February 9Feb 9 Imam drugaricu koja radi u trznom centru. To radno vreme je suludo. Nekad radis jutarnju smenu, nekad vecernju, dobijes dva dana slobodno random tokom nedelje... katastrofalno. Ne znam koje je resenje za te usluge jer nije lako otici u radnju tokom radnog vremena, ali sigurno moze bolje od ovoga.
February 9Feb 9 Popular Post To je i dobra stvar ako ima dva slobodna dana nedeljno. Iz mog iskustva, bar polovina trgovina po TC ima princip 6 dana x 7 sati, odnosno 5 slobodnih dana mesečno.Ponudi tim ljudima dva slobodna dana nedeljno i radiće ti i subotu i nedelju. O smenama "dođi kući u 23:15, vrati se ns posao u 7:45" da ne pričamo. Nije ta nedelja glavni problem. Da se mene pita, prva stvsr koju treba ukinuti je šest radnih dana na normalnu radnu nedelju od 40 sati Edited February 9Feb 9 by Malvo
February 9Feb 9 Author Supermarketi u Austriji 90% zaposljavaju na max 24h nedeljno. Primetili su da sve preko toga donosi vise stete nego donosi koristi. Samo usled raznih okolnosti tih 24h dodje na realnih 30 ali posle toga si zaista samo za krevet.
February 9Feb 9 Zavisi koji supermarket. Kad sam u Lidlu zaposleni rade kao da su na crystal methu, samo fali da počnu da izvlače lajne dok lepe 1000 etiketa po minutu i viču sve sve sveeeeee. Ove lepše radnje su popunjene studentima koji su često u fazonu čemu žurba.
February 9Feb 9 Jel i dalje važi kod nas da je prag za zapošljavanje 16 godina?U mom Maxiju na kasi radi jedno dete, da me je neko 5 minuta pre ulaska u radnju pitao za istu osobu koliko ima godina, rekla bih 7. razred.Bio je vikend, možda su počeli da zapošljavaju preko vikenda srednjoškolce, koji rade za džeparac, ko u SAD.
February 9Feb 9 5 hours ago, Venom said:Meni je bilo teško na početku, poljubio sam vrata dosta puta jer sam išao u prodavnicu u tipa 9 uveče ili kasnije, nedeljom itd. Posle godinu dana sam se navikao i nisam više razmišljao o tome.Ja kad sam imao malo duže boravke u državama gde marketi ne rade nedeljom, vrlo brzo sam se navikavao. Posebno ako je vikend isplaniran, ili radni, pa nemam ni subotu, onda petak pravo posle posla u prodavnicu. I sad volim više da odem petkom ili ponedeljkom nego vikendom.Po mom mišljenju nije to samo dobro i za radnike, već i za celu populaciju, da se ljudi malo naviknu na planiranje. A ne kao sad kad je neki državni praznik, pa svi krenu u nabavku kao da je apokalipsa, a ono samo 2 neradna dana.
February 9Feb 9 Ja sam ziveo u drzavi gde nista nije radilo posle 6 popodne, beat that.Kad je bio covis lockdown osecao sam se ko svoj na svome.
February 9Feb 9 Imalo mi je smisla to sa stalno otvorenim prodavnicama kada smo u vreme najžešće krize brojali svaki dinar i kupovali na malo. Hvala Bogu, poslednjih 15 i više godina se jednostavno kupi jednom nedeljno sve što je potrebno i onda nije bitno ni ako bude državni praznik između.
February 10Feb 10 16 hours ago, Tihajeza said:Jel i dalje važi kod nas da je prag za zapošljavanje 16 godina?U mom Maxiju na kasi radi jedno dete, da me je neko 5 minuta pre ulaska u radnju pitao za istu osobu koliko ima godina, rekla bih 7. razred.Bio je vikend, možda su počeli da zapošljavaju preko vikenda srednjoškolce, koji rade za džeparac, ko u SAD.15 godina.
February 10Feb 10 Ako sam dobro razumeo u CG je neki sud proglasio zabranu rada nedeljom nezakonitom?
February 10Feb 10 5 hours ago, Frank Pembleton said:Ako sam dobro razumeo u CG je neki sud proglasio zabranu rada nedeljom nezakonitom?Ustavni sud je proglasio neustavnom odredbu da trgovine ne smeju da rade nedeljom
February 11Feb 11 22 hours ago, Frank Pembleton said:Ako sam dobro razumeo u CG je neki sud proglasio zabranu rada nedeljom nezakonitom?nedelja ce ostati neradna. sporni clan zakona ce biti prilagodjen, podnesen je skupstinski prijedlog, a zasijedanje je mislim 16. februara. ocekujem da je pes obezbijedio vecinu za to Edited February 11Feb 11 by morgana
February 11Feb 11 mora se korigovati clan zakona da bi svi zaposleni bili dovedeni u isti polozaj, ako dobro pamtim. tehnikalija.
February 12Feb 12 Ocigledno je na delu ozbiljna preraspodela trzista I moci. Idea i Maxi padaju, Univerexport, Gomex, Aman, Aroma...svi oni rastuSuska se I da je DIS prodat jednom od gorepomenutih lanaca iz drugog esalona. Edited February 12Feb 12 by dillinger
Create an account or sign in to comment