Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

Keksove i cokoladice necu ali musli nekad volim, mada cu preci skroz na ovsene iz zdrave hrane. Fazon je sto je zapravo sve skuplje ovde, i ono sto se moze izbeci a i osnovne namirnice. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Zli Gli said:

Keksove i cokoladice necu ali musli nekad volim, mada cu preci skroz na ovsene iz zdrave hrane.  

 

Imaš dobre ovsene u Lidlu, Crownfield Oat flakes Fine: 

 

4230_crownfield_ovsene_pahuljice_sitne.j

 

Ne znam pošto su u Nemačkoj, al u Sr su čini mi se ispod 1 eur. ;)

 

Edited by Willow
Link to comment

Kupujem to nekad, ima ove plave i neke crvene i slicne su cene kao preko. 

 

Najvise mi fale ona gotova jela, kod nas od toga sve nesto bezveze jadno a tamo npr. belo meso, snicla ili neko slicno meso + krompir, grasak, neko povrce, svasta, bukvalno kao pravi domaci obrok a cena do 3.7e, bilo i za manje. Nasi me miniraju, moracu sve posebno uzimati i spremati. 

Edited by Zli Gli
  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, Zli Gli said:

Kupujem to nekad, ima ove plave i neke crvene i slicne su cene kao preko. 

 

Najvise mi fale ona gotova jela, kod nas od toga sve nesto bezveze jadno a tamo npr. belo meso, snicla ili neko slicno meso + krompir, grasak, neko povrce, svasta, bukvalno kao pravi domaci obrok a cena do 3.7e, bilo i za manje. Nasi me miniraju, moracu sve posebno uzimati i spremati. 

 

Crvenih nema vise, mislim da je to bilo krupnije zrno (ili sitnije, ne secam se, razlika je u velicini zrna).

 

Od gotovih jela kod nas dosta mrsava ponuda, uglavnom kad su meksicki dani budu neke smrznute paelje i buritosi, a bude ponekad frozen pica i varijacija na temu, ali ne znam ko to jede. U redovnoj ponudi ima skoro uvek pni veganski obroci koji se brzo pripremaju, kinoa, brokoli i tako neki bucjkurisi. Nije lose, probao par puta, ali ne zasiti me dovoljno.

Link to comment

danas sam posle par meseci bila u lindi, u proseku je za 30% jeftinije* od maxija i univera. nervira me što mi nije blizu i ne mogu da uklopim u dnevnu rutinu kad na 100m od kuće imam maxi, ide(j)u i univer. ide(j)u izbegavam, jer u radnji smrdi kao da su u temelje zakopali leš, meso kupujem u univeru a maxi za sve ostalo i pomalo se osećam kao ovca.

 

sirevi su i duplo jeftiniji, meni su pilos sirevi sasvim ok

  • +1 2
Link to comment

ja imam misecaj da je u lidlu sve nezdravo i otrovno. sve je nesto polu gotovo, malo zamrznuto, ide u mikrovalnu, sirom se moze guma zakrpiti, one dimljene sunke sve sprejom odimljene, keksici, slatkisi i sladoledi od govana. moza sam samo ja u pitanju ali mi sve vuce na djubre.

  • +1 1
Link to comment

pa ne bi bilo najjeftinije a kvalitetno,gde to ima?

 

ja u lidlu uzmem samo celovite namirnice-ako nadjem nesto povoljno od povrca,avokado,pirinac,socivo,zamrznuto povrce(cak i one mesavine su sa uljima i zacinima),crnu cokoladu i crni caj(i on je sa dodatom aromom al jbga najjeftiniji),masline...slatkisi nista,srednji deo sa dzidzabidzama zaobilazim...

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, Krampa said:

ja imam misecaj da je u lidlu sve nezdravo i otrovno. sve je nesto polu gotovo, malo zamrznuto, ide u mikrovalnu, sirom se moze guma zakrpiti, one dimljene sunke sve sprejom odimljene, keksici, slatkisi i sladoledi od govana. moza sam samo ja u pitanju ali mi sve vuce na djubre.

 

-1. Za dobru svinju nema loših pomija jbg. 

 

Ok, ima dosta sranja, ali i odličnih i konkurentnih artikala u Lidlu, samo treba biti selektivan i razborit. Recimo, cimet-rolnice iz Lidla u Hrvatskoj su top. Nažalost, nema ih u srpskom Lidlu  :(

  • +1 2
Link to comment
17 hours ago, Filozof manijak said:

Znam, jbg, a plate duplo manje. 

Ladno, al standard. 

gledala sam jutros na televiziji studio b uključenje specijalnog dopisnika iz njujorka grada. ukidaju se kuponi za hranu. 40 miliona ljudi će biti ostavljeni na cedilu. ujedinjene nacije najavile su pandemiju gladi.

 

mi samo možemo da zahvalimo kokainu što smo živi

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...