Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Na laptopu (HP Pavilion 14-bk008nm) koji je originalno imao vrlo izdržljivu bateriju, je zamenjena baterija posle nekih pet godina otprilike jer je kapacitet znatno opao. Sa novom baterijom, iako je kapacitet isti, deluje da baterija traje znatno kraće, tipa otišlo je 12% za pola sata korišćenja (pisanje mejlova, ništa zahtevno, nije bio uključen high performance mod). Ranije je baterija trajala lagano 6-7 sati. Da li je problem u tome što zamenska baterija nikad nije ista kao originalna ili da reklamiramo? Pošto deluje da ova maksimalno može da izgura četiri sata ovim tempom.

Inače, baterija je zamenjena pre par dana i tek je danas laptop korišćen prvi put, nismo ni imali priliku da ga ozbiljnije testiramo, ali ovo je prvi utisak.

 

 

 

 

Link to comment

Ja sam na Pavillion G7 staru zamijenio originalnom baterijom, cini mi se 50-ak evra, drzi i dalje 6-7 sati.

 

Bese laptopservis .rs iako nisam siguran

Edited by kipo
  • +1 1
Link to comment

Odlucio da sklopim sam novu konfiguraciju. Nije mi bilo  do ustede, nego vise sam se zazeleo toga jer sam se pre desetak godina profesionalno bavio ovim, a i volim da birkam komponente i samo slaganje komponenti u kuciste me smiruje.

 

Elem, proslo je sve kako treba, osim sto na ekranu nema nista... Nema splash screen, nema boot menu, nista. Svi ventilatori se vrte, racunar se normalno pali i gasi na power dugme, ali na ekranu samo crno. LED indikator na ploci pokazuje boot error, sto je i normalno jer nema nista da se butuje sa praznih hard diskova. Ostali LED indikatori za greske (GPU, RAM, CPU) se upale na par sekundi i ugase tako da racunam da je sa tim komponentama sve ok.

 

Probao sam neke stvari koje se daju izguglati- uradio clear CMOS, menjao verzije biosa, menjao kablove, prebacivao komponente u druge slotove i nista se nije promenilo.

 

Trenutna pretpostavka je da iz nekog razloga graficka HDMI kablom daje rezoluciju ili frekvenciju koju monitor ne prepoznaje. BTW prilicno je jadan monitor, ima samo dva HDMI ulaza, nema DP i nema bukvalno nikakva podesavanja.

 

E da, konfiguracija je sledeca:

CPU: AMD - Ryzen 5 5600X

MB: MSI - B550 TOMAHAWK MAX WIFI

PSU: CORSAIR - CX-M Series CX750M

GPU: XFX - SPEEDSTER SWFT210 AMD Radeon RX 6600 

SSD: Samsung - 870 EVO 500GB Internal SSD SATA

HD: WD - Blue 2TB Internal SATA

 

Ako neko ima ikakvu ideju pre nego sto krenem da vracam komponente neka vice. 

Edited by Biohemija
Link to comment

 @Tpojka E to jeste problem ovaj CPU nema integrisanu grafiku. Citam da se preporucuje ubosti kabl od monitora u plocu na prvo ukljucivanje, ali jbg. Ko mi kriv kad sam se stekao na procesoru, mada ovaj je imao stock kuler pa je to prevagnulo.

 

@gone fishing     CORSAIR - VENGEANCE LPX 16GB (2PK x 8GB) 3600MHz :D 

Edited by Biohemija
Link to comment

pa 5600x je svakako jači od 5600g koji ima integrušu :happy:, super je ova mašina, sada samo da vidimo zašto ne radi :D

- jesi li možda povezao izlaz iz grafe i sa tv-om, pa da na njega šalje signal ili si ubacio u oba hdmi slota kablove iz grafe pa baca sliku na hdmi2 umesto na hdmi1

Link to comment
19 minutes ago, Biohemija said:

Trenutna pretpostavka je da iz nekog razloga graficka HDMI kablom daje rezoluciju ili frekvenciju koju monitor ne prepoznaje. BTW prilicno je jadan monitor, ima samo dva HDMI ulaza, nema DP i nema bukvalno nikakva podesavanja.

 

Da li imas drugi monitor da probas?


Takodje, nije ni svaki HDMI kabl isti...

Link to comment

Povezivanje na TV ne pomaze, ali nisam se tu nadao mnogo jer ovaj moj Samsung ima neke svoje bubice kad mu se prikljucuju uredjaji. Nosim kasnije racunar kod ortaka da probam na njegovim monitorima. Eveontualno neki DP port da se proba. Na zalost sav hardver koji se hordovao decenijama je ostao u Srbiji :D 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...