Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Evo sada kada pokrenem task manager pa nešto čačkam preko njega pa se vratim na programe radi.... Ali bez čačkanja task managera ništa, kao invalid.

 

Uključio sam neki Wise Care 365 programčić da mi očisti svu đubrad u kompu. 

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Nije baš jednostavno kod nekih modela.
Ima i impulsnih potrošača, napr. neki laserski printeri, koji znaju sami da upropaste neke UPS uređaje, isko po papirima nisu neki potrošači
Koji model UPSa čime želiš da opteretiš? Daj širu sliku pa da ti pametujemo, koliko možemo.

Link to comment

Ja na UPS uredjaju imam 2 uticnice. Na jednu je spojen box za internet. Na drugoj je produzni kabal za prekidacem (3 uticnice + 2 usb-a), na koji je spojen monitor i prenosni racunar.

 

Primarna uloga UPSa je peglanje struje (i naponska zastita). Sekundarna uloga je da obezbedi napajanje za internet kutiju, ja bih iskljucio druge potrosace na prekidacu produznog kabla.

 

Link to comment
On 19.12.2022. at 22:25, BlackGeorge said:

Novi problem sa mojim kršom od laptopa starim 10 godina.

Upalim ga, podigne sistem, pokrenem klikom /otvorim neki program i posle nekih 15 sekundi prestaje da reaguje na bilo kakav klik, kako mišom tako i dodirom na samom laptopu. Kursor ide po ekranu ali ne reaguje ni na jedan klik. 

Rešenje Ponovna instalacija drivera? Kako kliknuti?

 

Uspevam da podignem task menadžer ctrl alt del pa ga onda restartujem. Ali opet isto ...

Pokušao sam sa reinstaliranjem drajvera, opet isto.

Uradio sam i system restore - opet isto.

Nerešiv mi je problem, izgleda.

Ne reaguje klik na taskbar meni uopšte ni mišom ni touchpad-om, a posle nekih 30 sekundi ni na ikonicu na ekranu. Otvorim recimo firefox preko ikonice, kliknem na bilo šta - sve radi prvih 30 sekundi - i onda jednostavno sve umre. Ne prihvata više nikakav klik nigde, kao da klikćem u vazduh.

 

Jedino kada preko ctrl alt del otvorim task manager onda sve radi.

Link to comment
2 hours ago, BlackGeorge said:

Pokušao sam sa reinstaliranjem drajvera, opet isto.

Uradio sam i system restore - opet isto.

Nerešiv mi je problem, izgleda.

Ne reaguje klik na taskbar meni uopšte ni mišom ni touchpad-om, a posle nekih 30 sekundi ni na ikonicu na ekranu. Otvorim recimo firefox preko ikonice, kliknem na bilo šta - sve radi prvih 30 sekundi - i onda jednostavno sve umre. Ne prihvata više nikakav klik nigde, kao da klikćem u vazduh.

 

Jedino kada preko ctrl alt del otvorim task manager onda sve radi.

 

 

Lep problemcic imas :D

 

Ok, ako sam dobro ispratio. Sve radi, i onda prestane, task menadžer radi.

Da li imaš u procesima nešto što prilično koristi resurse u to vreme?

Šta ugasiš?

A da li radi u safe modu?

 

Link to comment

Ovako:

1. Upalim Laptop

2. Ne radi mi miš, iščupam pa vratim u usb- odmah proradi.

3. Čim se Lap upali ni mišem ni tačpedom ne mogu ništa da pokrenem dole na taskbaru, kao da je duh za njih....Ništa, ni sat, ni wi-fi ikonicu, ni našta ne reaguje.

4. Prvih 30 sekundi do 1 minuta može da klikće po ikonicama po ekranu (recimo brave, mozila, chrome...). Posle max 1 minuta i ceo kompletan ekran se pretvori u duha - ni na štane može da se klikne, kako mišem tako ni tačpedom.

5. Prvi put kada mi se to desilo pre dan-dva kliknuo sam ctrl-alt-del i otvorio Task Manager.

Čim to otvorim i minimizujem tab dole, sve normalno radi kao da se ništa nije desilo.

6. Reinstalirao sam neke drajvere koje imam - nema promene. Uradio System restore na novembar - nema promene.

 

Nisam ulazio u safe mod.

 

Ako treba da fotkam i da pošaljem Processes ili Services tabove u task manageru, uradiću... 

 

Laptop Samsung iz 2013., model : NP300E5X. Windows 7 je unutra, 64-bitni.

 

 

 

Edited by BlackGeorge
Link to comment

@BlackGeorge Haj prvo probaj safe mode. Ako tamo sve radi onda je velika šansa da je softverski problem, bojim se da je to domet pomoći koji mogu da ponudim, dugo se nisam bavio time i ne pada mi na pamet ništa (bila su dva alata za čišćenje al da me ubiješ kako se zovu ne mogu da se setim). Sorry :(. Ako je softver onda možeš početi reinstalacijom drajvera za čipset, usb i to, takođe možda antivirsu da proveriš. Worst case, nov sistem.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, BlackGeorge said:

Pokušao sam sa reinstaliranjem drajvera, opet isto.

Uradio sam i system restore - opet isto.

Nerešiv mi je problem, izgleda.

Ne reaguje klik na taskbar meni uopšte ni mišom ni touchpad-om, a posle nekih 30 sekundi ni na ikonicu na ekranu. Otvorim recimo firefox preko ikonice, kliknem na bilo šta - sve radi prvih 30 sekundi - i onda jednostavno sve umre. Ne prihvata više nikakav klik nigde, kao da klikćem u vazduh.

 

Jedino kada preko ctrl alt del otvorim task manager onda sve radi.

 

Najbrže bi bilo jednostavno reinstalirati sistem. Plus pre toga ubaciti ssd umesto hdd-a

  • +1 3
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...