July 4, 201312 yr imaš i ovaj karpuling. dosta ljudi koje znam ga koristi i niko mi se do sad nije požalio.ako ti je do socijalizovanja, tj :Dhttp://www.blablacar.com/ tako nesto bas i trazio ovde mu voz dodje najslabija opcija
July 4, 201312 yr ovde mu voz dodje najslabija opcijanikako se ne bih slozio. iz centra milana u centar rima za 3 sata u vrlo udobnom vozu nikako nije losa opcija. a i cene vozova su tu negde sa cenama aviona.ako ti kola odgovaraju, to je drugo, ali je i minimum duplo duze...
July 4, 201312 yr Voz skuplji od aviona, avion 32 evra a voz 50 najjeftiniji, s obzirom da placam za dvoje a moram i natrag najverovatnije otpada, prvi put sam u italiji pa kontam da bi voznja autom bila time i korisnija, a i mislim da bi bila dobra zajebancija, videcu jos..nego jos jedno pitanje, koje mesto bi bilo zgodno za dan, dva za relaksaciju a nalazi se izmedju ova dva grada? Kakva je Djenova? Edited July 4, 201312 yr by Duci Simonovic
July 4, 201312 yr a cuj, svako mesto u italiji vredi videti, po meni :)ali Djenova ti bas nije izmedju, a Firenca je skoro tacno na sredini, a i inace je 1 must kad se govori o Italiji.
July 4, 201312 yr Izmedju Milana i Rima svratiti u Djenovu je kao svratiti u Novi Sad izmedju Beograda i NIsa. Za blabla ces tesko iz prve dobiti ponudu kao stranac i novi korisnik. Edited July 4, 201312 yr by lo zingaro
July 13, 201312 yr Vozovi stvarno jesu prva liga, skoro 300km/h piči frecciarosa, nisam mogla da verujem! Od Milana do Firence za nešto više od sat i po vremena, ali dve povratne karte za premium klasu (ispod biznis a iznad standard) su izašle 240€. Note: dve povratne avionske BEG-MPX EasyJetom (sa 1 koferom) izašle ~27k RSD. EasyJet je znak da i Svevišnji ponekad pogleda Srbiju.
July 14, 201312 yr Author Izgleda ti "magistralni" vozovi pice mnogo bolje od lokalnih. Ja sam proveo oko mesec i po u Pjacenci, i gde god sam isao (a najcesce u Milano, koji je tu iza coska) proveo sam vise vremena u vozu koji je stajao, nego sto je isao. Non-stop su imali neke zastoje. Ali, to su valjda ti lokalni vozovi.
July 14, 201312 yr Tutti i treni znaci sve vrste vozova. Le Freccie su oni superbrzi i brzi vozovi(freccia rossa, freccia d'argento i freccia bianca). Imaš još i treni regionali, treni regionali veloci....
July 14, 201312 yr Upravo ugovorio voznju na blabla, prvo sa nekim matorcem poceo po engleski, dva dana nije odgovarao pa uz gugl mu odgovorio po italijanski pa me kulturno odjebao, salute tebi, jutros se pojavio neki drugi, ja odmah po italijanski, koji smajli trt mrt i prodje, bice veselo kad mu sednemo u auto pa skonta da ne znamo da beknemo italijanski :)
July 14, 201312 yr To će biti one hell of a ride, već vidim. Mada bi bilo do jaja da govoriš italijanski pa da mu opričaš ono o tajnim rvačkim mečevima kepeca. Verovatno bi tipu pregoreo mozak.
July 14, 201312 yr Evo za početak: http://www.amusingplanet.com/2010/11/illustrated-guide-to-italian-hand.html
April 16, 201412 yr Inače najbrže i najkomotnije je stići onim brzim vozom (Freccia rossa-najbrži, Freccia argento ili Freccia bianca). Naložio sam se da isprobam tu Crvenu strelu pa vidim na netu da imaju najmanje četiri klase, od obične ekonomske do neke napucane biznis klase. Pošto su razlike u ceni solidne, samo da proverim da li ima neke suštinske razlike u usluzi? Mogu li sa sirotinjskom ekonomskom da dobijem normalno sedište ili mi je bolje da uzmem neku višu klasu?
April 16, 201412 yr Naložio sam se da isprobam tu Crvenu strelu pa vidim na netu da imaju najmanje četiri klase, od obične ekonomske do neke napucane biznis klase. Pošto su razlike u ceni solidne, samo da proverim da li ima neke suštinske razlike u usluzi? Mogu li sa sirotinjskom ekonomskom da dobijem normalno sedište ili mi je bolje da uzmem neku višu klasu? Sedišta su svuda normalna, u svim klasama. Sa jedne strane imaš dupla, sa druge singl sedišta, većina okrenuta jedna prema drugim, a izmedju onaj stočić na sklapanje, pored stola, utičnica za struju. Sedišta su u "strelama"(osim u beloj koja više lični na obični voz) ona kao u avionu, ali vrlo udobna. Razlika je što u crvenoj streli u prvoj klasi imaš i kožne fotelje, i one vip kupee i što u prvoj klasi imaš posluženje kafa, sok, krekeri i novine koje su uračunate u cenu karte, dok u drugoj klasi to nemaš. Ove četiri klase su u stvari samo četiri kategorije karata( flexi-gde možeš da menjaš datume, ta ekstra klasa, a imaš i onu supereconomica-nažalost se odmah proda i economica-gde ne možeš da menjaš datume i vremena i no refund je). Klase u vozu ima samo dve. Možeš na netu da biraš mesto prilikom rezervacije. Regionalni vozovi su nešto drugačija priča. Na severu su uglavnom novi, čisti i udobni, na jugu je situacija malo do mnogo drugačija, tj. lošija. U svakom slučaju, vozne karte nisu nešto skandalozno skupe, vozovi brzo šibaju a naročito ove Freccie, i za mnoge destinacije su i najbolji vid prevoza. E da, na svakoj stanici, naročito onim većim, imaš automatske blagajne za kupovinu karata pa kupuj tamo, i kad god možeš izbegni šaltere, jer to je noćna mora. Za "Crvenu i Srebrnu Strelu" postoje posebni štandovi gde prodaju karte i tretiraju klijente, i tamo je ok, i nema gužve. Re edit: u vezi karata: ako kupiš kartu na automatskoj blagajni ili na šalteru, dobićeš one duguljaste papirne karte, i moraš da ih "otkucaš" pre ulaska u voz. Na ulasku na peron i samom peronu ima puno onih žutih mašina koje poništavaju karte na stubićima. Ako kupuješ na netu, ili odštampaš kartu koju si dobio mailom ili ako daš mobilni pošalju ti SMS sa rezervacijom, pa kontroloru u vozu pokažeš sa telefona samo onaj PNR kod koji on proveri u svom PDA. One papirne i dalje starinski buše. Edited April 16, 201412 yr by Tresko
April 16, 201412 yr Znači da se ne cimam preko neta sa kupovinom, može i na stanici na sam dan putovanja?
Create an account or sign in to comment