Jump to content
IGNORED

Fitness & Nutrition


catfish

Recommended Posts

40 minutes ago, Lezilebovich said:

Mislim da se Huberman u svom podcastu ( koji bar deluje naucno potkovano) izjasnio da ne postoji tako nesto kao dubinski zagrevanje i da je on pre za obicnu nego za infrared.. potrazicu detaljnije, pa cu preneti - mozda sam i lupio

@Shan Jan

sto se tice broja odlazaka, u istoj emisiji, preporucena su 4 puta nedeljno u obicnu saunu

 

U principu mi je ovo najjednostavniji nacin kuci da imam saunu.Prava sauna mi je skupa,komplikovana za ugradnja i sta sve ne.Ova Radiant health sa manjim zracenjem oko 380e na letnjem popustu.Drvena IR za jednu osobu je oko 1000,1500e. 

  • +1 1
Link to comment

Suplementi koje koristim trenutno plus minus dva meseca;Glucosamin ,MSM Chondroitine ; ;,Curcuma bluk i chili ekstrakt i  Hijaluronska kiselina tab.Creatine gram dva dnevno.Koleno me ne muci ,manje puca kad radim cucanj,ledja u granicama tolerancije ono 80% od blagostanja.Ima dana kad sam skroz kao da sam tridesetak ponovo.

Poterao na glavni posao posto imam pauzu i sobu za trening kettlebell od 20kg.5xzgibova,5 swing,5 po strani clean and press i 5 cucnjeva  i 5 sklekova i tako 3,4 serije sa pauzom izmedju.15 min i em mora tus em sam se naradio.

Link to comment
  • 2 weeks later...

nije neophodno da imaš stolicu svaki dan. ne znam šta ti je bolja stolica?

 

generalno će ti vlakna povećati količinu stolice, pošto većinom  nisu varljiva ali ne vidim da je to neki uspeh, prosto je prošla kroz tvoj organizam neka materija  koji  nije mogao da iskoristi...

Link to comment

Drugari sta je inflamation? Vidim da google to prevodi kao upalu na srpskom meni tu nista nije jasno. Na sve strane se prica kako je mnogo bitno izbegavati to, smanjiti, bla bla.. a ja cak ne znam ni sta je :D 

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Drugari sta je inflamation? Vidim da google to prevodi kao upalu na srpskom meni tu nista nije jasno. Na sve strane se prica kako je mnogo bitno izbegavati to, smanjiti, bla bla.. a ja cak ne znam ni sta je :D 

To je kad manijacis previse pa te sve boli :D

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Djuro said:

Upalni procesi, zapaljenja.

 

u kom kontekstu?

Pa to ni meni nije jasno. Maltene svi nutri-fitnes jutjuberi u zadnje vreme pricaju kako treba zauzdati inflimation, kako to izaziva skoro sve zive bolesti plus ljudi stare brze, bla bla bla... A ja pojma nemam o cemu zapravo pricaju. Deluje da je nesto vezano za stomak al opet ne mora da znaci. Evo samo jedan primer:

 

Link to comment

kod ovih endurance sportova, kojima se bavim, te micro upale se pominju kod misica. one su skoro-pa-stalne i nastaju nakon svakog jaceg treninga ili takmicenja.

isto tako, pominju se i kod starenja, kako uticu na razgradnju misica.

ima i micro upala koje su rezultat delovanja nekih mikroorganizama. 

 

cinjenica je da postoje namirnice koje pomazu pri otklanjanju posledica. vrv pricaju o tome. (?)

Link to comment
5 hours ago, Shan Jan said:

Drugari sta je inflamation? Vidim da google to prevodi kao upalu na srpskom meni tu nista nije jasno. Na sve strane se prica kako je mnogo bitno izbegavati to, smanjiti, bla bla.. a ja cak ne znam ni sta je :D 

Imas lokalno i sistemsko.Lokalno je akutno od napora i hronicno kada si duze izlozen naporu i sitnim ostecenjima.Monkey sholder kao klasik ili teniski lakat.Sistemsko u zadnje vreme je vecinom iz ugla povecanog unosa secera i rafinisanih biljnih ulja sto dovodi do zapaljenja u krvnim sudovima i stvaranje plakova.Imas prirodnu tendenciju kod unosa fruktoze gde povecanja proizvodnja urinarne kiseline dovodi organizam u status povecane insulinske rezistencije i zapalenja da bi nabacio kilazu za zimu.Nazalost u danasnjem vremenu taj prirodni mehanizam nas kolje kroz gomilu hrane obogacene kukuruzni sirupom,invertnim skrobom ,fruktozom u raznim oblicima.

Borba protiv inflamacije isto lokalna i sistemska.Fiber ,aktivan ugalj ,Chlorella  u digestivnom traktu upijaju stetne supatance i smanjuju time zapalenje u organizmu.Glucosamin se dugo mislilo da ima delovanje direktno na hrskavicu medjutim izgleda da time sto upija elemente u crevima smanjuje bol u zglobovima.Kurkuma ima vise sistemski efekat recimo.Kao i berberin.
 

Edited by askeladden
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...