Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Supermarketi

Featured Replies

Imam drugaricu koja radi u trznom centru. To radno vreme je suludo. Nekad radis jutarnju smenu, nekad vecernju, dobijes dva dana slobodno random tokom nedelje... katastrofalno. Ne znam koje je resenje za te usluge jer nije lako otici u radnju tokom radnog vremena, ali sigurno moze bolje od ovoga.

  • Replies 400
  • Views 27.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • jezovuk
    jezovuk

    Meni je skroz ok i humano to ukidanje non-stop rada i potpuno podržavam. Prevashodno zbog zaposlenih, a generalno i zbog nas ostalih. Koji će nam q desetine non-stop radnji po gradu. Šta mi to hitno t

  • Klara
    Klara

    Ljudi koji popiju jednu čašu soka dnevno i pojedu jednu kockicu do jedva štanglu čokolade, poseban krug pakla za vas.

  • Midžeta
    Midžeta

    Aman su najgore radnje ubedljivo, svaka je raspalija od prethodne, imaju cak i svoj trademark smard, ne moraš da vidis natpis kad uđeš i osetiš smrad, znas da si u Amanu

Posted Images

  • Popular Post

To je i dobra stvar ako ima dva slobodna dana nedeljno. Iz mog iskustva, bar polovina trgovina po TC ima princip 6 dana x 7 sati, odnosno 5 slobodnih dana mesečno.

Ponudi tim ljudima dva slobodna dana nedeljno i radiće ti i subotu i nedelju. O smenama "dođi kući u 23:15, vrati se ns posao u 7:45" da ne pričamo. Nije ta nedelja glavni problem. Da se mene pita, prva stvsr koju treba ukinuti je šest radnih dana na normalnu radnu nedelju od 40 sati

Edited by Malvo

  • Author

Supermarketi u Austriji 90% zaposljavaju na max 24h nedeljno. Primetili su da sve preko toga donosi vise stete nego donosi koristi. Samo usled raznih okolnosti tih 24h dodje na realnih 30 ali posle toga si zaista samo za krevet.

Zavisi koji supermarket. Kad sam u Lidlu zaposleni rade kao da su na crystal methu, samo fali da počnu da izvlače lajne dok lepe 1000 etiketa po minutu i viču sve sve sveeeeee. Ove lepše radnje su popunjene studentima koji su često u fazonu čemu žurba.

Jel i dalje važi kod nas da je prag za zapošljavanje 16 godina?
U mom Maxiju na kasi radi jedno dete, da me je neko 5 minuta pre ulaska u radnju pitao za istu osobu koliko ima godina, rekla bih 7. razred.
Bio je vikend, možda su počeli da zapošljavaju preko vikenda srednjoškolce, koji rade za džeparac, ko u SAD.

5 hours ago, Venom said:

Meni je bilo teško na početku, poljubio sam vrata dosta puta jer sam išao u prodavnicu u tipa 9 uveče ili kasnije, nedeljom itd. Posle godinu dana sam se navikao i nisam više razmišljao o tome.

Ja kad sam imao malo duže boravke u državama gde marketi ne rade nedeljom, vrlo brzo sam se navikavao. Posebno ako je vikend isplaniran, ili radni, pa nemam ni subotu, onda petak pravo posle posla u prodavnicu. I sad volim više da odem petkom ili ponedeljkom nego vikendom.

Po mom mišljenju nije to samo dobro i za radnike, već i za celu populaciju, da se ljudi malo naviknu na planiranje. A ne kao sad kad je neki državni praznik, pa svi krenu u nabavku kao da je apokalipsa, a ono samo 2 neradna dana.

Ja sam ziveo u drzavi gde nista nije radilo posle 6 popodne, beat that.

Kad je bio covis lockdown osecao sam se ko svoj na svome.

Imalo mi je smisla to sa stalno otvorenim prodavnicama kada smo u vreme najžešće krize brojali svaki dinar i kupovali na malo.

Hvala Bogu, poslednjih 15 i više godina se jednostavno kupi jednom nedeljno sve što je potrebno i onda nije bitno ni ako bude državni praznik između.

16 hours ago, Tihajeza said:

Jel i dalje važi kod nas da je prag za zapošljavanje 16 godina?
U mom Maxiju na kasi radi jedno dete, da me je neko 5 minuta pre ulaska u radnju pitao za istu osobu koliko ima godina, rekla bih 7. razred.
Bio je vikend, možda su počeli da zapošljavaju preko vikenda srednjoškolce, koji rade za džeparac, ko u SAD.

15 godina.

Ako sam dobro razumeo u CG je neki sud proglasio zabranu rada nedeljom nezakonitom?

5 hours ago, Frank Pembleton said:

Ako sam dobro razumeo u CG je neki sud proglasio zabranu rada nedeljom nezakonitom?

Ustavni sud je proglasio neustavnom odredbu da trgovine ne smeju da rade nedeljom

22 hours ago, Frank Pembleton said:

Ako sam dobro razumeo u CG je neki sud proglasio zabranu rada nedeljom nezakonitom?

nedelja ce ostati neradna. sporni clan zakona ce biti prilagodjen, podnesen je skupstinski prijedlog, a zasijedanje je mislim 16. februara. ocekujem da je pes obezbijedio vecinu za to

Edited by morgana

  • Popular Post

Prvi pu čujem da se rad nedeljom u CG uopšte uzima u razmatranje.

mora se korigovati clan zakona da bi svi zaposleni bili dovedeni u isti polozaj, ako dobro pamtim. tehnikalija.

Ocigledno je na delu ozbiljna preraspodela trzista I moci. Idea i Maxi padaju, Univerexport, Gomex, Aman, Aroma...svi oni rastu

Suska se I da je DIS prodat jednom od gorepomenutih lanaca iz drugog esalona.

Edited by dillinger

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.