Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ne mogu da otvorim odredjeni sajt, ni sa vpn-om ni bez, a trebao bih da ga koristim uz vpn. Nema nikakvog obaveštenja, samo redirekcija na home page. Ostali ga otvaraju bez problema. Mislim da jedino ja imam win 11.

Desi se da ga nekim čudoj otvorim iz 16. pokušaja pa sutra opet neće.

Do čega je to?

edit: ne mogu da ga otvorim ni na telefonu, čak ni putem mobilne mreže.

Deluje onda kao da je nešto do njih, a opet, drugi ljudi ga otvaraju bez problema.

 

Edited by mraki
Link to comment

Ako ti ne iskace nikakav browser error, vec te samo redirektuje na home page, problem je do njih, najverovatnije do nekog njihovog security/firewall setupa koji ti ne dozvoljava pristup zbog IP adrese, nedostatka sertifikata ili tako nesto. 

  • Hvala 1
Link to comment

Jel postoji neki "laksi" brauzer od chrome? 

Mislim jasno mi je da imam kantu od laptopa  koji radi ne W7 ali kad podignem chrome ozbiljno mi ugusi sistem...

Link to comment
54 minutes ago, Frank Pembleton said:

Jel postoji neki "laksi" brauzer od chrome? 

Mislim jasno mi je da imam kantu od laptopa  koji radi ne W7 ali kad podignem chrome ozbiljno mi ugusi sistem...

 

Prpbaj Brave...

Link to comment

Ako je Win 7 spor sa nekim brouzerom na laptopu, isprobaj Bionic Puppy Linux 32 bit odavde:

 

https://forum.puppylinux.com/viewtopic.php?t=165

 

Meni je "poletela" jedna stara mašina iz 2006.-te sa njime, pronaša je drajvere za sve što mi je bilo u mašini pa sada ima 3 mrežne i 3 zvučne i sve rade.

 

Samo sam instalirao i podesio Firefox i radi kao novo sve.

a ne moraš da instaliraš ništa, samo nabaci na neki USB stick.

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Jel postoji neki "laksi" brauzer od chrome? 

Mislim jasno mi je da imam kantu od laptopa  koji radi ne W7 ali kad podignem chrome ozbiljno mi ugusi sistem...

nadogradi ram, tako sam ja u neki laptop iz 2012, ubacio 2x4 GB RAM-a umesto originalnih 2GB i core i5 umesto celerona i mašina je poletela i to na mehaničkom hardu, mogu da zamislim koliko bi tek brže bilo da ubacim ssd

- znači bukvalno je potrebno da otvorim 50 tabova :D u lisici da bi mašina  počela da se koči usled manjka ram-a

- edip sve to je koštalo, proverio sam, tačno 4 k

- i još kada sam očistio prašinu koja se u kuleru skupljala 10 godina, možete zamisliti koliko je sada mašina tiša i hladnija :happy:

- stavio sam win 10 i to radi na mašini iz 2012 na intelovoj integruši....

Edited by gone fishing
Link to comment
On 21.1.2023. at 23:53, Time Crisis said:

Jel uopšte original, nova baterija?

 

Iskreno, nisam 100% siguran, zamenjena je u BadPixelu, sa njima su uvek bila dobra iskustva, ono plug&play, kažeš im šta treba, oni odrade i sve radi kako treba.

 

On 21.1.2023. at 19:40, Tpojka said:

Mislim da nije neobično da zamjenski dio (baterija) nisu ugradbenog kvaliteta. 

 

To znam nego mi se činilo da je razlika prevelika. Još nismo stigli da istestiramo kako treba.

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Jel postoji neki "laksi" brauzer od chrome? 

Mislim jasno mi je da imam kantu od laptopa  koji radi ne W7 ali kad podignem chrome ozbiljno mi ugusi sistem...

 

Svi brauzeri su laksi od chromea :D ali bukvalno, on je poznat po tome sto najvise jede resurse.

 

Ako neces Firefoxa (ili ne vidis neku razliku), moj predlog je Opera, on je izgradjen na istom core sistemu kao Chrome, samo bolje optimizovan i ima manje pozadinskih tracking servisa.

Link to comment

Nije njemu problem veličina koji Chrome otme od memorije već što je Win7 napušten sa svih strana. Za njega niko više ne pravi niti održava sw.

Chrome ne može da proturi potrebne sertifikate prema sajtovima jer ih nema, već godinama nema....

 

Preporučio sam da isproba Puppy Linux u meni najproverenijoj varijanti : BionicPup.

Prethodno sam isprobavao i odbacio tridesetak Live Linux-a, Puppy-e, Strelac XPE-a u svim varijantama, čak i CromeOS-a... i sličnih stvari ...

Doboljno je samo da se skine nabaci na flešku do 2GB i sagleda kolko je glomaznost OS-a danas nepotrebna i ne vodi nikuda.

 

Ima danas stvari gde mora WIn11 ili najnoviji Android ili iOS, ali za prosečni browser ili YT je sve to neporebno.

 

Link to comment
8 minutes ago, zmanic said:

Preporučio sam da isproba Puppy Linux u meni najproverenijoj varijanti : BionicPup.

Prethodno sam isprobavao i odbacio tridesetak Live Linux-a, Puppy-e, Strelac XPE-a u svim varijantama, čak i CromeOS-a... i sličnih stvari ...

Doboljno je samo da se skine nabaci na flešku do 2GB i sagleda kolko je glomaznost OS-a danas nepotrebna i ne vodi nikuda.

 

vRmyzxN.png

 

:Jova:

  • Haha 2
Link to comment
11 hours ago, JozoMujica said:

 

Prpbaj Brave...

Ja koristim Brave ali i on jede ram, cini mi se pogotovo za youtube. Mislim da je Edge tu bolji.

Koristim Brave jer navodno vise vodi racuna o privatnosti

Link to comment

Ljudi isplati li se pazariti sada SP4.
Imam neku ponudu za jedan od 500gb, nečipovan sa jednim kontrolerom za 300e pa ne znam šta da radim pošto se nista ne razumem u te stvari

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...