Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

5 minutes ago, Zaboravan said:

Sve 5 jedino mislim da neka žrtva ne bi bila katastrofa, prošlo je to vreme.

Lako moguće da sam tu u krivu, nadam se da nećemo imati priliku da saznamo.

  • Replies 1.1k
  • Views 66.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

Jarlov je:
- Conservative MP in Denmark
- Chairman of Denmark's Defence Committee
- Former minister of business in Denmark

5 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:

nije ali je napenalila manjine

Screenshot_2026-01-07-11-49-38-803_com.android.chrome-edit.jpg

Nisam ispratio, kome je ovo upućeno?

2 minutes ago, pt 2.0 said:

Jarlov je:
- Conservative MP in Denmark
- Chairman of Denmark's Defence Committee
- Former minister of business in Denmark https://x.com/RasmusJarlov/status/2008871144405770697?s=20

Komentari su da ne verujes...

Jebo ovaj svet, nek' ide u kurac sve...

19 hours ago, Krampa said:

Rasmus Jarlov također spominje da vjeruje da će u bliskoj budućnosti biti financijska ponuda Grenlandčanima od SAD-a. Kaže da će Amerikanci pokušati "podmititi" Grenland da napusti Dansku i na ovaj ili onaj način postane dio SAD-a.

Na čemu to temeljite?

- Logično je da je Amerikancima puno lakše dati im financijsku ponudu nego ratovati s ostatkom NATO-a i kaos koji će to uzrokovati, kaže Rasmus Jarlov, koji je ujedno i predsjednik Odbora za obranu.

Zar nije bilo nekih glasina pre korone, 2019. godine, da Tramp hoće da kupi Grenland od Danske, ili sam ja to halucinirala?

@radisa videla sam... ljudi su opasno glupi u opasno velikom broju.

Edited by pt 2.0

Ako vec povezujemo globalne stvari, Zelenski je potpisao sa Francuzima i Britancima neke trupe kada se uspostavi mir, ovo verovatno vazi u oba pravca, ja da sam Tramp ja bih drzao Zelenskog dosta blizu sebe, jer ocigledno da trenutno postoji evropska drzava sa utreniranim i iskusnim brigadama koja EU vide kao najblizeg saveznika, blizeg i od USA.

Edited by glibav

ЊТФ

па они и камеру имају времена да профи постављају док отимају јбт

хахаха шоу

1 hour ago, Engineer said:

To je jedan mislio i za Ukrajinu, zemlja bez tenkova, aviona i PVO-a, imali su 3 bazuke i 2 turska drona. Pa evo trajaće duže od velikog otadžbinskog rata.

lol imali su:

At the time of the beginning of Russo-Ukrainian war on 24 February 2022, Ukraine had around 100 active S-300 batteries with as many as 300 launchers,

poređenja radi mi smo naručili 4 baterije kineske, osakaćene verzije tog sistema...

Edited by gone fishing

40 minutes ago, pt 2.0 said:

Pravo pitanje je: zašto na prvom mestu ne razmatramo gde će svet da odvede potencijalni raspad međunarodnog poretka (i evt. NATO), kao i nepoverenje u SAD koje rapidno globalno raste nakon ovih poteza - budući da su to izvesnije posledice vojnog SAD otimanja Grenlanda od Danske na vremenskoj skali od nekoliko godina, nego što je realna "činjenica" da će oko Grenlanda da bude lepo i zeleno za 30-40 godina.

Situacija je toliko nenormalna da je teško predvideti gde će sve ovo da ode...ako ovi stvarno napadnu, Danci krenu da se brane i padnu žrtve, ne znam, verujem da ni sami akteri nemaju pojma kako i kada se se sve zaustavlja (što je takođe neverovatno). Moguće je da će doći do nekog dogovornog preuzimanja, to bi bilo za nijansu bolje, ako ta reč uopšte može da se upotrebi u ovom kontekstu.

Ja i dalje mislim da je to standardno dizanje buke i uloga za članice EU, ali ne bih smeo da stavim ruku u vatru da sam u pravu.

1 minute ago, Rudolf Pingvinoglu said:

Situacija je toliko nenormalna da je teško predvideti gde će sve ovo da ode...ako ovi stvarno napadnu, Danci krenu da se brane i padnu žrtve, ne znam, verujem da ni sami akteri nemaju pojma kako i kada se se sve zaustavlja (što je takođe neverovatno). Moguće je da će doći do nekog dogovornog preuzimanja, to bi bilo za nijansu bolje, ako ta reč uopšte može da se upotrebi u ovom kontekstu.

Ja i dalje mislim da je to standardno dizanje buke i uloga za članice EU, ali ne bih smeo da stavim ruku u vatru da sam u pravu.

Vidim ja da je moje vopi i diskusija o bazama u Nemackoj sve blize i blize... fantom

Just now, radisa said:

Vidim ja da je moje vopi i diskusija o bazama u Nemackoj sve blize i blize... fantom

Zaječarac se već ladi, ništa ne brini.

I'm on a limb here, ali mislim da bi napad na teritorij europske države saveznika bio nešto što američka najdublja derin devlet ne bi baš mogla pustiti. Zato danas Rubio unjka i kenjka ma ne bi mi još, zasad, ali ne isključujem, idi mi dođi mi...

Just now, Roger Sanchez said:

I'm on a limb here, ali mislim da bi napad na teritorij europske države saveznika bio nešto što američka najdublja derin devlet ne bi baš mogla pustiti. Zato danas Rubio unjka i kenjka ma ne bi mi još, zasad, ali ne isključujem, idi mi dođi mi...

Ja sam to hteo da kažem pre neki dan, ali me bilo strah da napišem duboka država...vidiš kako si se ti lepo setio da maskiraš to u turski.

Edited by Rudolf Pingvinoglu

6 minutes ago, Rudolf Pingvinoglu said:

Ja i dalje mislim da je to standardno dizanje buke i uloga za članice EU, ali ne bih smeo da stavim ruku u vatru da sam u pravu.

Meni ne deluje tako.
Make Greenland Great Again Act bio predstavljen na US kongresu pre godinu dana, prošao Kongres opušteno i prebačen od House of Representatives na House Committee of Foreign Affairs. Pritom, ako sam dobro razumela stvari, akt je takav da ako se ne odbaci tada eksplicitno, stupa na snagu nakon 60 dana...
https://www.congress.gov/bill/119th-congress/house-bill/361/text

Shown Here: Introduced in House (01/13/2025)

119th CONGRESS
1st Session

H. R. 361

To authorize the President to seek to enter into negotiations with the Kingdom of Denmark to secure the acquisition of Greenland by the United States.


IN THE HOUSE OF REPRESENTATIVES

January 13, 2025

Mr. Ogles (for himself, Mr. Lawler, Mr. Crenshaw, Mr. Babin, Ms. Tenney, Mr. Dunn of Florida, Mrs. Harshbarger, Mr. Moore of Alabama, Mr. Rulli, Mr. Weber of Texas, Mrs. Luna, and Mr. Owens) introduced the following bill; which was referred to the Committee on Foreign Affairs


A BILL

To authorize the President to seek to enter into negotiations with the Kingdom of Denmark to secure the acquisition of Greenland by the United States.

Be it enacted by the Senate and House of Representatives of the United States of America in Congress assembled,


SECTION 1. SHORT TITLE.

This Act may be cited as the “Make Greenland Great Again Act”.


SEC. 2. AUTHORIZATION TO ENTER INTO NEGOTIATIONS WITH THE KINGDOM OF DENMARK.

(a) In General.—Congress hereby authorizes the President, beginning at 12:01 p.m. Eastern Standard Time on January 20, 2025, to seek to enter into negotiations with the Kingdom of Denmark to secure the acquisition of Greenland by the United States.

(b) Transmission Of Agreement.—Not later than 5 calendar days after reaching an agreement with the Kingdom of Denmark relating to the acquisition of Greenland by the United States, the President shall transmit to the appropriate congressional committees the agreement, including all related materials and annexes.

(c) Period Of Review By Congress Of Agreement.—

(1) IN GENERAL.—The period for congressional review for any agreement described in subsection (a) shall be 60 calendar days from the date on which the President transmits to the appropriate Congressional committees the agreement for the acquisition of Greenland from the Kingdom of Denmark.

(2) EFFECTIVE DATE.—If no joint resolution of disapproval is enacted by Congress within the 60-calendar day period, the agreement described in subsection (a) shall be in effect and take the full force of law.

(d) Appropriate Congressional Committees Defined.—In this section, the term “appropriate congressional committees” means—

(1) the Committee on Foreign Affairs of the House of Representatives; and

(2) the Committee on Foreign Relations of the Senate.


Edited by pt 2.0

9 minutes ago, Roger Sanchez said:

I'm on a limb here, ali mislim da bi napad na teritorij europske države saveznika bio nešto što američka najdublja derin devlet ne bi baš mogla pustiti.

time više ako bi Danci poslali koji bataljon na Grenland i jasno rekli da neće proći bez krvi.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.