Jump to content
IGNORED

Fitness & Nutrition


catfish

Recommended Posts

1 minute ago, Valkyrie said:

Pitanje svih pitanja mama koje kreću na dijetu:

 

da li je dečiji štek sa slatkišima pod ključem i ko ga ima?

Ja dok ne zaustavim noćne tulume u njihovoj fioci - nema leba :blush2:

Ja nisam nikad kretala na dijetu, osim jednom, 2013. iz istog razloga kao i sad, a to nije izgled, nego šećer. Pošto sam se zevzečila mnogo u međuvremenu.

Tako sad ja kapiram: ako sad zajebem, neću smeti ni ovoliko - nimalo ugljenih hidrata, alkohol i tako dalje, bude li nastavilo da raste. Znači, sad moram da ga zaustavim i vratim dve jedinice unazad. I s tim razmišljam, ne konstatujem ni slatkiše (čak sam im danas kupila Nutelu od 700g da mi ne diraju ovaj moj krem i dajbetičarske čokolade :D i nisam je ni videla.) Ništa, mene samo ovako nešto može da disciplinuje - pretnja da mogu da nikad više ne jedem ništa što volim. Pa sad, neko vreme ovako, pa ću naravno uzimati ponekad i ponešto što je cheat. Ali prvo da promenim režim života, bila sam se razbahatila neviđeno koliko, i još gore, KAD sam jela.

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 2
Link to comment

Svaka čast ipak što si presekla, pa nek su te i naplašili. Moja drugarica je zbog IR od septembra na nekoj ishrani bez šećera i belog brašna (koristi speltino) i skinula se s Glukofaža, parametri su joj odlični, nastavlja samo Inofolic da pije. Usput je smršala od septembra do sad 9 i po kilograma tako da definitivno ima efekta. Od vežbanja ništa osim što temeljno riba stan koji izdaje svaki čas (ispade i lepo i korisno).

 

Samo napred :music_band:

  • Wub 2
Link to comment
10 minutes ago, Valkyrie said:

Pitanje svih pitanja mama koje kreću na dijetu:

 

da li je dečiji štek sa slatkišima pod ključem i ko ga ima?

Ja dok ne zaustavim noćne tulume u njihovoj fioci - nema leba :blush2:

 

Odgovor je vrlo prost: Nemaš dečiji štek i gotovo.

I nazivanje šteka sa slatkišima dečjim je providno vađenje, sigurno ga ne pune deca, baš tvoj Luci ide u radnju i kupuje i donosi... Puniš ga ti, a ako nije dobar za tebe, nije dobar ni za decu.

 

@Svemir Zeka

Ozbiljno, imaš pretnju šećerne bolesti a deci kupuješ Nutelu? Čitam te ovde, pisala si da si ih ti rodila, jel te ne brine genetika? 

Link to comment
6 minutes ago, Valkyrie said:

Svaka čast ipak što si presekla, pa nek su te i naplašili. Moja drugarica je zbog IR od septembra na nekoj ishrani bez šećera i belog brašna (koristi speltino) i skinula se s Glukofaža, parametri su joj odlični, nastavlja samo Inofolic da pije. Usput je smršala od septembra do sad 9 i po kilograma tako da definitivno ima efekta. Od vežbanja ništa osim što temeljno riba stan koji izdaje svaki čas (ispade i lepo i korisno).

 

Samo napred :music_band:

 

Meni je zasad rečeno da krenem s ishranom, a lekovi kasnije ako ovo ne uspe. A ja se nadam da će uspeti :)

 

1 minute ago, Tihajeza said:

 

 

 

@Svemir Zeka

Ozbiljno, imaš pretnju šećerne bolesti a deci kupuješ Nutelu? Čitam te ovde, pisala si da si ih ti rodila, jel te ne brine genetika? 

Tako je, i još mnogo toga. I imam svoje razloge za to. Da deci branim slatkiše neću, jer znam kako je izgledalo branjenje neke hrane koju drugi jedu, kod mene. Između ostalog je i to dovelo do ovoga.
Meni je oba puta okidač bio potpuni burnout.

Drugo, od umerenih slatkiša se ne dobija dijabetes. Treće, ćerka je promenila 3 načina ishrane na svoju ruku do svoje trinaeste, tako da.....neću sad da ih maltretiram time  :)


 

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Tihajeza said:

Odgovor je vrlo prost: Nemaš dečiji štek i gotovo.

I nazivanje šteka sa slatkišima dečjim je providno vađenje, sigurno ga ne pune deca, baš tvoj Luci ide u radnju i kupuje i donosi... Puniš ga ti, a ako nije dobar za tebe, nije dobar ni za decu. 

E jebi ga sad, to što sam ja stoka ne znači da oni ne treba da pojedu ništa slatko nikad. Zdrava su deca i ne vidim razlog da im ne dozvoljavam da jedu slatkiše, naravno u nekoj maloj količini.

Ne želim da budu željni i da nadoknađuju kad ja ne gledam i krišom, to mi je realnija opasnost. 

  • +1 2
Link to comment

Ne misslim na branjenje, zdrava ishrana može da se nauči, postepeno, pogotovo ako ne pristupaš njoj kao:

1) rezom- do sad onako, a od sad ovako

2) terapiji, tek kad ti je pretnja od strane lekara evidentna

3) ili ili

Dok si još osoba koja kontroliše frižider, možeš još uvek formirati dobre navike dece, pa im neće ni škoditi ako tu i tamo odu sa društvom i pojedu šta god.

(Nisu ni moja pod zvonom)

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Valkyrie said:

Ne želim da budu željni i da nadoknađuju kad ja ne gledam i krišom, to mi je realnija opasnost. 

Tako su meni moji branili sladoled i koka kolu. To je neverovatno koliko sam se toga napila i ožderala sladoleda čim sam imala priliku da to uradim.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

E jebi ga sad, to što sam ja stoka ne znači da oni ne treba da pojedu ništa slatko nikad. Zdrava su deca i ne vidim razlog da im ne dozvoljavam da jedu slatkiše, naravno u nekoj maloj količini.

Ne želim da budu željni i da nadoknađuju kad ja ne gledam i krišom, to mi je realnija opasnost. 

Ok, slažem se, neće svima isto škoditi. Zeka ima pretnju visoko nasledne bolesti, a tebi je u glavi otkud znam, kilaža možda, ok.

 

A šta znači štek? Ako kažeš da si lakoma, kako možeš da to rešiš a ne uskratiš deci slatko, dozirano?

Evo mi smo se šetali danas i decu smo častili bombicama u poslastičarnici "Urma" (kao sve se sladi urmama). Pojeli oni slatkog, prošetali se do kuće, a šteka u samoj kući i dalje nema!, svi srećni. Niko ništa nije branio.

 

Ključ od šteka može da bude da se slatko jede negde napolju? Deca su ti mala i možeš ih navići da The Štek ne postoji kao pojam. Neće se ni sećati fioke.

 

Ne znam, ovo je odgovor ako si ozbiljno pitala o ključu od fioke sa slatkišima.

Link to comment

@Tihajezanutela koja se jede povremeno s palačinkama je stvarno ne-pretnja. Drugo, ja inače nemam kintu da kupujem nutelu, a danas sam ih, eto počastila.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

@Tihajezanutela koja se jede povremeno s palačinkama je stvarno ne-pretnja. Drugo, ja inače nemam kintu da kupujem nutelu, a danas sam ih, eto počastila.

 

Ok, sve je u pravilnom doziranju. 

Tvoji je nisu našli, ti ćeš je nadam se, naći.

Link to comment
54 minutes ago, Valkyrie said:

Pitanje svih pitanja mama koje kreću na dijetu:

 

da li je dečiji štek sa slatkišima pod ključem i ko ga ima?

Ja dok ne zaustavim noćne tulume u njihovoj fioci - nema leba :blush2:

Pretpostavljam da si hronicno umorna i iscrpljena i navukla si se uvece na to. Cim razmisljas o tome to je dobar put. Losa navika, a toga se mozes resiti. Smisli sta mislis da bi ti prijalo i probaj jedno/drugo/trece. 

Meni kad se tako prijede slatko uzmem parce sira 

  • Haha 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
16 minutes ago, Tihajeza said:

 

Ok, sve je u pravilnom doziranju. 

Tvoji je nisu našli, ti ćeš je nadam se, naći.

Nisu ni mene moji izlagali neumerenim količinama slatkiša, nismo ih ni imali nešto.

Jednodimenzionalno posmatranje nastanka bolesti u sredovčenitiju nije ispravno: meni je jasno otkud ovo, ali nije došlo iz detinjstva.

Najgojaznije dete koje znam nije izlagano velikim količinama slatkiša, nego veoma disfunkcionalnim odnosima u porodici.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

Nisu ni mene moji izlagali neumerenim količinama slatkiša, nismo ih ni imali nešto.

Baš obrnuto, ti kažeš da su ti previše branili (koka kolu i sl.), pa si kasnije nadoknađivala. I to je nemanje prave mere.

Link to comment
7 minutes ago, Svemir Zeka said:

Jednodimenzionalno posmatranje nastanka bolesti u sredovčenitiju nije ispravno: meni je jasno otkud ovo, ali nije došlo iz detinjstva.

Naravno da ne nastaje u detinjstvu, uopšte nije uzrok u ishrani u detinjstvu. Ali sa pravovremeno stečenim navikama, ovu sada ishranu ne bi zvala "dijeta", nego prosto - normalna ishrana. 

 

To ja pokušavam sa svojom decom, da makar taj korak ne moraju da spoznavaju sa 40. Da ne moraju da spoznavaju uopšte.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...