Jump to content
IGNORED

Fitness & Nutrition


catfish

Recommended Posts

@Kelt

 

pa kajzerica sa sirnim namazom i 100 dim.lososa uopste nije obilan dorucak dok vec pola l mleka jeste

 

misim ja doruckujem 2 jajeta sa necim -tikvica,paprika,sunka... i salatu do trenutno od npr. dva paradajaza sto mislim da je sasvim ok dorucak,obicno bude oko 7-8h

ali onda rucam tek oko 15-16h i vise ne jedem.

 

a sta za nas koji ne podnose dobro mleko?

 

ja slatko mleko nisam popila ima 13god dok mlecno jedem ali mi stomak i telo nisu srecni... sad kad sam ponovo izbacila u posledenje dve nedelje shvatam koliko mi ustvari ne prija..

Link to comment
3 hours ago, Kelt said:

Big breakfast je dizajnirana prvo za insulinsku rezistenciju, ali "radi" i drugde. 

 

jel ti ne bi bio problem da okacis neki link gde autorka ovo kaze?

nije da ne verujem, nego sam ne mogu da nadjem (nalazim samo da kaze da je primetila da je nivo insulina nizi), a svidja mi se ideja da se, izmedju ostalog, moze jesti i npr torta za dorucak.

 

  • Haha 1
Link to comment
43 minutes ago, ToniAdams said:

jel ti ne bi bio problem da okacis neki link gde autorka ovo kaze?

nije da ne verujem, nego sam ne mogu da nadjem (nalazim samo da kaze da je primetila da je nivo insulina nizi), a svidja mi se ideja da se, izmedju ostalog, moze jesti i npr torta za dorucak.

 

 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=daniela+jakubowicz

 

slatkiš za doručak ima ulogu da održi nivo serotonina do uveče, da bi se izbeglo uzimanje šećera u večernjim časovima kad je efikasnost insulina niža

Edited by Kelt
Link to comment

@ToniAdams 

 

isprati par klipova ovog doktora sto sam postovao malo pre.

on iskljucivo prati najnovija istrazivanja, intervjuise najvece strucnjake i ne mlati nista napamet.

kolko ja kapiram kao laik ne mozes jesti torte, najvaznije za IR je da smanjis glikemijski indeks stvari koje jedes i da sto manje teras telo da luci insulin mnogo puta na dan => najgori su snekovi izmedju obroka i smanji secer i testo.

Edited by 3opge
Link to comment
13 minutes ago, Kelt said:

 

56 minutes ago, ToniAdams said:

jel ti ne bi bio problem da okacis neki link gde autorka ovo kaze?

nije da ne verujem, nego sam ne mogu da nadjem (nalazim samo da kaze da je primetila da je nivo insulina nizi), a svidja mi se ideja da se, izmedju ostalog, moze jesti i npr torta za dorucak.

 

 

ili ovde 

 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25724569/

 

mislim, to su minijaturne količine slatkiša, oko 30 g, vrlo malo parče torte ili mali mafin. Stvar je u tome da deluje na hormonsku ravnotežu, a ne propagira slatko kao deo dijete - Cake, frosted or unfrosted   One 2-inch square slice

 

However, the exaggerated elevation of insulin that overweight people produce when they consume sweets and starches (that’s insulin resistance, remember?) causes a greater increase in serotonin and a “feel-good” effect. This perpetuates the addiction to sweets and starches that many overweight people experience.

Fortunately, there’s a simple solution: Get your sweets and starches in the morning! This will ensure that your brain has the serotonin it needs to keep your carb cravings in check.

SWEETS AND STARCHES IN THE MORNING. Because insulin is more efficient in the morning, it’s better at introducing glucose into the muscles (rather than diverting them to body-fat reserves). Your breakfast sweets and starches will also help manufacture serotonin, which will help break the addiction to sweets that many overweight people battle in the midafternoon.

Edited by Kelt
Link to comment
2 hours ago, ivy said:

@Kelt

 

pa kajzerica sa sirnim namazom i 100 dim.lososa uopste nije obilan dorucak dok vec pola l mleka jeste

 

a sta za nas koji ne podnose dobro mleko?

 

sta podrazumevas pod obilnim, količinski ili u smislu kalorija? Ja ujutru ne mogu da jedem, a kamoli da stučem pola litra tečnosti, pa sam zato odabrao da stavim whey da smanjim količinu. Doručak je oko 700-800 kcal i jedini obrok koji ima UH po ovome i minimalnu količinu masti.

 

Pretpostavljam da može mleko bez laktoze.

Link to comment
30 minutes ago, 3opge said:

@ToniAdams 

 

isprati par klipova ovog doktora sto sam postovao malo pre.

on iskljucivo prati najnovija istrazivanja, intervjuise najvece strucnjake i ne mlati nista napamet.

kolko ja kapiram kao laik ne mozes jesti torte, najvaznije za IR je da smanjis glikemijski indeks stvari koje jedes i da sto manje teras telo da luci insulin mnogo puta na dan => najgori su snekovi izmedju obroka i smanji secer i testo.

ocu, hvala.

ma jasan mi je mehanizam, i sta u sustini smem a sta ne smem da konzumiram, i naravno da ne mislim da postoji scenarijo u kom bih jeo tortu za dorucak, citirao sam u stvari jedan izvor koji sturo opisuje dijetu.

 

 

26 minutes ago, Kelt said:

 

 

ili ovde 

 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25724569/

 

mislim, to su minijaturne količine slatkiša, oko 30 g, vrlo malo parče torte ili mali mafin. Stvar je u tome da deluje na hormonsku ravnotežu, a ne propagira slatko kao deo dijete - Cake, frosted or unfrosted   One 2-inch square slice

 

However, the exaggerated elevation of insulin that overweight people produce when they consume sweets and starches (that’s insulin resistance, remember?) causes a greater increase in serotonin and a “feel-good” effect. This perpetuates the addiction to sweets and starches that many overweight people experience.

Fortunately, there’s a simple solution: Get your sweets and starches in the morning! This will ensure that your brain has the serotonin it needs to keep your carb cravings in check.

SWEETS AND STARCHES IN THE MORNING. Because insulin is more efficient in the morning, it’s better at introducing glucose into the muscles (rather than diverting them to body-fat reserves). Your breakfast sweets and starches will also help manufacture serotonin, which will help break the addiction to sweets that many overweight people battle in the midafternoon.

e hvala. objasnjenje mi ima smisla posto znam da je ujutru kortizol najnizi a da su kortizol i insulin u nekakvoj obrnutoj sprezi.

jasno je da ne propagira jedenje torte za dorucak, zato sam i napisao "izmedju ostalog".

konkretno mislim na uzimanje neceg slatkog uz kafu, to mi je bukvalno najbitniji momenat u toku celog dana sto se ishrane tice, jer bez reda cokolade ili nekog keksa ne mogu da se razbudim i da krenem da funkcionisem, pa sve litar kafe da popijem,

ok, 30 grama mi je i vise nego dovoljno.

 

Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

ocu, hvala.

ma jasan mi je mehanizam, i sta u sustini smem a sta ne smem da konzumiram, i naravno da ne mislim da postoji scenarijo u kom bih jeo tortu za dorucak, citirao sam u stvari jedan izvor koji sturo opisuje dijetu.

 

 

e hvala. objasnjenje mi ima smisla posto znam da je ujutru kortizol najnizi a da su kortizol i insulin u nekakvoj obrnutoj sprezi.

jasno je da ne propagira jedenje torte za dorucak, zato sam i napisao "izmedju ostalog".

konkretno mislim na uzimanje neceg slatkog uz kafu, to mi je bukvalno najbitniji momenat u toku celog dana sto se ishrane tice, jer bez reda cokolade ili nekog keksa ne mogu da se razbudim i da krenem da funkcionisem, pa sve litar kafe da popijem,

ok, 30 grama mi je i vise nego dovoljno.

 

 

 

meni za slatko Stevica radi posao, prirodna je i slatka a locem i ZERO sa steviom i gomilom vitamina.

mada ja nemam probleme sa tezinom uopste, gledam kako da nabacim tezinu.

 

Link to comment
4 hours ago, Kelt said:

ako cene hrane nastave ovako da rastu svi ćemo da smršamo :violina:

koleginica danas presađuje neko cveće u kancu, kaže mi, uzmi pelcer to je zdravo može da se gricka. druga kaže, jeste, čovek je biljojed. reko, vidim ja kuda ovo vodi.

Link to comment
30 minutes ago, ToniAdams said:

 

e hvala. objasnjenje mi ima smisla posto znam da je ujutru kortizol najnizi a da su kortizol i insulin u nekakvoj obrnutoj sprezi.

 

 

 

Najvisi je kortizol ujutru i to tu negde oko budjenja

Link to comment
5 hours ago, ToniAdams said:

e stevia je dojaja, u srbiji sam nalazio neke cokolade sa steviom al u nemackoj bas nema sanse da se ista slicno nadje. 

 

Kako nema, ja u DM-u i nekim radnjama sa bio proizvodima poput Alnature i Denns probala pre par godina (nisu mi se svidele)?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...