Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Potrebno mi je da na dva zapisa od po 60-tak sati (cctv) uocim osobu sa psima, izdvojim kadrove i fiksiram vreme.

Moguca resenja:

1) FF, pa dok oci ne pobele;

2) Table View Video Player ili slicno (nesto manje ispiranja ociju);

3) Nesto sa Pythonom (bojim se da moze da traje vise od 120 sati);

4) ?

Link to comment
15 minutes ago, makaronee said:

Potrebno mi je da na dva zapisa od po 60-tak sati (cctv) uocim osobu sa psima, izdvojim kadrove i fiksiram vreme.

Moguca resenja:

1) FF, pa dok oci ne pobele;

2) Table View Video Player ili slicno (nesto manje ispiranja ociju);

3) Nesto sa Pythonom (bojim se da moze da traje vise od 120 sati);

4) ?

 

Ne bavim se time ali imam par ideja proistklih iz gugla.

 

PMPlayer navodno ima motion detection, to u slučaju da nema puno kretanja pa da gledaš samo gde ima, za vreme i kadrove pak...

 

A takođe sam naišao na Xeoma, neki freemium software koji reklamira mnogo stvari, ali ne znam kako radi, no ako niko nema neku ideju valja pogledati

Link to comment

Meni je prvo guglanje dalo ovaj link što s se tiče python-a. Pretpostavljam da ostaje problematična lista modela za treniranje. Tj. test video materijala sa sličnom pojavom (kerovođa s kerovima).

 

Sviđa mi se ovo @Vapad-ovo za player koji detektuje pokret (ako je okruženje na materijalu statičnije).

Link to comment

Hvala svima!

 

- PMPlayer izdvaja pokrete, pisti u ritmu i moze da napravi skrinsot. 

problem je sto se u kadru uvek nesto migolji.. grane, lisce, saobracaj sl.

- XEOMA(free) ne vidi mp4, sto je resivo;

- Put samuraPajtona je najprivlacniji, ima i zgodan tutorijal - ali uzeci u obzir da su moje programatorsketm vestine

ostale u vremenu dok je BASIC jos imao linijske brojeve..

 

Link to comment

Iz mog iskustva sa CCTV-jem, 4x je def OK za uocavanje ljudi koji hodaju normalnom brzinom. Nekad moze i 8x, ako je dobar kontrast izmedju pozadine i mrdajucih likova.

Disclaimer: bar na playeru ugradjenom u nas CCTV recorder.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Imam ogromnu razliku u brzini daunlouda preko kabla i preko vajfaja. Aploud na vajfaju ima slicnu brzinu kao na kablu. Testirano na dva laptopa na udaljenosti metar od rutera.

Osim krs rutera sta moze biti razlog? Pretpostavljam da postoji razlika u brzinama kabl/vajfaj koja se tolerise? Koliko je to? 

Link to comment
11 minutes ago, Paul Gompitz said:

Imam ogromnu razliku u brzini daunlouda preko kabla i preko vajfaja. Aploud na vajfaju ima slicnu brzinu kao na kablu. Testirano na dva laptopa na udaljenosti metar od rutera.

Osim krs rutera sta moze biti razlog? Pretpostavljam da postoji razlika u brzinama kabl/vajfaj koja se tolerise? Koliko je to? 

 

Koja je razlika?

 

U zavisnosti od rutera, wireless kartice koju imaš na računaru i uslova (udaljenost, zagađenost okoline/kanala signalom) imaćeš i razlike u brzini.

 

Wireless standardi kažu nešto ovako (imaj u vidu da su ovo Mbps ili Megabits per second, imaš 8 bita u jednom bajtu ali dobar rule of thumb je da deliš sa 10 a ne 8 zbog korekcije greške i ostalih stvari. BTW, ove Actual nisu zakucane u kamenu, ume da ide i preko toga ka maksimumu, ali najčešće ovako nekako izgleda...

 

 
  Theoretical /Actual
802.11b 11 Mbps 5.5 Mbps
802.11a 54 Mbps 20 Mbps
802.11g 54 Mbps 20 Mbps
802.11n 600 Mbps 100 Mbps
802.11ac 1,300 Mbps

200 Mbps

802.11ax 10 Gbps

2 Gbps

  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment
1 hour ago, Vapad said:

 

Koja je razlika?

 

 
  Theoretical /Actual
802.11b 11 Mbps 5.5 Mbps
802.11a 54 Mbps 20 Mbps
802.11g 54 Mbps 20 Mbps
802.11n 600 Mbps 100 Mbps
802.11ac 1,300 Mbps

200 Mbps

802.11ax 10 Gbps

 

Placam 200Mbps a danas je nakon nekoliko prigovora provajderu 40Mbps. Do juce je bilo ispod 15Mbps.

Link to comment
11 minutes ago, Paul Gompitz said:

Placam 200Mbps a danas je nakon nekoliko prigovora provajderu 40Mbps. Do juce je bilo ispod 15Mbps.

 

Ok, ako ti je na kablu 200Mbps dobijaš ono što plaćaš, čudi me što provajder i odgovara na pritužbe o brzini na Wi-Fi (nije u njihovoj kontroli osim kvaliteta opreme), moguće da su promenili kanal ili nešto.

 

Ja sam kupio xiaomi 4A jer telekomov ruter ne postiže ništa, na kablu imam 46.3 od 50 koje plaćam, na Wi-Fi 20 i to je skroz ok, ako ikada budem dobio tu famoznu optiku znam da ću morati da uložim u kvalitetan ruter pre svega neki ax (wifi 6) ili obzirom na to kako stvari stoje kod mene sa optikom verovatno ću stići do be... ali i da će računar/telefon morati to isto da podržava.

Link to comment
32 minutes ago, Vapad said:

 

Ok, ako ti je na kablu 200Mbps dobijaš ono što plaćaš, čudi me što provajder i odgovara na pritužbe o brzini na Wi-Fi (nije u njihovoj kontroli osim kvaliteta opreme), moguće da su promenili kanal ili nešto.

Mene cudi sto ti kad potpisujes ugovor ne kazu sta da ocekujs na vajfaju. Ipak je godina 2023 i uglavnom ne planiras da ces koristiti kabl.

Link to comment
14 minutes ago, Paul Gompitz said:

Mene cudi sto ti kad potpisujes ugovor ne kazu sta da ocekujs na vajfaju. Ipak je godina 2023 i uglavnom ne planiras da ces koristiti kabl.

 

Predmet ugovora nije wifi i tvoje unutrašnje uređenje veze no određena brzina na određenom priključnom mestu :)

E sada, to što bi bilo lepo da te informišu bilo usmeno bilo pismeno šta je sve tu i šta da očekuješ, to se slažem 100%, ali smo mi svetlosnim godinama udaljeni od dobrih praksi i idemo u drugom smeru.

 

Radio sam, sada već davno, za jednog stranog internet provajdera koji je nudio do 1Gbps, a ruter to nije pratio, barem na početku, puno je vremena, realno, prošlo dok se nisu počeli brinuti malo više o opremi i informisanju gde šta možeš da očekuješ, i sada imaju, ili sitnim slovima ili na Q&A ispisano puno informacija. Ja verujem da to niko ne čita, ali je barem tu :D

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Vapad said:

 

Predmet ugovora nije wifi i tvoje unutrašnje uređenje veze no određena brzina na određenom priključnom mestu :)

 

Unutrasnja veza se ostvaruje preko njihovog rutera. 

Link to comment
22 minutes ago, Paul Gompitz said:

Unutrasnja veza se ostvaruje preko njihovog rutera. 

 

Koji je tačno model rutera? Možda ni ne podržava veću brzinu

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...