Jump to content
IGNORED

Fitness & Nutrition


catfish

Recommended Posts

9 hours ago, Fakundo Sava said:

@Svemir Zekajel ta dijeta po savetu doktora ili hoće da budeš još bolja riba ? 

Po savetu doktora naravno, ne bih ja ovu debelu debljinu ništa dirala...

Edited by Svemir Zeka
  • Tužno 1
Link to comment
8 hours ago, Zli Gli said:

Nemam pojma, eventualno brzi hod i jako dugo, ne verujem da obicna setnja ista dize puls i trosi bogzna koliko kalorija. Ona fora, idemo u laganu setnju i caskamo usput, od toga nema leba pa makar bilo i 10+ km, prosto telo ne ulazi u kardio zonu potrebnu za trosenje kalorija tj. masti. Taj neko ce smrsati ako regulise ishranu, sa ili bez tog laganog setanja a sa brzim hodom ce malo ubrzati proces.

 

Ima sigurno neko upuceniji ali od lagane setnje uz caskanje i povremene pauze mislim da nema bas nikakvog pomaka. 

Pa, sat vremena oko ade, recimo, svakog dana, jeste kardio. Ideš, ne staješ.

Link to comment

to nije kardio (koji donosi benefite kod mrsavljenja).

odnosno, jeste za onog ko do juce nije hodao nimalo.

 

nakon par nedelja hodanja, nije ni za njega.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

meni intermittent fasting nista ne radi.

usvari verovatno mi pomaze da odrzavam kilazu ali nista ne smanjuje...mada ja vec godinama jedem dva obroka- oko 8 ujutru i oko 16h pa se organizam  navikao...verovatno bih trebala malo da promenim i da ga sokirma nekim fastingom od npr celog dana a ni fizicka aktivnost ne bi falila...ali za sada nemam te ambicije ni motivaciju..

a nakupilo se koje kilo nije da nije..

Link to comment
36 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ok, meni je to mera više za zdravlje, ne za mršavljenje. 

Samo nemoj na Adu po ovoj ledari. Tako sam ja jednog 31.dec odlucila da napravim krug po minusu. Vratila se sa promrzlinama na licu i umesto da odem na docek NG cuvala sam jednog trogodisnjaka umazana melopom. Dete rano zaspalo, ja vidala rane, pokusala neki film da gledam ali je tu bio jedan pas koji je celo vece kidisao na mene manijakalno. Vece za pamcenje :D. Od tada me Ada nije videla zimi, posebno kad je minus i duva 

  • Haha 3
  • Tužno 1
Link to comment

Deo mog starter pack-a

 

FB_IMG_1706119916596.thumb.jpg.92bff61d8496198d13aee574c4dd6968.jpg

 

Danas sam prvi put zagrabila malo krema, ovog na slici. Ne smem da se razmazim, pa uzmem više od dve kašičice. 

 

Ovo u sredini je neki zaslađivač s nula svega - uglj.hidrata, kalorija....za razliku od aspartama koji je u običnim zaslađivačima.

Nameravam da ga koristim za pravljenje kolača i slatkiša, koje smem.

 

Ispomažem se još čijom i nekom smešom s lanom i cimetom u jogurtu, ali ne ujutru, nego kad stignem.

 

Imam još i ulje od kokosa, kokos, danima žderem koštunjavo voće u malim količinama (zgadilo mi se), meso, supe, čorbe. Probušila sam kašiku, jedem duplo manje, i još manje. Hleb po neka kriška onog integralnog. Jaja. Meso (osim svonjskog). Mladi sir ili pomalo pavlake. Povrće. Kupujem i paradajz, nešto mi se traži, znam da mu nije sezona al jebiga. Jedem čak i jabuke (ne volim) i narandže (citrus, a gastritis). Ali evo, zasad sve ok, lakše se osećam i to značajno, za za samo nekoliko dana. Ispuhala sam se. Idemo dalje. Dosta sam principijelna za jednu izelicu. 

  • +1 9
Link to comment

Kikiriki puter Nature's Promise (kupujem u Maksiju) mislim da je nešto povoljnija opcija od tih Granuma i sl.

Postoji u dve verzije: fini i onaj sa teksturom (komadićima). Razlikuju se po sitnom natpisu u različitim bojama, recimo da je ružičastocrvena za smooth a plava za crunchy.

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, Ras said:

Kikiriki puter Nature's Promise (kupujem u Maksiju) mislim da je nešto povoljnija opcija od tih Granuma i sl.

Postoji u dve verzije: fini i onaj sa teksturom (komadićima). Razlikuju se po sitnom natpisu u različitim bojama, recimo da je ružičastocrvena za smooth a plava za crunchy.

Znam, ali ovi su u DM značajno jeftiniji nego u maxiju (ceo taj sektor, za po 50-100 i više dinara). Ne znam da li taj ima šećer u sebi? Ovaj je bez ičega. Kad ovo pojedem, uzeću pastu od badema, pa od lešnika....ima u dm

Link to comment

Pitanje svih pitanja mama koje kreću na dijetu:

 

da li je dečiji štek sa slatkišima pod ključem i ko ga ima?

Ja dok ne zaustavim noćne tulume u njihovoj fioci - nema leba :blush2:

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...