Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

13 minutes ago, Braća Strugacki said:

nije važno gde kupuješ, nego šta kupuješ

 

meni je super kada vidim na deklaraciji za pečenicu da ima 58% mesa

 

odmah mi se javi konverzavija u nabavci - el imaš neki aditiv koji dobro prima vodu, imam

 

Joj bre, sta je ostatak?¿

Link to comment
9 minutes ago, Braća Strugacki said:

voda, modifikovani skrobovi, razni emulgatori

 

praktično samo aditivi koji služe za obaranje cene i ništa drugo korisno ne daju

Uzas. Mislim da mi je bio lepsi zivot pre ovog saznanja. Stvarno nisam imao predstavu, da to ide do tih procenata.

Link to comment
31 minutes ago, Braća Strugacki said:

nije važno gde kupuješ, nego šta kupuješ

 

meni je super kada vidim na deklaraciji za pečenicu da ima 58% mesa

 

odmah mi se javi konverzavija u nabavci - el imaš neki aditiv koji dobro prima vodu, imam

 

na brit kobasici za kuče piše da ima 95% mesa

 

kad bi lupali glavu o tome šta jedemo, crkli bi od gladi.

Edited by djordje geprat
Link to comment
43 minutes ago, djordje geprat said:

na brit kobasici za kuče piše da ima 95% mesa

 
Da li za hranu za životinje važe ista pravila kao za hranu za ljude?
Hoću reći, možda po zakonu mora da se ispiše sastav na hrani za ljude, i tu nema vrdanja; a sa druge strane zakon ništa ne kaže za kučeću hranu pa je ono što ispišu u stvari čisti marketing (kobaje od 95% mesa, granule od lososovine, i slično)?

Link to comment
voda, modifikovani skrobovi, razni emulgatori
 
praktično samo aditivi koji služe za obaranje cene i ništa drugo korisno ne daju

Da ponovim reči tehnologa zaposlenog tada u PKB:
Sine, komercijalisti su nas pobedili.
Ja sad samo pazim da direktno ne otrujem nekog.



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment
On 4.3.2023. at 14:21, Braća Strugacki said:

nije važno gde kupuješ, nego šta kupuješ

 

meni je super kada vidim na deklaraciji za pečenicu da ima 58% mesa

 

odmah mi se javi konverzavija u nabavci - el imaš neki aditiv koji dobro prima vodu, imam

 

 

Davnašnja priča kikindskog drugara, kome je prvi posao bio u IT sektoru tamošnjeg PIK, koji je krajem osamdesetih bio veliki prerađivač mesa. Elem, njihov vodeći tehnolog se vraća sa važnog sajma u Italiji i pokazuje kolegama aditiv koji vezuje 80% vode uz sebe. Koštao papreno, ali zarada koju je donosio je nesrazmerno veća. 

Link to comment

Meni je Lidl ok jer imam tu konkretne stvari koje na drugim mestima ili nema ili su skuplje ili su mi ove Lidl verzije prosto lepše. Ali nema teoretske šanse da ja odem u Lidl i da tu obavim celu nabavku, to je jedino što me nervira kod njih, što svakako moram na još 2-3 mesta.

Moji all time favoriti su kockice sira sa čilijem (ovo bude kad su Dani Grčke), ulje sa čilijem i belim lukom (ovo nema uvek a logika kad će opet da bude je samo ovima iz Lidlu jasna), kiseli krastavci sa čilijem (ovo ima uvek). Volim ljutkasto, šta ću.

587BC997-1570-427A-80C7-B16E360F903B.thumb.jpeg.0ae4c77099c8b678813f4698e58201ee.jpeg

 

4E5CF63D-B8D1-4741-9EC7-8F25BAE331DA.thumb.jpeg.d86f0f1a7ef9fa4dbecd9c70151971e7.jpeg

 

F35E8145-70BA-4B1E-8976-6D6D9E77F2B7.thumb.jpeg.96a945cc49636811f791581c61e0a5c8.jpeg

 

 

On 2.3.2023. at 11:20, Svemir Zeka said:

naprotiv, onaj mlečni deo je meni super. 

U Lidlu ima (tj. sad nema :mad::sad:) najbolje mleko bez laktoze ikad. I značajno jeftinije od ovih po drugim radnjama. Ali to nije deo ove stalne ponude nego moraš da proučavaš onaj njihov glupi letak da ne propustiš kad se pojavi. I nikako da ubodem :mad::sad:

  • +1 3
Link to comment

Pih, a meni su strava, kad god naletim na njih uzmem dve tegle :happy: Možda je catch što ih ja jedem tako što ih stavljam u zelenu salatu (neki vitaminski mix, isto iz Lidla), vrv ovako same za sebe jesu “teške”, I dunno.

  • +1 1
Link to comment
On 9. 3. 2023. at 16:00, Patty Lee said:

Meni je Lidl ok jer imam tu konkretne stvari koje na drugim mestima ili nema ili su skuplje ili su mi ove Lidl verzije prosto lepše. Ali nema teoretske šanse da ja odem u Lidl i da tu obavim celu nabavku, to je jedino što me nervira kod njih, što svakako moram na još 2-3 mesta.
 

Ziva istina, Lidli je super da se kupe tako neke prce i zajebancije, da ti kuhinja bude lepsa i mi ovde za osnovne potrebstine uvek idemo u Mercadonu, veliki spanski lanac.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...