Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

E da mi je preneti onaj njemacki Netto u komsiluk negde, joj... Em kvalitet, em niske cene, em naucio taman lepo gde sta stoji u marketu i flertovao s jednom ljepom kasirkom... Zivote lutalico:cry:

 

Idem danas opet u Lidl pa cu da uporedim, ocekujte novo kukanje kasnije. 

  • Haha 6
Link to comment
15 minutes ago, slepa živana said:

gledala sam jutros na televiziji studio b uključenje specijalnog dopisnika iz njujorka grada. ukidaju se kuponi za hranu. 40 miliona ljudi će biti ostavljeni na cedilu. ujedinjene nacije najavile su pandemiju gladi.

 

mi samo možemo da zahvalimo kokainu što smo živi

A-ha, 40 meleona Amera gladuje!

A mi lepo viljuškom - boc!

Pa onda slamčicom - šmrrrk!

I bob da nas vidi :happy:

  • +1 1
Link to comment

Pa nije baš. Imam tačno određeno šta gde kupujem. Daleko od toga da su sve govna u lidlu, naprotiv, onaj mlečni deo je meni super. Onda se nađe dosta nekih stvari na onom privremenom rafu, gde su neke šta ja znam, italijanske, grčke, španske bla bla stvari. Začini, ulja. Ima i dobrih slatkiša. Meni su dobre njihove lazanje, to su jedine gotove lazanje koje valjaju i kojima mogu da nahranim veoma probiljivu dečurliju.

 

U Maksiju su enormno bezobrazni i tu kupujem suhomesnato i ono što je na akciji. 

 

Higijenu, dosta puta sam pisala, u lokalnoj radnjici i u DM. 

  • +1 3
Link to comment

Nakon par iskustava sa pečenicama i šunkama otvorenim dan nakon "best before" datuma i intezivnog zapaha crkotine, meso u Lidlu nikad više.

Ostatak je tek ok na ispodprosečna ponuda svega i svačega. Ono što mene nervira u poređenju sa germanskim ispostavama nisu samo cene, već i kvalitet proizvoda i skrivanje proizvođača. Imam osećaj da je 85% ponude od ultraniskokvalitetnih poljskih proizvođača, ala tamošnjih swissliona i slično. Ne sećam se da sam u AT i DE našao bilo šta što nije napravljeno u AT i DE. Najočigledniji primer je tečni Formil tamošnji i ovdašnji, veze s vezom nemaju. Ove ukuse Grčke, Španije, Italije, Francuske i ostalih jednostavno preskačem, 99% stvari videlo mediterana nije.

Ima pak svakodnevnih artikala koji vrede (npr. hlebovi) i onih za koje vredi čekati akcije, poput voćki ili piva, ali zaista ne mnogo.

Mnogo više me npr. nervira što Delez konstantno smanjuje ponudu belgijskih i francuskih proizvoda.

  • +1 1
Link to comment

Ja mogu da poredim samo markete koji su mi u geografskom i finansijskom dometu. U tom svetlu, Lidl je ubedljivi pobednik. Verujem da dobrih stvari ima u Gomexu, možda i u TDI radnjama, ali su mi daleko. Maxi, Idea, Vero su ćaozdravo, osim ako se radi o nečem bitnom što ima samo tamo ili mi je daleko da idem u Lidl zbog neke sitnice... 
I Metro je još uvek OK za neke ređe a veće nabavke.

 

 

 

Link to comment

Ja volim lidl jer imaju neke zanimljive stvari i proizvode, a ne jer se ložim da su zdravi ili ne znam šta, pa mi je mnogo smešno kada neko kuka na lidl ili bilo koga drugog da je nešto nezdravo, a realno, nezdrava sranja su na 98% rafova u bilo kojoj prodavnici tj bilo kom lancu... 

  • +1 7
Link to comment

Suhomesnato u Lidlu sam samo uzimala kad imaju ona neka posna pileća prsa uvaljana u biber, neki slovenački proizvođač je u pitanju. 

Inače ništa vakuumirano, znam da nije ni sečenje na delikatesu nešto mega-zdravo ali makar vidim kad seče i biram od čega hoću.

  • +1 2
Link to comment

ja redovno kupujem one kačkavalje u crvenoj plastici, težine  700 - 800 grama, one u listićima i čokolade sa lešnicima, celim ili izdrobljenim. pice su dobre, smrznuto povrće jeftinije nego drugde. ima toga još. nerviraju me ova upakovana mesa i suhomesnati proizvodi tanko naseckani. iz ekoloških razloga - mnogo plastike. jednom sam kupio celu krmenadlu, bila je skroz krtina. deo samleven, deo u šnicle pretvoren, deo rolovann. beše odlično.

Edited by djordje geprat
Link to comment
On 1.3.2023. at 21:03, Krampa said:

ja imam misecaj da je u lidlu sve nezdravo i otrovno. sve je nesto polu gotovo, malo zamrznuto, ide u mikrovalnu, sirom se moze guma zakrpiti, one dimljene sunke sve sprejom odimljene, keksici, slatkisi i sladoledi od govana. moza sam samo ja u pitanju ali mi sve vuce na djubre.

Mislim da nije veće smeće i nezdravije nego po drugim lancima.

Po mom iskustvu sirevi i sladoledi, zamrznuto voće i povrće sasvim ok.

Polugotova jela i preradjevine su svakako otrov, a ako su jeftine još i veći.

Hoću reći, može da se probere, meni su ipak bolji od konkurencije.

  • +1 2
Link to comment

nije važno gde kupuješ, nego šta kupuješ

 

meni je super kada vidim na deklaraciji za pečenicu da ima 58% mesa

 

odmah mi se javi konverzavija u nabavci - el imaš neki aditiv koji dobro prima vodu, imam

 

Edited by Braća Strugacki
  • +1 2
Link to comment

Pa da, mislim da je kvalitet domaće hrane užasan.

Izvikani brendovi poput Imleka, Frikoma i Karneksa prodaju najveće smeće pa ne verujem da su Lidlove alternative išta gore, a sigurno su povoljnije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...