Jump to content
IGNORED

Fitness & Nutrition


catfish

Recommended Posts

1 hour ago, morgana said:

odakle da narucim myprotein whey, a da me ne oderu?

ja što sam za te suplement proteine čitao, kažu da nisu baš neka korisna stvar, pošto em je u pitanju biljni protein koji ljudi slabije mogu da iskoriste od  životinjskog, em ih organizam mahom pretvori u šećer.

Link to comment
8 minutes ago, igoraki said:

ja što sam za te suplement proteine čitao, kažu da nisu baš neka korisna stvar, pošto em je u pitanju biljni protein koji ljudi slabije mogu da iskoriste od  životinjskog, em ih organizam mahom pretvori u šećer.

 

whey je protein surutke, a za biljne si u pravu da se slabo iskoriste

(tj whey je surutka, a ovo sto kupujemo njen koncentrisan protein. sama surutka ima visok udio ugljenih hidrata)

Edited by morgana
Link to comment

U mom zivotu celom  krofna na plazi (more, dete) zauzima veoma znacajno mesto :D. To se ne zaboravlja.

 

Ne protivim se naravno da deca razvijaju zdrave navike u ishrani da me neko ne shvati pogresno :)

 

Link to comment
  • 1 month later...

Da prijavim da sam redovno koristio i koristim infracrvenu saunu od Avgusta.Manje bolova u telu,pola sata kuvanja i ledja,rame sve prodje.Mislim da nisam imao upalu misica od kada je koristim posle treninga.

  • +1 1
Link to comment

Koja je razlika izmedju infracrvene i klasicne i koliko cesto preporucujete u saunu da se ide?

 

Na to bih mogao da se nateram, vrucinu lakse podnosim nego da dupe dignem :D 

Link to comment
12 minutes ago, Shan Jan said:

Koja je razlika izmedju infracrvene i klasicne i koliko cesto preporucujete u saunu da se ide?

 

Na to bih mogao da se nateram, vrucinu lakse podnosim nego da dupe dignem :D 

Infracrvena zagreva tkivo dubinski,osecaj je kao kad imas temperaturu.3 puta nedeljno Pa koliko izdrzis.

  • Hvala 1
Link to comment
19 minutes ago, askeladden said:

Infracrvena zagreva tkivo dubinski,osecaj je kao kad imas temperaturu.3 puta nedeljno Pa koliko izdrzis.

Mislim da se Huberman u svom podcastu ( koji bar deluje naucno potkovano) izjasnio da ne postoji tako nesto kao dubinski zagrevanje i da je on pre za obicnu nego za infrared.. potrazicu detaljnije, pa cu preneti - mozda sam i lupio

@Shan Jan

sto se tice broja odlazaka, u istoj emisiji, preporucena su 4 puta nedeljno u obicnu saunu

 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
1 minute ago, Lezilebovich said:

Mislim da se Huberman u svom podcastu ( koji bar deluje naucno potkovano) izjasnio da ne postoji tako nesto kao dubinski zagrevanje i da je on pre za obicnu nego za infrared.. potrazicu detaljnije, pa cu preneti - mozda sam i lupio

@Shan Jan

sto se tice broja odlazaka, u istoj emisiji, preporucena su 4 puta nedeljno u obicnu saunu

 

A koliko dugo i cesto biti u sauni u jednom odlasku?

Link to comment
12 minutes ago, Shan Jan said:

A koliko dugo i cesto biti u sauni u jednom odlasku?

Deliberate Heat Exposure Protocols for Health & Performance - Huberman Lab

 

Note: Recently, the use of infrared saunas has become popular. Currently, there is insufficient evidence of their having additional effects beyond those of a standard sauna, and more importantly, most infrared saunas do not reach the heat ranges outlined below for positive health effects.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...