Jump to content
IGNORED

Fitness & Nutrition


catfish

Recommended Posts

10 minutes ago, Filozof manijak said:

Ja sam ovde super pozitivan, ne razmišljam o gangreni i amputiranju prstiju dva posta nakon IR :D

Pa neću ni ja da razmišljam i zato: čija semenke!

Link to comment

ja imam neku blazu varijantu dijete tj ishrane o kakvoj pricate vec dugo, tj tijesto sam odavno minimizirala, slatkise uzimam vrlo umjereno (biram nemasne) a odnedavno sam ih privremeno skroz izbacila. jedem ribu cesto, meso sam smanjila otkad mi je krvna slika ok. 

subotom se raspojasam i uzmem malu kolicinu bilo cega sto pozelim.

 

navikla sam se na to vrlo brzo i kad mi se desi da skliznem u tijesto ili masno, lose mi je.

 

zao mi je jedino sto ne mogu da se natrpavam masnim i prevrelim sirevima svakodnevno za po bar dva obroka. obozavam ih.

 

enivej, uvijek imam gran cereale integralni dvopek, dosadan je pa ne mogu da ga pojedem puno, a trajan i pokriva situacije kad nestane domaceg (obicno razanog) hleba.

 

Edited by morgana
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
5 minutes ago, morgana said:

navikla sam se na to vrlo brzo i kad mi se desi da skliznem u tijesto ili masno, lose mi je.

 

zao mi je jedino sto ne mogu da se natrpavam masnim i prevrelim sirevima svakodnevno za po bar dva obroka. obozavam ih.

Isto i jedno i drugo kod mene. 

  • Wub 1
Link to comment
6 minutes ago, Filozof manijak said:

kad budeš vilenela od nervoze i besa na forumu za par dana, molim da me se zaobiđe :fantom:

:srdoc: 

Link to comment

Za to grickanje mislim da dosta pomaze da imas copius amounts kelerabe i slatke sargarepe. Jos ako ima neko drugi da ti ocisti i isece (najveci deo posla), neces videti gluposti u skorije vreme.

Ako vam je mleko okej na listi, cist kakao sa mlekom, bez secera - super stvar, i da te malo osvezi/podigne. Mene je to spasavalo u trudnoci.

 

 

Mi ne drzimo grickalice po kuci i ne konzurmiramo ih nesto, napravim kokice u aparatu sa vrucim vazduhom sigurno jednom nedeljno, ali ja stalno kriziram od umora i onda volim crne cokolade. Imaju malo secera ali masti su tu i skupe su pa nije bas strava u tom smislu.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Drugari na putu upoznavanja sebe shvatio sam da me majvise kebe night craving. I to kad udari mogu da jedem i karton, samo da trpam nesto u sebe.

 

Tako da dzaba sto su u mom frizideru pirinac, cisto meso i jabuke kad cu ja da pojede pola kile mesa, ranjir pirinca i 5 jabuka (ne preterujem).

 

Elem, jedino sto mi pomaze je kad mi je frizider prazan jer me mrzi da idem do prodavnice ali nije realno.

 

Tako da ako znate negde gde ima da se kupi katanac za frizider sa tajmerom javite.

Link to comment

Ne. Skoro je izgleda stavljen na recept uvezeni ili domaći Glukoglinid koji je po sastavu isto što i Novonorm - repaglinid. Diaprel je skroz nešto drugo.

  • Hvala 1
Link to comment

Podrška za drugaricu Zeku.

 

Dve preporuke, pokušaj da smanjiš broj obroka i nemoj nikako da gladuješ, ako si gladna uzmi i pojedi nešto što ne diže šećer, slaninu, čvarke, tako nešto masno, to će te zasititi a neće ti izazvati lučenje insulina, a bitno je upravo da to regulišeš, da ti je insulin nizak što više vremena u toku dana....

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Hvala, druže. Moram da ti kažem da si me jako oraspoložio ovim savetima :)

Jedna od muke Isusove mi je odricanje od svinje, to mi baš nije bilo pravo. Da postoji neka tofu zamena za čvarke sve bi bilo lakše. Mnogo i to teže pada nego slatkiši, najiskrenije :D

  • +1 1
Link to comment

rada milošević koja ima najrigirozniji i najefikasniji tretman ishrane svakako preporučuje pancetu, što na kockice pa u salatu, što u slajsovima.

 

naravno, ograničeno zbog kalorija.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
3 hours ago, Svemir Zeka said:

Hvala, druže. Moram da ti kažem da si me jako oraspoložio ovim savetima :)

Jedna od muke Isusove mi je odricanje od svinje, to mi baš nije bilo pravo. Da postoji neka tofu zamena za čvarke sve bi bilo lakše. Mnogo i to teže pada nego slatkiši, najiskrenije :D

Ma slobodno,naravno u manjim kolicinama.Smanji prvo ugljene hidrate i sve od preradjene hrane gde mogu biti skriveni seceri.slanina,cvarci,meso> salame,mleveno meso,pastete.Jaja> ovsene i puter od kikirikija

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...