Jump to content
IGNORED

Fitness & Nutrition


catfish

Recommended Posts

17 hours ago, Tihajeza said:

Takođe. U radnjama prolazim pored slatkiša kao pored turskog groblja. U kući nemam štek za slatko. Nemam šećer ni za goste, za u kafu, nek piju gorču, šta da im radim. 

Na poslu se non stop nešto gricka, te bombone, te keksi, nude tu i tamo, ne uzimam. Povremeno, neki rođendan, parče torte ovo ono. Ali sama sebi ne nudim, nikada.

A odrasla sam u prosečnom srpskom domu, gde se mesilo, kolači, torte, štek za slatkiše je i danas majci maltene na istom mestu kao kad sam bila mala, uvek je bilo čokolada i đubreta za probrati.

 

Šećer je droga i kad se skinete, prosto - niste više zavisnik.

 

Motiv je pre svega bilo zdravlje (3 generacije dijabetičara pre mene i teška insulinska rezistencija kod mene), problem sa kilažom nisam imala nikad. Ali kada osvestiš koliko je štetno, malo vežbaš volju, malo sebe izazivaš, onda počne da se učvršćuje stav...

 

Ajde za početak izbacite jednu štetnu namirnicu, recimo koka kolu ili redovnu čokoladicu, čelindžujte sebe da je više ne kupite, da je nemate u kući. Pričajte sa sobom, ja sam sebi, (u sebi), pa i danas ponekad, govorila "Tebi ovo ne treba" ili "izbroj do 5". Želja zaista opadne vremenom i postane ti sasvim normalna pojava.

 

I ja sam bila beslovesna nekad, pila koka kolu, ili jela čokoladu 100g u zalogaju. Koka kolu nisam liznula jedno 12 godina sigurno i gadi mi se pomisao na nju.

 

Počnite od jedne stvari, pa kad vidite da može, doći će i druga, treća itd.

 

Ja sam 2018 popio poslednju. I dalje je želim jako svaki put kada je vidim u čaši

  • Tužno 2
Link to comment

Mene zeza secer i slatka pica (kokakola, sokovi generalno) sam izbacio jos pre 15+ godina. 

Trudim se da ne jedem kolace, keks, cokolade i sl.

 

Uspevam da drzim secer pod konrolom :)

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Ja gledam da sasvim izbacim stvari sa šećerom. A od zaslađivača mi se raspadne stomak. Onda jurim stvari zaslanjene urnom ili moram da pazim koliko pojedem dijet plazme…

 

Jedem stvari od heljde, a heljda je teška jako..

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ja sam 2018 popio poslednju. I dalje je želim jako svaki put kada je vidim u čaši

Proći će, kad tad.

Pre par godina kupili mi 2 flašice koka kole za dečiji rođendan, a očekivali raznorazne goste (roditelje dece koja su pozvana), pa kao da ima (ko će da drži banku tu ljudima koje jedva poznaješ, kako i zašto nemaš kocu u kući). 

Elem, popila se jedna flašica, a driga, neotvorena, ostala u frižideru dugo dugo, možda godinu dana tačno, dok nismo provalili da se pri vrhu plastične flaše, plastika iznitra obojila u ljubičasto, i da kad se promućka, cedi se okolo ljubičasta tečnost.

 

Inače, moj tata bio u Americi u Atlanti, brat od strica se ženio. Fina porodica snajke i moj tata priča sa tastom, on se (američko debeli Amerikanac) hvali, ali baš sa ponosom, kako 40 godina radi u kompaniji "Coca cola" kao tehnolog. Moj tata (isto fin čovek, strogo sa svima na Vi) mu kaže, onako ni pet ni šest: "Mi kod nas to zovemo "američko đubre"". 

  • Haha 3
Link to comment
1 minute ago, Tihajeza said:

Proći će, kad tad.

Pre par godina kupili mi 2 flašice koka kole za dečiji rođendan, a očekivali raznorazne goste (roditelje dece koja su pozvana), pa kao da ima (ko će da drži banku tu ljudima koje jedva poznaješ, kako i zašto nemaš kocu u kući). 

Elem, popila se jedna flašica, a driga, neotvorena, ostala u frižideru dugo dugo, možda godinu dana tačno, dok nismo provalili da se pri vrhu plastične flaše, plastika iznitra obojila u ljubičasto, i da kad se promućka, cedi se okolo ljubičasta tečnost.

 

Imam slicno iskustvo, stajalo 6 meseci u fruzideru, na kraju je ipak neki gost popio...

 

Uspeo sam da dovedem sebe da nemam zelju za CC, ali nutela u palačinki me jos povremeno napadne...

 

Sa CC je lakse jer je niko u kuci ne pije, a Nutele uvek ima jer deca... :(

 

Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

 

Sa CC je lakse jer je niko u kuci ne pije, a Nutele uvek ima jer deca... :(

 

 

Ovo mi nije jasno. Pošto, kako da ti kažem, imam i ja decu. I nemam Nutelu u frižideru. Nikada u životu je nisam kupila, niti nameravam. Moja deca i ne znaju šta je Nutela i u radnji ne znaju da je prepoznaju.

Edited by Tihajeza
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
Just now, Tihajeza said:

 

Ovo mi nije jasno. Pošto, kako da ti kažem, imam i ja decu. I nemam Nutelu u frižideru. Nikada u životu je nisam kupila, niti nameravam. Moja deca i ne znaju šta je Nutela i u radnji ne znaju da je prepoznaju.

To i jeste problem, moja znaju sta je nutela... :(

  • Haha 2
Link to comment
11 minutes ago, radisa said:

To i jeste problem, moja znaju sta je nutela... :(

Saznaće i moja, naravno, jednog dana.

Ali do tada će izgraditi i usaditi neke navike u ishrani, pa neće morati da se savetuju po forumu kako da skinu 20 kila.

I to već daje rezultate. Sad na moru, združio se s nekim detetom istog uzrasta koje je svaki dan kukalo za krofnama sa čokoladom na plaži, a roditelji uredno kupovali, svaki dan. I valjda im bilo neprijatno što moj ne jede (a ni najmanjim migom nije tražio; nekim ljudima prosto ne ide u glavu da dete ne traži slatko) i kupe i njemu jednu. On je jeo griz, pa malo davao griz sestri naizmenično, pa jedva stigao do pola kad ono drugo dete završilo. Na četvrtinu pred kraj mi pružio i rekao "Ne mogu više".

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, Tihajeza said:

I nemam Nutelu u frižideru

Nutela i nije za frizider, stegne se palmino ulje pa se tesko maze. Treba da bude na kujni, bize sporetu gde je toplije, da bude tecnija.

 

@Filozof manijak mode off, bilo je jace od mene :)

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

:thumbsup:

 

 

i da se ne maže na lebac nego na određene delove tela partnerke, da joj izazovemo gljivice :covid19:

brt ako je ovo tvoj doprinos nasim pokusajima da batalimo slatko, hvala, super ti ide :fantom:

  • Haha 7
Link to comment

Ja sam malo shocked&appalled da toliko vas matorih redovno pije slatka pica i jede nutelu.

 

@Tihajeza Ni moj zabac ne zna za Nutelu. Iako u Nemackoj ima mnogo boljih coko-lesnik namaza koji su i 80% lesnik i bez palme. Od slatkih stvari jede (uglavnom domaci) pekmez uz palacinke ili vafle. Bili sa mojom rodbinom na rucku u jednom mestu i posle toga klinceze od brata htele palacinke. Svi uzeli sa eurokremom/nutelom, pa hoce i zabac da proba jer ne zna sta je. Uzeo dva zalogaja, slozio neku bljak facu i kaze mi "mama meni se ovo ne svidja" i tu smo zavrsili sa nutelom barem jos neko vreme :)

Pravim mu sama topli kakao, dakle samo cist kakao u vruce mleko i stavim malko bas secera ili pirincanog sirupa da ne bude tako gorko (kako ja pijem) jer su sve one mesavine za decu (poput najpopularnijeg brenda Kaba u .de) preko 50% secera. Leti im pravim kao "eis schokolade" isto to samo bez secera a sa malo sladoleda od vanile.

 

Mene izuzetno nervira kada neki roditelji na igralista ponesu svakojake gluposti. On nista od toga ne jede jer mi prosto ne jedemo ali je kao i svako dete ljubopitljiv, a sve te gricklaice poput malih slanih pereca i slicnog jesu njima ukusne.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...