement with Denmark that gives them exclusive and full military access to Greenland. But they are not using it. They have downgraded their presence by 99%."
To su i u sadašnjem stanju stvari imali kao legalnu opciju (koju nisu koristili nego smanjivali svoje prisustvo).

Pa slično je bilo i kod Venecuele, oni su mogli koristiti i kupovati gorivo od Madura, po nekim diskontnim cenama, ako se dobro sećam šta je psiano... ALi je Trump u prvom mandatu zabranio, Biden ostavio...

Ajde, Venecuelu mogu da negde, ako bi ušao u njihov mozak i razumem, što birekao broj 1, "Ukradi, kupiti može svaka budala"... Ali ovo sa Greenlandom nema nikakvog smisla... Najveći aerodrom na Greenlandu je US vojna baza, imaju pravo da rade šta hoće, mogu da istažuju rude, mogu da kopjau ako nađu, mogu sveeeee.... Ali hoće da pobodu zastavu... Bukvalno 19. vek mindset... A negatvne posledici, razjebavanje NATO, gubitak saveznika, gubitak poverenja... Ne znam, možda misle kad imaju tako veliku vojsku, ne može im niko ništa, jači su od sudbine, pa što da ne?

Edited by radisa

1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

pa sad će da povećaju. tj vrate na staro i povećaju

covid19

Možda je pre pitanje šta im je plan da tamo donesu/montiraju.

Sada su prisutne kosmičke trupe i sistemi za rano otkrivanje, možda bi neku veliku pomorsku bazu što bi značilo gašenje ribarstva okolo.

17 minutes ago, dillinger said:

Izmedju ostalog kaze u toj strategiji da mu je to trziste u nezadrzivom padu (pad sa 25 na 15% svetskog GDP za samo tri decenije) I da za 20 god nece izgledati kao danas zbog migranata I woke kulture. I da Amerika ima vaznijeg posla.

Dal je stvarno tako ne ulazim samo kazem kako razmislja.

Da li sećaš šta je naveo kao važnija posla?

Edited by Rudolf Pingvinoglu

Razmišljate suviše racionalno.

Tramp je megalomanijak. Želi da ga uklešu u Mt. Rushmore.

Dodavanjem Grenlanda biće prvi POTUS u ko zna koliko godina koji je proširio teritoriju SAD.

Naravno, dobrom delu MAGA establišmenta to ide na ruku jer će nastaviti da jašu na talasu hipernacionalizma i nakon što Tramp ode/pandrkne.

Ispod haube će se napraviti neki sporazum, Grenland će formalno održati referendum da se otcepi od Danske i pripoji SAD (imaju na to pravo). Biće pravno rešeno.

1 minute ago, Sammael said:

Ispod haube će se napraviti neki sporazum, Grenland će formalno održati referendum da se otcepi od Danske i pripoji SAD (imaju na to pravo). Biće pravno rešeno.

isto kao i krim

Pretpostavljan da na Grenlandu uživaju sve benefite socijalne države koja brine o čoveku, jednako kao u Danskoj? Što bi se neko od toga otcepljivao?

Just now, Nikodije said:

Pretpostavljan da na Grenlandu uživaju sve benefite socijalne države koja brine o čoveku, jednako kao u Danskoj? Što bi se neko od toga otcepljivao?

Nije baš jednako, pošto je u pitanju ipak 1 vukojebina. Ali Danska izdvaja ooozbiljne pare za njih.

Nije tu pitanje da li žele, nego da li će morati. Doduše, ima ih tako malo da može Elon Musk svima da isplati po milionče i da ne oseti.

Kakav bi spektakl bio da uzmu pare od Maska i na referendumu kažu jok.

Just now, Rudolf Pingvinoglu said:

Kakav bi spektakl bio da uzmu pare od Maska i na referendumu kažu jok.

Hm, bugarski vozovi u Danskoj na regerendumu... To da vidim, i onda sma valjda sve video... fantom

Ko da je problem da stavi u ugovor da se isplaćuje samo u slučaju uspeha...

9 minutes ago, radisa said:

Pa slično je bilo i kod Venecuele, oni su mogli koristiti i kupovati gorivo od Madura, po nekim diskontnim cenama, ako se dobro sećam šta je psiano... ALi je Trump u prvom mandatu zabranio, Biden ostavio...

Ajde, Venecuelu mogu da negde, ako bi ušao u njihov mozak i razumem, što birekao broj 1, "Ukradi, kupiti može svaka budala"... Ali ovo sa Greenlandom nema nikakvog smisla... Najveći aerodrom na Greenlandu je US vojna baza, imaju pravo da rade šta hoće, mogu da istažuju rude, mogu da kopjau ako nađu, mogu sveeeee.... Ali hoće da pobodu zastavu... Bukvalno 19. vek mindset... A negatvne posledici, razjebavanje NATO, gubitak saveznika, gubitak poverenja... Ne znam, možda misle kad imaju tako veliku vojsku, ne može im niko ništa, jači su od sudbine, pa što da ne?

Tehnički zastava je pobijena, uslov je valjda da pored bude i danska.

Jbg kao zastava nacionalne manjine.

  • Popular Post
3 hours ago, pt 2.0 said:

Zar nije bilo nekih glasina pre korone, 2019. godine, da Tramp hoće da kupi Grenland od Danske, ili sam ja to halucinirala?

@radisa videla sam... ljudi su opasno glupi u opasno velikom broju.

da da u pravu si. 2019 je pouksao da pokrene pricu o kupovini grenlanda. danci ga odjebali on se uverdio i otkazao posjet danskoj. odgovorio danskoj premijerki da je nasty. idiot je samo jedan u nizu koji su pokusali da otkupe grenland.

1832 je tadasnji predsednik ponudio da amerika kupi grenalnd. 1860 state deparment je izdao publikaciju o resursima na islandu i grenalndu i zasto treba da kupe ta dva ostrva. pocetkom 1910te americki ambasador u danskoj pokusava da izlobira kupovinu ali nije uspio. 1917 danska prodaje djevicanska ostrva americi (u.s. virgin islands), pod uslovom da amerikanci zauvijek odustanu od kupovine grenalnda. to je trajalo do 1930 kada su danci odbili novu ponudu. 1946 amerikanci salju konkretnu ponudu od 100 miliona dolara u zlatu. naravno nista od toga, da bi danci naprasno potpisali vojni ugovor 1951, koji daje za pravo amerikancima da koriste grenalnd u vojne svrhe. pocnije hladni rat i grenland postaje sve vise vazan za ameriku jer je to glavna i najvaznija pozicija za rakteni napad na sssr i kinu. nove ponude za kupovinu dolaze 1955 i 1971. poslednja je ova iz 2019. interesantno je sto se u poslijeratnom dobu pocinju stvarati razne organizacije inuita pod nekim ngo i un organizacijama. oragnizatori su sa aljaske i pravi se prva globalna inuitska organizaja koja gradi zajednicki indetitet. prvi put u istoriji, inuti sa grenlanda formiraju svoj indentiet koji je direktno suprotan danskom. sto bi na kraju naravno rezultiralo visokom autonomijom u kraljevini danskoj.

Edited by Krampa

1 minute ago, Sammael said:

Ko da je problem da stavi u ugovor da se isplaćuje samo u slučaju uspeha...

Pa ne može tako jbg, valjda se u pos'o ulazi sa dobrom verom covid19.

@Krampa interesantno, znači njima je Grenland viševekovni cilj.

Edited by Rudolf Pingvinoglu

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.