November 13, 2025Nov 13 Ništa, da vidimo da li će i koji trgovinski lanac da uskoči na upražnjena mesta. Maksiju svakako želim srećan put u 3pm.
November 14, 2025Nov 14 Ne mora da znaci da su upraznjena mesta. Kod mene u krugu od par stotina metara imamo 4 maksija, ideu i male prodavnice. Mozda su se samo previse agresivno sirili zahvaljujuci dobrim zaradama.
November 14, 2025Nov 14 Lokali u kojima su im bile radnje su mahom iznajmljeni, tako da su vlasnici tih prostora izgubili zakupce. Tako da su konkurentski lanci dobili neke lokacije za potencijalni zakup. pretpostavljam slabije prometne, ali ipak. Lokacije su već koliko toliko razrađene i najlogičnije bi bilo da se prošire konkurenti. Ali jbg, u praksi će to možda da preuzmu kladioniceDa li su preterali sa širenjem, ne znam. Svakako mi se sviđa varijanta da ne mora da se šipči predaleko zbog prodavnice, tu se svi slažemo.@Shan Jan Edited November 14, 2025Nov 14 by ragasto
November 14, 2025Nov 14 Ne znam, čini mi se da su odavno prestali sa širenjem. U mom kraju u poslednjih par godina jedina je nova bila ova Aroma koja je krenula jako, ali eto nije uspela da izgura ni celu godinu sa originalnim konceptom.Prošle godine je čak jedan Lilly uspeo da se zatvori, to nisam mislio da je moguće.Isto tako se zatvorila jedna apoteka, još da se zatvore menjačnica i kladionica pa da zvanično možemo da proglasimo apokalipsu. Edited November 14, 2025Nov 14 by Halvard
November 14, 2025Nov 14 bogami u Novom Sadu Maxi samo otvara nove radnje...nego sto poskupljuju jaja...pre 3-4 nedelje sam placala 200 din/10kom juce 280..
November 14, 2025Nov 14 38 minutes ago, ivy said:bogami u Novom Sadu Maxi samo otvara nove radnje...nego sto poskupljuju jaja...pre 3-4 nedelje sam placala 200 din/10kom juce 280..Idu izbori, pa poskupljuje municija.
November 14, 2025Nov 14 47 minutes ago, ivy said:nego sto poskupljuju jaja...pre 3-4 nedelje sam placala 200 din/10kom juce 280..Ja ih kupujem na pijaci. Nebo i zemlja u odnosu na ove iz supermarketa.
November 17, 2025Nov 17 On 14. 11. 2025. at 8:16, ivy said:bogami u Novom Sadu Maxi samo otvara nove radnje...A kad to? Letos? Mislim bilo je I u septembru otvaranja novih Maxija ali sve su to davno ugovorene lokacije.Po svim nagovestajima investicije su obustavljene a vec su zatvorili na desetine Shop&Goova.I to je prilican indicator problema. Maxi drzi barem trecinu celokupnog trzista Edited November 17, 2025Nov 17 by dillinger
November 17, 2025Nov 17 Је л' бањава неко чешће у Арому, ја их генерално избегавам јер знам да су прескупи али ево пре неки дан кад сам био, ових пар ствари што сам узео су биле солидно јефтиније него у Максију, што је било незамисливо раније.
November 18, 2025Nov 18 Meni je vrlo interesantno o čemu se tu radi i gde i kako cure tolike pare. Cene su nesumnjivo nesrazmerno velike. Da li ima previše parazita u lancu? Vlasnici, menadžment, država, stranka, dobavljači, krađe? Da se ne ofiram sad, ali jedan visoki službenik jednog lanca se žali kako beleže milionske gubitke, a ovamo ima platu kao da vodi Boing. Trend je nesumnjiv i ne tiče se samo jednog lanca, a opet se najviše žale ovi inostrani. Nešto tu nije kako treba i pitanje je koliko je ko lud, a koliko bezobrazan.
November 18, 2025Nov 18 9 hours ago, dillinger said:A kad to? Letos? Mislim bilo je I u septembru otvaranja novih Maxija ali sve su to davno ugovorene lokacije.Po svim nagovestajima investicije su obustavljene a vec su zatvorili na desetine Shop&Goova.I to je prilican indicator problema. Maxi drzi barem trecinu celokupnog trzistaJedan se otvara sad 27.I to je veca prodavnicaMozda smanjuju shop&go kao format.. Posto sve sto vidim da otvaraju su vece prodavnice.. Ugl u novoizgradjenim zgradamaDok su kod mene u selu prosle God napravili radnju od pocetka u staroj zgradi, renovirali su je godinu dana..
November 18, 2025Nov 18 2 hours ago, Malvo said:Meni je vrlo interesantno o čemu se tu radi i gde i kako cure tolike pare. Cene su nesumnjivo nesrazmerno velike. Da li ima previše parazita u lancu? Vlasnici, menadžment, država, stranka, dobavljači, krađe? Da se ne ofiram sad, ali jedan visoki službenik jednog lanca se žali kako beleže milionske gubitke, a ovamo ima platu kao da vodi Boing. Trend je nesumnjiv i ne tiče se samo jednog lanca, a opet se najviše žale ovi inostrani. Nešto tu nije kako treba i pitanje je koliko je ko lud, a koliko bezobrazan.U pitanju je (između ostalog) i ugrađivanje od trenutka kada roba dodje na granicu pa trenutka kada je na polici. Uz to dodaj da kada nekom dune da bude npr proizvodjač žvaka, ako je dovoljno visoko u SNS država može da ograniči i oteža prodaju drugih žvaka u velikim lancima. Direktno, indirektno, preporukom, zakonski, itd.Radili su to sa sirom i generalno mlečnim proizvodima. Isto je i sa uvoznim šunkama (jel video neko Pikovu Zlatnu skoro?) i mortadelama.Ko se seća jedno vreme su se hvatali za nutelu i stalno se pominjala cena ovde i u Beču. Sve dok na jednom velikom sastanku sazvanom od Vlade nisu zapušili usta Vučeviću sa listom taksi, nameta i sličnog iz dodatak da taj lanac od Nutele ima najmanju zaradu po prodatoj tegli, baš u Srbiji...
November 19, 2025Nov 19 Plačimo za sirotim Delezom drugarice i drugovi. Plačimo...N1 Info RSTabaković: Delez izneo iz Srbije 130 miliona evra bez pla...Guvernerka Narodne banke Srbije (NBS) Jorgovanka Tabaković rekla je danas da je kompanija Delez fingirala postupak likvidacije da bi iz Srbije iznela dobit u iz
Create an account or sign in to comment