Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kako mogu da overklokujem procesor? Pre smo to nesto budzili iz DOS-a ili BIOS-avaljda, sad vidjam da uz specifikacije za nove kompove daju u zagradi MHz do kog komp možeš “dići”. 
Hvala

Link to comment
2 hours ago, John Coltrane said:

Kako mogu da overklokujem procesor? Pre smo to nesto budzili iz DOS-a ili BIOS-avaljda, sad vidjam da uz specifikacije za nove kompove daju u zagradi MHz do kog komp možeš “dići”. 
Hvala

iz biosa, dok danas procesori sami boost-uju 400-700 MHz preko osnovne frek. ako im napajanje isporuči dovoljno struje i ako hladnjak uspe da zadrži temp da ne ode preko 75 C

- najbolje napiši koji cpu planiraš da oc :happy:

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, John Coltrane said:

Kako mogu da overklokujem procesor? Pre smo to nesto budzili iz DOS-a ili BIOS-avaljda, sad vidjam da uz specifikacije za nove kompove daju u zagradi MHz do kog komp možeš “dići”. 
Hvala

 

Ti koji imaju zagrade i range  sami menadžuju brzinu u zavisnosti šta radiš, koliko jezgara ti treba, koji termalni headroom imaju i slično. U osnovi imaš base frekvenciju i, kod intela recimo, turbo boost, pa onda prema svim parametrima nagari na neko vreme. A nekada ne može dostići taj zamišljeni max.

 

Tu situaciju možeš videti u task menadžeru, pod performance, CPU

 

NPR

image.png.d27befb323b0918242412722903a4322.png

 

ovo je forumašenje

 

image.png.f429f339ba90b59836236321a82ac8f0.png

 

ovo je 4k youtube sa pomeranjem miša :D

 

Doduše na jako starom i7-4720HQ

 

U procesori imaju niži base ako se ne varam i bolju dinamiku, ali su po meni sporiji generalno osim ako nisi uzeo neku zver

 

Link to comment

Hvala svima.

 

U pitanju je kršina od pre 2 godine, Lenovo ideapad koji je kupljen za najosnovnije da deca gledaju crtaće, žena serije kad ja legnem na TV ili ja pustim EON/iris kad imam drugu tekmu za praćenje. Bilo nešto ekstra povoljno.

E sad - počeo sam neku igru sa klincem i umrežili smo se preko Steam da pikamo versus mode, ali se ispostavilo da ovo sranje ne može da potera ni igur iz 2006. Pa sam malo, bezuspešno, guglao.

 

Sad vidim u Task manageru da on tera do 2,5Mhz što je duplo više od base :ph34r:

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

Hvala svima.

 

U pitanju je kršina od pre 2 godine, Lenovo ideapad koji je kupljen za najosnovnije da deca gledaju crtaće, žena serije kad ja legnem na TV ili ja pustim EON/iris kad imam drugu tekmu za praćenje. Bilo nešto ekstra povoljno.

E sad - počeo sam neku igru sa klincem i umrežili smo se preko Steam da pikamo versus mode, ali se ispostavilo da ovo sranje ne može da potera ni igur iz 2006. Pa sam malo, bezuspešno, guglao.

 

Sad vidim u Task manageru da on tera do 2,5Mhz što je duplo više od base :ph34r:

 

To neki N4xxx procesor?

 

 

Link to comment

Ja da znam ne bi nikad ni kupio tu kantu.

 

Mada vidim da je sad cena, novog, od 25 do 30k dinara. Ja sam u decembru 2021. dao 150€ za njega.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...