April 4, 20215 yr 1 minute ago, radisa said: Jel daju i nako državljanstvo, ako budem imao nekretninu xy godina, a nisam iz EU? Ofkors not.
April 4, 20215 yr Jbg, onda ne mogu da je koristim više od 2x3 meseca godišnje... ne vidim smisao... :(
April 4, 20215 yr 7 minutes ago, radisa said: Jbg, onda ne mogu da je koristim više od 2x3 meseca godišnje... ne vidim smisao... :( Verovatno je namenjeno onima iz EU zemalja, plus (ostalim) bogatima koji mogu da srede neke investment vize/stalni boravak...
April 4, 20215 yr Popular Post Све зависи од места. Та опција постоји већ на више од 20 села разбацаних по чизми. Што је село забитије и мање атрактивно мањи су захтеви након почетног еврића. Она најатрактивнија места, нпр. на Сицилију су се добро продала и куће су сређене ко бомбонице. Већина купаца американци, швабе и сл. Места су као из сна и релативно близу мора. У правим забитима се тешко помакло од нуле. Иначе и ја имам ( заправо жена) једно стару кућу у једном селу у Базиликати (остало јој од прабабе иако ми је жена пијемонтезе. Село је као из стереотипних филмова на југу италије на врх брда с фантастичним погледом и рајским пејзажом. Тамо не продају за 1 € али за 20/30 иљада можеш да купиш кућицу за коју не треба велики трошак за сређивање. Ако кога занима, направићу репортажу. Edited April 4, 20215 yr by lo zingaro
April 4, 20215 yr @lo zingaro hajde, ne bilo ti teško! mi imamo u Umbriji, na samoj granici sa Toskanom, ali iz više razloga razmišljamo o nečemu drugom, Basilicata mi je lično među favoritima.
April 4, 20215 yr Author Ispada da će biti lakše umesto tih rekonstrukcija i petljancija sa birokratijom (za koje nema teorije da imam živaca, u bilo kojoj državi) - prosto iznajmiti (rentati) nešto... (van turističke zone.)
April 5, 20215 yr Popular Post Pa to bi izgledalo ovako, naročito ako kupiš neku ovakvu kuću iz recimo 1700 i neke, ili 1800 i neke. Kuća je ovako u ruševinama i vlasnik je bila opština jer nije imao ko drugi, i nije bila održavana. Ti kuću kupiš za neku smešnu sumu, i onda jebiga moraš da je središ. Čim kupiš kuću, stiže ti rešenje da moraš da platiš porez na nepokretnost, i taksu na smeće. Onda, da bi sredio kuću trebaju ti razne dozvole. Ti tražiš dozvolu, i onda neko iz opštine kaže: znate, kad je kuća izgradjena, izgradjena je bez dozvole, znači kao divlja gradnja, i prema tome morate da je srušite. Ti popizdiš i kažeš pa kako, vi ste bili vlasnik do juče. Eeee, pa to je bilo juče, sad ste vi vlasnik. Onda nekako uspeš da odložiš rušenje, ali moraš da čekaš da donesu Zakon kojim je dozvoljena legalizacija(pa da tražiš legalizaciju). Tu moraš da platiš priličnu sumu. Onda opet odeš da tražiš dozvolu, ali onda se pojavi Sovraintendenza dei beni culturali(Nadzor kulturnih vrednosti) i kaže da je ta kuća na listi zaštite, pa moraš prvo od njih da dobiješ saglasnost na projekat restrukturiranja. Ti opet: pa čekajte ljudi, kuća je puštena da propadne skroz dok je vlasnik bila opština............? Eeee, pa to je bilo juče, sad vi hoćete da restrukturirate kuću, i to mora da se uradi po propisima. Izmedju ostalog moraš da angažuješ neku firmu koja je ovlašćena za to da restruktuira objekte pod zaštitom. Tih firmi je malo i koštaju pet puta više od običnih gradjevinskih firmi. Plus moraš da primeniš anti seizmičke mere, a to je teško jer ne smeš da menjaš strukturu objekta. Onda posle par godina natezanja, konačno biva odobren projekat, ti uplatiš masan avans. Firma dovede mašine, radnike, počnu radovi, ali posle par dana rada, radnici više ne dolaze. Pokušavaš da zoveš firmu, ali se niko ne javlja. Posle par meseci pokušaja, saznaš da je firma otišla u stečaj, i da sa parama koje si uplatio možeš da se pozdraviš. U medjuvremenu prolazi rok koji su ti dali da završiš radove. Ti u panici tražiš da ti produže rok, ali u opštini kažu, to je tvoj problem što si angažovao tu firmu. Ti kažeš, ali vi ste mi preporučili tu firmu....Oni: ma hajte molim vas, vi ste trebali da proverite ko su i šta su. Ako prekoračite rokove, počećemo da vam naplaćujemo kazne. A jel možete bar da me oslobodite poreza i takse na djubre jer efektivno ne živim, kuća je ruševina? Aaaa pa ne, to mora da se plaća. Tako, prošle su godine i godine, ti si platio kuću 1 euro, i od tada potrošio još milion na razne dozvole, legalizacije, porez, taksu na djubre, propale firme. A kuća je još ruševina, ne možeš da je koristiš, ne možeš da je prodaš. Benvenuti in Italia!! Inače, ovo je skraćeni pogled u "Biti vlasnik nepokretnosti u Italiji"
April 5, 20215 yr On 4.4.2021. at 11:46, mlatko said: Tu učestvuju uglavnom po dogovoru veliki muljatori koji se dogovore gde se diže a gde spušta. Ako uleti neko izvana eto zabave...
April 5, 20215 yr Istina sad su te aukcije online ali depozit od 5.000 nije mali da se oproba ta igračka. Probaću da se registrujem ako nađem i obiđem nešto vredno cimanja...Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
October 2, 20214 yr Pa ili to, ili remoteri. Hajde neka bude ta dva + lokalci u turizmu. Ali to je danas, koja je slika bila pre otprilike 50 godina i omasovljenog turizma?
March 26, 20224 yr I ja uzeo ove brutalno jeftine karte iz Beograda pa sam u Italiji od 11.04-18.04 pošto sam već bio najverovatnije ću podeliti pola na Rim a pola na Napulj. Kako je u Italiji za Uskrs? Da li radi nešto ili je sve zatvoreno?
March 26, 20224 yr I ja uzeo ove brutalno jeftine karte iz Beograda pa sam u Italiji od 11.04-18.04 pošto sam već bio najverovatnije ću podeliti pola na Rim a pola na Napulj. Kako je u Italiji za Uskrs? Da li radi nešto ili je sve zatvoreno?Radi sve, jedino nedelja ok bude mir u rezidencijalnim zonama (posebno za vreme ručka) a u ponedeljak na Pasquettu se ide tradicionalno u prirodu ali radnje i ostalo već otvaraju. Posebno mislim ovih zadnjih godina da iskoriste kad ima malo (više) turista. Ti putuješ nazad u ponedeljak pa nećeš imati problema.Bio sam i sam u Napulju prošlog meseca i iskoristio dan za Sorrento gde stigneš komotno za par evra i sat vremena iz centra Napolija vozom Circumvesuviana. Napoli je bio još posećeniji turistima od Rima, sad se malo menja stanje.Znaš šta bi ti preporučio, da skineš oficijelnu italijansku aplikaciju za proveravanje Green pasa i mačaka VerificaC19. Zasad je još važna opcija R (rafforzata izabereš u 2. redu od dole) za restorane, hotele, muzeje ali u aprilu još (mi) nije jasno kako će bitiInviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
March 26, 20224 yr Hvala! Pogledao sam app nije mi jasan pošto nema na engleskom. Ali valjda sam ok sa dva Kineza, Fajzer bustom i preležao u januaru. Drugi put idem u Napulj. Prvi put sam bio do Procede i Pompeja, tako da sad mora pasti Sorento i možda Iskija.Kad si Fajzerovao? Ako si skinuo donje dugme ti je za skener, drugo od dole menja "opcije", dal skeniraš 1. Basični 2. Rafforzata (test Pass ne prolazi) 3. Starački domovi (posetioci) 4. Posao (do 50 god. prolazi bazični 5. turistički ulazak u Italiju 6. dečiji, za školuSorrento je prelep, sređen (i skup), kolima bi vredelo obići i drugi deo poluostrva gde su Amalfi, Positano ali to ću drugi put idealno bi bilo sa Caprijem upakovati. Ako ideš do Ischije možeš trajektom da skočiš u Sorrento. I Capri je usput. Amalfi skoro pa iza ćoška a Positano usput Ima još zainteresovanih da pitam za jahtu? Sad ima jeftinih ruskih na iznajmljivanje. Bez zezanja, javi se pa se vidimo bar na kafu i sok.
Create an account or sign in to comment