Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

2 minutes ago, steins said:

Ljudi isplati li se pazariti sada SP4.
Imam neku ponudu za jedan od 500gb, nečipovan sa jednim kontrolerom za 300e pa ne znam šta da radim pošto se nista ne razumem u te stvari

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 

 

Ja sam prodao drugu 500gb sa dva džojstika (doduše, ne baš top stanja) za 230 i kupio za 260 PS4 PRO 1TB sa ko novim džojstikom za 260..

 

Tako da, preskoči ponudu. Nisam siguran da bi dao ni 250 za to. 

 

Cene PS4 nisu male, veće su nego pre 2, 3 godine, verovatno im je skočila potražnja jer su petice i dalje preskupe, pošto ih kod nas prodaju u nekim bundle-ovima sa 3 igrice za tipa 700e. 

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

За пословни мејл користим домен који сам купио од гугла. У питању је цом домени супер ми врши посао.

 

За мејл клијент користим аутлук. Е сада, ту имам и стари мејл налог са старог посла који је на ексчејнџ серверу па имам силне неко могућности са календаром, мејлом и контактима које немам на овом пословном мејлу.

 

Зато сам купио онлајн лиценцу за ексчејнџ са намером да је убацим на тај налог који користим за пословни мејл.

 

И све је било лепо, док ми приликом подешавања Мајкрософт није рекао да подесим ДНС на том гугловом мејл налогу. Када сам то покушао, Гугл ми рекао да Гугл домејн није још доступан у Србији и да ако хоћу попуним неку петицију да се уведе (потпуно имбецилно али сам попунио) и да скоро све што треба може да се подеси из других апликација. Из оног њихвог админ панела нисам успео да то пшодесим. Да ли то уопште може да се уради и колико је то компликовано? Или да откажем претплату за ексчејнџ?

Link to comment

Nisam koristio pa ne znam kako tačno izgleda. 

Al' se držim pravila da za sve što plaćam koristim podršku firmi kojima plaćam. 

A moguće da se i ovde javi neko sa sličnim setup-om pa razjasni.

  • Hvala 1
Link to comment

valjda ovde idu ovakva pitanja: 

 

mi domen za jednostavan sajt i 5-10 email racuna koje mogu da koristim preko apple mail i slicnih email programcica.  nazivmojefirme.com 

gledao sam na google i daje mi jedan email po cenama 7-25 usd/mesecno st mi je puno.

 

ja sam se za prethodnu firu zeznuo i otvorio sajt i hosting na ruskom serveru jer kinezi blokiraju google services. sada vise nisam pametan ciji hosting da koristim, ali ovo mi treba hitno pa bi uzeo nesto jeftino i jednostavno za instalaciju i koristenje. 

 

 

 

Link to comment

Ako je jednostavan sajt, shared hosting ti je najcesce ok. Moze ovo sto je JMS okacio, ako hoces u Srbiju, ja cesto koristim Loopia (to je svedska kompanija i tamo su serveri, samo imaju ofis ovde). Bitno ti je da imas cPanel ukljucen uz hosting, jer je najjednostavniji za koriscenje.

 

E sad, sto se tice mailova, Google ti za te pare nudi njihovo Google for Work okruzenje - dobices e-mail adresu xxx@nazivmojefirme.com, ali ce ona raditi kroz Gmail i njihove servere. Uz to ide i Google drive i hrpa nekih poslovnih alata. Ako bi koristio sve to djuture onda mozda i vredi tih 7-8$ po nalogu, ako ces samo mail previse je (kad personalni Gmail imas za dz).

 

Postoji zackoljica. Ti mailove mozes terati kroz svoj hosting server, sasvim legitimno i mnogo ljudi to radi, ali je vrlo bitan dobar setup toga (kroz DNS) i da je IP adresa tog servera cista (znaci da drugi sajtovi koji se vrte na njemu, posto je shared hosting jelte, nisu neki spammeri i nisu doveli do toga da IP adresa bude blacklisted). 

Ukoliko je jedna od ove dve stvari lose postavljena, rizikujes da tvoji mailovi cesto ne stizu na destinaciju ili budu poslati u SPAM, sto je za biznis dosta pogubno. Posebno rigidan u toj prici je Google, jer su pizduni i time te u neku ruku teraju da se prijavis na njegov Google for Work.

  • +1 2
Link to comment

Ја сам свој проблем решио тако што сам ангажовао фирму која ће ми мигрирати домен и подесити ексчејнџ сервер. Пошто Гугл плаћам 12,48 месечно а овде ћу хостинг да плаћам 3 годишње плус 5 долара месечно ексчејнџ и пар хиљада динара ове момке који ће ми то одрадити, на крају ћу бољ проћи. 
 

Испоставило се да нисам плаћао само домен него и неки гуглов сервис

Link to comment

Mislim da Zoho besplatno daje 10 naloga za mejlove koji se mogu koristiti uz custom domain name. Za više mejl naloga [ako je potrebno] doplaćuje se nekih par $ po nalogu.

 

Koristim na par domena i radi, tj, povez'o sam i sa svojim gmail nalogom tako da nikakve druge inbokse ne otvaram. 

Za MS Exchange nemam pojma nit' sam kad koristio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...