Jump to content
IGNORED

Fitness & Nutrition


catfish

Recommended Posts

6 minutes ago, ToniAdams said:

Ne znam, ja ne nalazim, izbacili su sve proizvode sa zamenama za šećer, sad na tim policama stoje stvari bez glutena

 

Bezveze. To sam primetila u DM-u, bili su proizvodi marke Frusano (bez fruktoze) u jednom delu i toga nema već više od godinu dana, tačno su te bezglutenske stvari sad tu.

 

Imaš one Lindtove od 85% i više koje imaju baš malo šećera. U REWE-u maltene uvek ima neka po probnoj ceni od koji cent ispod 2€/100g

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ma bukvalno su u jednom momentu svi prestali da prodaju sve što ima u sebi zamenu za šećer, ima tome nekoliko godina. Kapiram da je vrv otkriveno da je neka od tih zamena bila možda čak i štetna pa su odlučili da ih povuku. Druga je opcija da su zaključili da bezglutenska pomama donosi više novca, al kažem, doslovce su u svim lancima odjednom izbacili sav program za dijabetičare i one koji imaju šansu da postanu, pa mi se to čini kao manje verovatna varijanta.

A te lindt i uzimam i super su, al nekad mi se jede ono baš slatko :piggy:

Link to comment
4 hours ago, ToniAdams said:

put kojim se redje ide :(

 

 

meni bi trajno zdravlje bila ultimativna motivacija...ja sam  se za mnoogoo manje od insuluniske rezistencije skinula sa secera..i nisam se okretala vise..

ok,pojedem sad neki slatkis,kolac,parce torte ali kad jednom shvatis koliki je to tresh za tvoje telo vise te ne radi isto...i sada kad pojedem budem mi lepo 1,5sec i posle bude ,,koji mi je k... ovo trebalo,, samo je razlika sto ja sada uvek mogu apsolutno bez secera i jedenje secera je samo moja odluka a ne zavisnost..

 

jel realno da su svi tolike pickice?

 

pa ko je tu glavni,majku mu?..ko vozi taj brod?

Link to comment
18 minutes ago, ivy said:

 

 

 

 

jel realno da su svi tolike pickice?

 

pa ko je tu glavni,majku mu?..ko vozi taj brod?

Prijavljena si za mizoginiju

:fantom:

  • Haha 1
Link to comment

Takođe. U radnjama prolazim pored slatkiša kao pored turskog groblja. U kući nemam štek za slatko. Nemam šećer ni za goste, za u kafu, nek piju gorču, šta da im radim. 

Na poslu se non stop nešto gricka, te bombone, te keksi, nude tu i tamo, ne uzimam. Povremeno, neki rođendan, parče torte ovo ono. Ali sama sebi ne nudim, nikada.

A odrasla sam u prosečnom srpskom domu, gde se mesilo, kolači, torte, štek za slatkiše je i danas majci maltene na istom mestu kao kad sam bila mala, uvek je bilo čokolada i đubreta za probrati.

 

Šećer je droga i kad se skinete, prosto - niste više zavisnik.

 

Motiv je pre svega bilo zdravlje (3 generacije dijabetičara pre mene i teška insulinska rezistencija kod mene), problem sa kilažom nisam imala nikad. Ali kada osvestiš koliko je štetno, malo vežbaš volju, malo sebe izazivaš, onda počne da se učvršćuje stav...

 

Ajde za početak izbacite jednu štetnu namirnicu, recimo koka kolu ili redovnu čokoladicu, čelindžujte sebe da je više ne kupite, da je nemate u kući. Pričajte sa sobom, ja sam sebi, (u sebi), pa i danas ponekad, govorila "Tebi ovo ne treba" ili "izbroj do 5". Želja zaista opadne vremenom i postane ti sasvim normalna pojava.

 

I ja sam bila beslovesna nekad, pila koka kolu, ili jela čokoladu 100g u zalogaju. Koka kolu nisam liznula jedno 12 godina sigurno i gadi mi se pomisao na nju.

 

Počnite od jedne stvari, pa kad vidite da može, doći će i druga, treća itd.

 

  • +1 2
Link to comment

Za slatko samo da kazem da kad se skinete sa njega postanete ultra osetljivi i na secer u ostalim stvarima. Ja kad sam svojevremno izbacio slatko nisam mogao da okusim kecap ili obican hleb koliko su mi bili slatki.

 

Inace naravno da sam posustao i poceo da jedem posle 5. Nije lako al nateracemo se opet. 

 

@radisa ako sam dobro razumeo tvoj recept je jak dorucak i rucak bez ugljemih hidrata? Posle nista.

U koliko obicno doruckujes i rucas?

Edited by Shan Jan
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Za slatko samo da kazem da kad se skinete sa njega ppstanete ultra osetljivi i na sever u ostalim stvarima. Ja kad sam svojevremno izbacio slatko nisam mogao da okusim kecap ili obican hleb koliko su mi bili slatki.

 

Imace naravno da sam posustao i poceo da jedem posle 5. Nije lako al nateracemo se opet. 

 

@radisa ako sam dobro razumeo tvoj recept je jak dorucak i rucak bez ugljemih hidrata? Posle nista.

Tako nekako...

 

Ali realno, mislim da je ključ u onom hodanju i izbegavanju slatkisa, grickalica i vecere... Da li bi jeo hleb za rucak ili ne, mislim da nije nesto previse bitno na dužoj vremenskoj skali...

 

Da se ne lažemo, fizička aktivnost i sto manje smeća je ključ...

 

I da, kokakolu sam izbacio jos negde 2020... To je jedno ogromno zlo...

 

 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...