Jump to content
IGNORED

Fitness & Nutrition


catfish

Recommended Posts

6 hours ago, Djuro said:

HIIT i HIT - razlika je smesna i beznacajna, u ovom kontekstu. Negde sam koristio jednu skracenicu, negde drugu, zato sto je potpuno nebitno za ovu temu - ni jedan nije preporucljiv.


kao sto vidis, napisao sam “grubo receno”, da se ne bi neko zakacio.

 

Ljudski organizam se u svim situacijama ponasa optimalno. U slucaju visokog intenziteta, visokog pulsa, telu je potrebna brza energija. Nece vise razlagati masti, sve dok ima uskladistenih glikogena. Taj proces je bepovratan - kad jednom predjes u “crveno” stvaranje energije iz masti je beznacajno, ako ga uopste i ima. (Tekst koji si postovao je , pretp slucajno lol, precutao cinjenicu da su i za sagorevanje masti potrebni uglj hidrati. Tako da, ako CH vise nema, jer si ih potrosio u HIT, onda vise sagorevanja nema.). Vec ti se vrti u glavi, missici su ti puni mlecne kiseline, telo vise nema vremena da ceka a treba mu hitno energija -  Prvo se iskljucuju misici (grcevi), potom mozak (gubljenje ravnoteze, vrtoglavica, nesposobnost donosenja odluka) a na kraju staje i srce.

 

ovaj tekst koji si postovao je na nivou prakticne zene: sve je (kao) tacno, jedino sto je izvadjeno iz konteksta (u ovom slucaju mrsavljenje). Posmatrajuci jedan trening izolovano, sve moze da bude tako kao sto su napisali - jedino sto su precutali nekoliko bitnih stvari (vidi gore). :)

 

 

pitaj slobodno.

A nisi mogao da odolis, morao si da dosolis na kraju, onako sa visine... :)

Ne da sujeta mira... :)

Nije linkovani tekst jedini koji pise to sto pise, na vise mesta sam procitao slicno. Izgleda da su se zajebali ti doktori kad su radili istrazivanja i analizirali rezultate. Srecom, imam koga da pitam...

 

Edit: Ja linkujem tekst i napisem sta je autor (neki kardiolog iz Singapura) zakljucio (ne obracajuci se tebi), ti me pitas koliko HIIT treninga nedeljno preporucujem. Ja ti napisem da HIIT niti sam spomenuo niti imam ambiciju da preporucujem, ti me prosvetlis da ljudi koji su van forme mogu dumru ako se razvale HIIT treninzima. Ja ti eksplicitno napisem koja tvoja originalna recenica se kosi sa linkovanim tekstom, ti mi na to "objasnis" kako ce malopre spomenutima kojima sam ja preporucio HIIT da stane srce. :) Zabavno, sa sve pomeranjem stativa, al meni je bilo dovoljno. A ako te zanima zasto je bezveze da konstantno spustas sagovornika, pitaj slobodno. 

Edited by Greek Freak
Link to comment

Pomenuo si vezbe visokog intenziteta a nisi pomenuo high intensity training. I 10 puta ponovis kako to nije isto.

ok kralju, pobedio si.
 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, ivy said:

mene jos uvek zanima kako tih 7 porcija proteina u dorucku izgledaju u praksi ove @Keltove dijete

 

Znam da ne pitaš široko, ali ne mogu da odolim :D

 

image.png.cfd51d8e82377ac6fecb95096f789800.png

 

 

Sedam porcija je oko 200g proteina ako je verovati nekoj tamo nalepnici sa nekih proteina

 

Ali kontam, ko je u tome priča tako :))))

Link to comment
23 hours ago, Kelt said:

7 porcija proteina (od cega dve moraju da budu iz mleka+merica whey)

 

@Vapad

 

pise PLUS merica whey-a

 

zanima me praktican primer,kako to izgleda konkretno na tanjiru...koliko je to tacno jaja,sunke,sira..

 

i sta cemo sa ljudima kojima mlecno ne prija?

Edited by ivy
Link to comment
7 minutes ago, ivy said:

 

@Vapad

 

pise PLUS merica whey-a

 

zanima me praktican primer,kako to izgleda konkretno na tanjiru...koliko je to tacno jaja,sunke,sira..

 

i sta cemo sa ljudima kojima mlecno ne prija?

Ma apsolutno je nebitno da se uzima whey.Pogotovo za skidanje kilograma jer em ne daje osecaj sitosti em od BCAA proteina raste insulin.Samo ako je bas jako redukciona dijeta kombinovana sa treningom onda ima smisla jer ti insulinski skokovi cuvaju misicnu masu,ali to je vise bodybilderska prica koja se ustalila medju obicnim narodom.Bitno je regulisanje unosa masti i ugljenih hidrata i trening kao katalizator .

Link to comment
6 hours ago, ivy said:

mene jos uvek zanima kako tih 7 porcija proteina u dorucku izgledaju u praksi ove @Keltove dijete

 

ma ne 7 merica whey, nego sejk od 240ml niskomasnog mleka + 1 merica whey ili samo 480 ml mleka.

Moj dan danas izgleda ovako, doručak : pomenuti šejk, 1 kajzerica sa sirnim namazom i 100 gr dimljenog lososa i 1 trougao toblerone, ručak 200 gr grilovane tikvice i 250 grama grilovane piletine i 1 pomorandža, večera 200 gr dinje i 150 gr pršute. Ovo je negde oko 1500 kcal i u normalnim uslovima bih bio gladan kao vuk, ali ne osećam nikakvu glad, ako se držim tajminga doručak do 9am, ručak do 14pm.

Edited by Kelt
Link to comment

istraživanja u oblasti ishrane su vrlo problematična i daju kontradiktorne podatke, zato i ima puno različitih dijeta. Osnova je da postoji kalorijski deficit, koja god da je u pitanju, jedino je bitno da ne ide ispod nivoa za bazalni metabolizam. Takođe, ne postoji one size fits all. Ono što je dobro nekome, drugome ne mora da bude. Meni je big breakfast diet dobra jer mi je kompletno eliminisala osećaj gladi i skinuo sam već 7 kg bez osećaja mučenja. Mrzim da doručkujem, posebno još i obilan doručak, ali eto.

 

Keto dijeta je prvobitno dizajnirana za epilepsiju. Ja sam to prvi put video još pre nego što je postala mainstream na pedijatriji kod deteta koje je imalo mutaciju GLUT1 receptora sa nekom bizarnom formom epi napada, ali se pokazalo da ima efekata i u mršavljenju. Big breakfast je dizajnirana prvo za insulinsku rezistenciju, ali "radi" i drugde. 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, Vapad said:

Sedam porcija je oko 200g proteina ako je verovati nekoj tamo nalepnici sa nekih proteina

 

Ali kontam, ko je u tome priča tako :))))

 

ma kakvi, pa to bi ispalo oko 2.5 gr/bw. Neki prosečan unos proteina bi trebalo da bude od 0.8-1,2, 1.5 ako želimo povećan unos, plafon 1.8.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...