Jump to content
IGNORED

Fitness & Nutrition


catfish

Recommended Posts

samo da javim da sam vec dve nedelje na lchf,dva obroka,8/16,bez vina,bez mlecnih proizvoda rezimu i mogu reci da mi ide odlicno!!

verovatno nisam u ketozi jer pojedem 1 jabuku ili 2-3 mandarine posle dorucka ali nema veze

prvih 5dana je bilo malo cupavo najvise zbog vina...sada cu ovako do cetvrtka pa onda putujem na 4dana ...nadam se da cu nastaviti kada se vratim..

 

samo sto nisam bas za ovu temu jer sam skroz minus fitness samo nutrition

  • +1 6
Link to comment

Za mene su otkriće ti neki kremovi džemovi, koje nemam živaca da pravim kad je neko umesto mene to već uradio. Napravim čija jogurt ili raženo-ovsene pahulje skuhane u vodi, i frknem žličicu nečega, badem/kakao/kikiriki puter. I to mi je slatkiš. Za ostalima uopšte ne patim. 

 

Probala sam da čitujem s onim za čim patim, i jeah, odvikla sam se, lagano sam ostavila (testo). 

 

Jedino što tučem dobro je mesište, ne smeta, volim i budem srećna posle njega kao da sam pojela po valjka Pringlsa. 

 

3kg 👇/ 25 dana 

 

...

 

Zato kad jednog dana mrem:

 

FB_IMG_1707845814229.thumb.jpg.3dfc48164123cd24a4f6db35b08a46d4.jpg

 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
  • 1 month later...

Hej drugari vidim da vec par godina traje hajp oko Ozempika od koga ljudi gube kile pa da pitam sta mislite o tome? Vec i ja znam preko nekih ljudi druge koji su smrsali tako a kazu da je tolika pomama za njim u USA da je uticao na pad potrosnje prehrambrenih proizvoda.

 

Evo ga jedan tekstic: https://faculty-pharmacy.com/blog/2023/04/ozempic-naucne-cinjenice-u-pozadini-hajpa/

 

Ukratko sta sam uhvatio da kazu:

1. Radi. Stvarno radi, za razliku od drugih hajpova.

2. Radi samo dok ga uzimas (smanjuje apetit). Cim prestanes, apetit se vraca i vecina ljudi se vrati na staro.

3. Koristi se primarno za dijabeticare i ljude sa IR pa uzimanje istog je moralno problematicno jer otezavas nekom kome je stvarno potrebno da ga dobije. Sa druge strane ja vec na granici dijabetesa sa secerom pa mozda moze i to da pomogne.

4. Nuspojave su za sada blage (prolazna mucnina) ali lek je tek par godina u opticaju tako da postoji rizik da se tek mnogo kasnije otkriju ozbiljne posledice kao sa nekim drugim supstancama.

5. Vec sada kazu doce da je bezbednije njega uzimati nego ici na operacije zeludca ako ste bas debeli. A ja bogme...

 

Meni deluje kao mozda dobra ideja za jedno par meseci na njemu da se inicijalno steses, uz put krenes aktivniji zivot i zdraviju hranu i molis boga da kad se vrati apetit da mozes da ga zavaras travama koje pases :D 

Link to comment

Ja bih probao "water fasting" umjesto Ozempic-a. Isti efekat, ali bez te hemije.

Link to comment
7 minutes ago, red star forever said:

Ja bih probao "water fasting" umjesto Ozempic-a. Isti efekat, ali bez te hemije.

Eh sad, da imam snagu volje ne bi ni dosao dovde :D 

  • Haha 1
Link to comment

@Shan Jan moj prijatelj je smršao 90 kilograma (HbA1C 5,4; pritisak 120/90;). Poslednjih 20 godina je mršavio i vraćao po 50/60 kg. Sad je stabilan, a i kad dva dana za redom se neuredno hrani, treći dan me može jer ima bolove u stomaku i sl.(i tako te Ozempic tera da menjaš navike). Nakon gubitka kg.oduševljen je kako i koliko može da se kreće, pa je tako sredio i faktor fizičke aktivnosti. Inače ima 53 godine i spada u kategoriju "celoživotnih debelih osoba"(ovako je moja doktorka opisala sebe).

Edited by makondo
  • Wub 1
Link to comment

Hvala @makondo! Moj secer trenutno je oko 6, HbA1C slicno ko tvoj prijatelj, pritisak normalan. E sad, ja imam "samo" nekih 35 kila viska (110kg a na pocetku faksa imao 72). Elem, sad mi vec smeta, zna da mi nedostaje vazduha, pritiska me kad legnem, bole noge kad hodam itd. Jbg, puno jedem na nervnoj bazi i bas bas mi je tesko da se kontrolisem non-stop uz sve ostale stvari. 

 

Sad menjam antidepresiv, ovaj novi bi trebalo da manje goji pa se nadam da ce i to malo da pomogne (mada bio sam ja debeo i pre tih stvari tako da nije samo to). Sacekacu par nedelja da vidim da li ima efekta.

 

Sustina je da sam dosao u fazu gde ozbiljno razmisljam da odem na invazivnije stvari tipa operacija zeludca pa se mislim da je onda bolje da uzmem ovaj lek ako moze da odradi taj posao nego da me seku.

Link to comment

@Shan Jan pisala sam o šećeru i pritisku jer njemu poslednjih 20 godina nisu bili ovako dobri rezultati (metabolički sindrom i sl.) Pre uvođenja Ozempica radi se ultra zvuk abdomena jer se pokazalo da oni koji imaju kamen u žuči i pridružene probleme, imaju reakcije na lek. Lek se uvodi postepeno, prvi mesec doza 0.25, drugi mesec 0.5 i tek od trećeg meseca se dolazi do doze održavanja od 1mg. Razgovaraj sa lekarom "podvezivanje" želuca nije bezazlena procedura a videla sam i neke koji su vratili kilograme 

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

 

3. Koristi se primarno za dijabeticare i ljude sa IR pa uzimanje istog je moralno problematicno jer otezavas nekom kome je stvarno potrebno da ga dobije. Sa druge strane ja vec na granici dijabetesa sa secerom pa mozda moze i to da pomogne.

 

Zar nije Novonordics izbacio jos jedsn, maltene isti lek, pod drugim imenom (Wegovy) koji je bas namenjen mrsavljenju?  Tog nema da se kupi ili .. ?

 

sto se tice opracije zeluca, imamo forumasa koji ima iskustva sa tim, mislim i da je pisao na forumu o tome

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Ne znam da li je neko ispratio, pojavila se studija koja kaze da osobe koje jedu u rasponu od 8h imaju veci rizik za blesti srca. 
Vraticu se sa vise informacija nakon guglanja

Link to comment
30 minutes ago, Lezilebovich said:

Zar nije Novonordics izbacio jos jedsn, maltene isti lek, pod drugim imenom (Wegovy) koji je bas namenjen mrsavljenju?  Tog nema da se kupi ili .. ?

 

sto se tice opracije zeluca, imamo forumasa koji ima iskustva sa tim, mislim i da je pisao na forumu o tome

Mislim da ga jos nema na nasem trzistu.

 

26 minutes ago, Lezilebovich said:

Ne znam da li je neko ispratio, pojavila se studija koja kaze da osobe koje jedu u rasponu od 8h imaju veci rizik za blesti srca. 
Vraticu se sa vise informacija nakon guglanja

Moze objasnjenje, nisam razumeo sta znaci ovo jesti u rasponu od 8h? Kao intermittent fasting od 8h ili nesto drugo?

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Shan Jan said:

Mislim da ga jos nema na nasem trzistu.

 

Moze objasnjenje, nisam razumeo sta znaci ovo jesti u rasponu od 8h? Kao intermittent fasting od 8h ili nesto drugo?

Režim 8/16.

Sve što pojedeš u toku dana, pojedeš u okviru 8 časova. Onda pauza od 16 časova.

Ja se tako hranim.

 

Što se tiče rizika od srčanih bolesti, koje pominje lezileb, za svaki način ishrane postoji neka studija da šteti ovome ili onome. Kad izvagam, meni lično je gore biti u opasnosti od šećerne bolesti, jer mi porodično takva genetika.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...