Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

  • Replies 1.1k
  • Views 66.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

2 hours ago, G. L. said:

Cudi me da ceo PPP nije uvideo cinjenicu da se za 30-40 godina prognozira dodatno otopljavanje i sirenje prohodih ruta oko Arktika. Ako se to desi, Greenland ce biti najvaznija tacka kontrole tih puteva na severnoj hemisferi i naravno da Amerikanac nece dati da mu se tu sunjaju Rusi i Kinezi. Odluka da se SAD prosire na Greenland je strateska odluka, kao povlacenje linije Japan-J. Koreja-Taiwan-J. Vijetnam u Hladnom ratu.

Obaska sto je Trump egomanijak, ovo bi se pitanje pre ili kasnije postavilo i epilog ce biti, verovatno, isti: GRL=americka teritorija, ovako ili onako.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Drowned_World

The scientific expedition originates from Greenland, which serves as a base for studying the changed world.

10 minutes ago, garcia said:

kostariku treba razoriti fantom

Ceterum censeo Costa Rica esse delendam...

13 hours ago, onamonamo said:

a jel dankinja uzvratila da je alberta kanadska, uvek bila i uvek bice

nije ali je napenalila manjine

Screenshot_2026-01-07-11-49-38-803_com.android.chrome-edit.jpg

NOVA portal
No image preview

Danska vojska u pripravnosti: Dobili naređenje da se bore...

Dansko vojno rukovodstvo potvrdilo je da će oružane snage Danske pružiti oružani otpor američkim trupama ukoliko bi one izvršile invaziju na Grenland, čime se ukazuje na mogućnost direktnog sukoba izm
4 minutes ago, x500 said:
NOVA portal
No image preview

Danska vojska u pripravnosti: Dobili naređenje da se bore...

Dansko vojno rukovodstvo potvrdilo je da će oružane snage Danske pružiti oružani otpor američkim trupama ukoliko bi one izvršile invaziju na Grenland, čime se ukazuje na mogućnost direktnog sukoba izm

Hoće, zabole ih.

Sposobnost EU zemalja da ozbiljnije ratuju je na nivou pande da razvuče kore za pitu.

Verovatno će se naći rešenje da se Americi da sve što zatraže pa ne bude drame.

Kao i oko carina.

To je jedan mislio i za Ukrajinu, zemlja bez tenkova, aviona i PVO-a, imali su 3 bazuke i 2 turska drona. Pa evo trajaće duže od velikog otadžbinskog rata.

14 minutes ago, Engineer said:

To je jedan mislio i za Ukrajinu, zemlja bez tenkova, aviona i PVO-a, imali su 3 bazuke i 2 turska drona. Pa evo trajaće duže od velikog otadžbinskog rata.

Pa ne, nije bas tako. Ukrajina pre rata je posle Rusije imala najjaci PVO u Evropi. Imali su i brdo tenkova. Samo su se Ruje nadali da ce se sve raspasti iz nekog razloga.

Ima i Danska neku vojsku, pitanje je samo jesu spremni da ratuju. Mozda docekamo USA verziju SSSR-Finska rata violina

5 hours ago, Šumejker-Levi 9 said:

Cudi me da ceo PPP nije uvideo cinjenicu da se za 30-40 godina prognozira dodatno otopljavanje i sirenje prohodih ruta oko Arktika.

Na osnovu čega tačno je ovo činjenica?
Na osnovu čega znaš pravac kretanja klimatskih promena u tom delu sveta?
Bukvalno ishod, umesto neke prognoze stabilnog otopljenja, može komotno da bude i promena Golfske struje, tako da Grenland postane hladniji, nestabilniji, sa groznim olujama ili nestabilnim ledom, sa sezonski nepredvidljivim vremenom - mi razvoj situacije ni izbliza, a kamoli izvesno, ne znamo.

Jedino što može da se kaže za "smisao" Trampovog bezumnog i bahatog čina je: šta god da bude, daj da se ja sada zapljunem na Grenland jer mislim da mi se u trenutnom poretku stvari može, a SAD (koje malo gube komotni primat u geopolitici) će to trebati i koristiti.

Pravo pitanje je: zašto na prvom mestu ne razmatramo gde će svet da odvede potencijalni raspad međunarodnog poretka (i evt. NATO), kao i nepoverenje u SAD koje rapidno globalno raste nakon ovih poteza - budući da su to izvesnije posledice vojnog SAD otimanja Grenlanda od Danske na vremenskoj skali od nekoliko godina, nego što je realna "činjenica" da će oko Grenlanda da bude lepo i zeleno za 30-40 godina.

Edited by pt 2.0

1 minute ago, Shan Jan said:

Pa ne, nije bas tako. Ukrajina pre rata je posle Rusije imala najjaci PVO u Evropi. Imali su i brdo tenkova. Samo su se Ruje nadali da ce se sve raspasti iz nekog razloga.

Da im nije patriota i irisa, pitanje je koliko bi izdržali, ovoliko sigurno ne.

1 minute ago, Shan Jan said:

Ima i Danska neku vojsku, pitanje je samo jesu spremni da ratuju. Mozda docekamo USA verziju SSSR-Finska rata violina

Može biti, jer je CA u tom periodu bila raspad. A skoro je neki američki oficir (mislim iz mornarice) rekao nešto u fazonu - da smo u ovom stanju dočekali WW2, izgubili bismo.

Edited by Engineer

U slučaju da Danci i ko drugi odluče da se biju... Američka vojska bi brzo završila posao, kao u Iraku. Ali bi rat bio ektremno nepopularan i svaka američka žrtva bi predstavljala katastrofu. Druga je stvar što sumnjam da su Danci i društvo spremni za bilo kakav fajt.

34 minutes ago, Engineer said:

To je jedan mislio i za Ukrajinu, zemlja bez tenkova, aviona i PVO-a, imali su 3 bazuke i 2 turska drona. Pa evo trajaće duže od velikog otadžbinskog rata.

Jes, jes, baš tako bilo.

Ono hiljade kilometara iskopale krtice, omladinke u pletenicama nosile informacije, gledali jednim metkom da ubiju bar dvoje-troje.

Aj ne brukaj se.

13 minutes ago, Gandalf said:

U slučaju da Danci i ko drugi odluče da se biju... Američka vojska bi brzo završila posao, kao u Iraku. Ali bi rat bio ektremno nepopularan i svaka američka žrtva bi predstavljala katastrofu. Druga je stvar što sumnjam da su Danci i društvo spremni za bilo kakav fajt.

Sve 5 jedino mislim da neka žrtva ne bi bila katastrofa, prošlo je to vreme.

14 minutes ago, Engineer said:

Može biti, jer je CA u tom periodu bila raspad.

čistkom su uklonjeni mnogi oficiri, ali nije bilo samo to. Staljin je podcenio Fince i prvi talas su bile neiskusne i loše opremljene jedinice. u Mongoliji je Žukov pokidao Japance jer su Sovjeti očekivali da će ratovati protiv ozbiljne vojske. oficiri Kvantung armije su uhvaćeni spuštenih gaća jer su očekivali raspadnutu CA.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.