Jump to content
IGNORED

Fitness & Nutrition


catfish

Recommended Posts

Danas je tačno tri meseca kako se hranim po principu "intermittent fasting" - 8/16. To znači, u 24 časa, hrana se unosi u okviru max. 8 sati, a narednih min.16 se ne jede ništa.

 

Moj dragi se tako hrani već tri godine, a meni dugo nije padalo na pamet ni da probam, jer "ma nema šanse da se to izdrži". 

I onda sam probala i shvatila da posle podne nisam ni najmanje gladna, trebalo mi je, za razliku od njega, tačno nula dana privikavanja. To je to. I sama sam se iznenadila koliko mi je to bilo prirodno i koliko je to žvakanje popodne bila neka navika, dosada. Jedino sam pomerila ručak malko unapred, sa 13 na 15h otprilike i to je svo prilagođavanje.

Tu i tamo popijem pivo, piće uveče, a kao ni to ne bi smelo, ali to svesno kršim, to u mom slučaju ionako nije često.

 

I tako već tri meseca, doručak u pola 8, grickanje do ručka kad god, ručak u pola 3, 3. I gotovo.

 

E sad najvažnije:

Jeste, smršala sam 2 kg, ali to je nebitno. Najbitnije da sam bila kod endokrinologa, sa urađenim brdom laboratorija (bila sam prosli put u februaru). I žena mi smanjila lek za insulinsku rezistenciju uz konstataciju da "je očigledno da pankreas nije pod tolikim opterećenjem", i ono, nastavi da radiš šta god da radiš.

 

 

Edited by Tihajeza
  • +1 7
  • Wub 1
Link to comment
36 minutes ago, Tihajeza said:

I tako već tri meseca, doručak u pola 8, grickanje do ručka kad god, ručak u pola 3, 3. I gotovo.

bravo za akciju, drago mi je da čitam ovako nešto.

 

probaj da izbaciš i to grickanje, svaki put kad jedeš luči se insulin, a ako imaš rezistenciju treba da smanjiš skokove insulina, dakle dva ili tri obroka ali bez kalorija u međuvremenu, pij kafu ili čaj.

Link to comment
4 minutes ago, igoraki said:

bravo za akciju, drago mi je da čitam ovako nešto.

 

probaj da izbaciš i to grickanje, svaki put kad jedeš luči se insulin, a ako imaš rezistenciju treba da smanjiš skokove insulina, dakle dva ili tri obroka ali bez kalorija u međuvremenu, pij kafu ili čaj.

 

I ne grickam. Samo sam htela da naglasim da nema ograničenja u smislu toliko i toliko grama toga, toliko i toliko kalorija. Možeš jesti, kad ti se jede, samo da sve spakuješ u prozor od najviše 8 sati. 

Pošto oduvek lepo doručkujem, raznovrsno, kod kuće, za stolom, a ne neko žvakanje s nogu, realno ne hvata me glad lako i brzo. Uobročena sam, što bi babe rekle.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
57 minutes ago, Svemir Zeka said:

Da se upišem. 

Dan 0.

Nabavljena hrana. Počela od tačno u podne.

Neće biti lako, ali mora. 

Integralni leba, malo kuvanog paradajza. Avokado, pečurke. Mandarine. 

Za grickanje kokos, lešnik i blanš kikiriki u malim količinama.  

Riba.

Namaz od masline. 

 

Najvažnije: Give-a-fuck-o-meter podešen na visoko. 

 

izdominiraćeš.

 

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment
On 10. 10. 2023. at 22:03, Tihajeza said:

Danas je tačno tri meseca kako se hranim po principu "intermittent fasting" - 8/16. To znači, u 24 časa, hrana se unosi u okviru max. 8 sati, a narednih min.16 se ne jede ništa.

 

tek sad vidim ovaj post. ja sam ovo radio prosle godine. od prvog februara do negde maja i smrsao sam 7-8 kilograma, posle odrzavao do decembra gde sam opet nakupio 2-3 kile i opet poceo ove nedelje sa if.

ovo naravno ne znaci da se moze jesti sve i svasta za tih osam sati nego ipak treba otprilike racunati kalorije ali ipak je lakse nego sto se misli.

ja jos dodam i neki kardio u vidu setnje i lagano odu kilogrami.

samo sto ja nema sanse da izdrzim vise od 4-5 sati bez hrane pre spavanja.

 

next level je 6-18 i 4-20 i cak jedan meal dnevno, sto isto praktikuju mnogi.

  • +1 1
Link to comment

1. Svaka cast svima koji mogu da jedu samo u okviru 8 sati u toku dana, koji god period izabrali. 

 

2. Setnja nije kardio i ne pomaze kod mrsavljenja, po meni. Mozda je ok za psihu ali za figuru mislim da ne koristi nista.

 

Ja sam postao pravi onaj skinny fat i za pocetak sam pre par dana cvrsto resio da ne jedem slatko i ne pijem nikakve sokove, plus pojacao treninge. Do leta raketa:fantom:

  • +1 6
Link to comment

setnja je definitivno kardio. ako setas, trosis kalorije sto znaci da pomaze ako hoces da smrsas. dosta jednostavno imo.

  • +1 5
Link to comment

Nemam pojma, eventualno brzi hod i jako dugo, ne verujem da obicna setnja ista dize puls i trosi bogzna koliko kalorija. Ona fora, idemo u laganu setnju i caskamo usput, od toga nema leba pa makar bilo i 10+ km, prosto telo ne ulazi u kardio zonu potrebnu za trosenje kalorija tj. masti. Taj neko ce smrsati ako regulise ishranu, sa ili bez tog laganog setanja a sa brzim hodom ce malo ubrzati proces.

 

Ima sigurno neko upuceniji ali od lagane setnje uz caskanje i povremene pauze mislim da nema bas nikakvog pomaka. 

  • +1 1
Link to comment

Krajnje sam sigurna da oni koji setaju u ovom smislu nisu oni koji odu i gledaju izloge u pesackoj zoni vec odu u ozbiljniju setnju gde se i pomalo oznoje. I to se svakako racuna.

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...