Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

27 minutes ago, Kelt said:

dajte neku preporuku za printer+skener, ne bilo loše u boji ali da zamenski ketridži budu iole normale cene

 

HP Neverstop Laser MFP 1202w

https://www.pcmag.com/reviews/hp-neverstop-laser-mfp-1202w

 

e: ako ti treba nekad nesto da se odstampa u boji, a pretpostavljam da to nije toliko cesto, dokupi jednostavno neki random smece inkjet u boji i odstampaj te stranice koje moraju da budu u boji na njemu. smisleni laserski stampaci u boji su skupi i ketridzi su pakao.

Link to comment
8 hours ago, Kelt said:

dajte neku preporuku za printer+skener, ne bilo loše u boji ali da zamenski ketridži budu iole normale cene

HP InkTank 410 Wireless-ja skroz zadovoljan.

Edited by Grunf
Link to comment

Cini se dobro, realan izbor u domacoj ponudi. Jedino sto je tesko reci za jeftinocu ketridza, sto je trazeni parametar, ali to je dosta relativno

 

Edit: za boju ostaje: dokupiti neki xyz shit jeftin inkjet za stampanje odredjenih stranica u boji, kad i ako bas mora

Link to comment

istini za volju, imam hp laserjet 1010 koji sam instalirao pod nekim drugim hp tako da moze da radi pod win 10, ako mu zamenim toner verovatno ce prestati da brlja stranice i zao mi je posto mu realno nista ne fali, ali treba mi i skener

Link to comment

Zavisi sa koje strane se gleda. Brinem o odrzavanju nekoliko stotina štampača  u mome i u nekoliko susednih gradova, i mislim da se Kyocera pokazala kao najisplativija marka na duži period.

Posebno što se tiče fotokonduktora i cene štampe po kopiji. 

Primeri:

Kyocera FS1010 i FS1800 su i dalje u velikoj upotrebi iako su proizvedeni  pre dvadesetak i više godina, deklarisani foto valjci na 300.000 kopija i dalje rade bez ikakve greške iako su na otprilike 450.000. Otpisujemo ih uglavnom zbog propadanja plastike u mehanizmima, ali jednostavno nema gde da se nađu rezervni delovi za opremu iz 200x godine.

Neko vreme, desetak prvih godina,  smo redovno pratili utrošak tonera, pošto jeste skuplji u odnosu na HP i slične popularne marke. Ni jednom nismo naišli podbačaj. Prosečno toner deklarisan na 10.000 kopija ne daje ispod 11.500 komada! Kod novijih modela je situacija još bolja. Jeste da toner dolazi u paketu koji košta oko 200e, ali puštaju prosečno preko 16.000 kopija, retko kada ispod toga.

 

Radi se o malo specifičnoj "firmi" gde je otprilike pola opreme non-stop u upotrebi preko cele godine.

Edited by zmanic
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Htio sam da nadogradim nalog na google (15GB za skladistenje mi je pri kraju) i ne mogu da kupim. Izgleda da Montenegro nije na spisku zemalja iz koje je to moguce. Isto tako bilo sta preko google playa sto sam zelio platiti nije bilo moguce ("in app purchases" nije moguc za Crnu Goru)

 

Postoji li neka opcija da kupim to sto zelim, a da zaobidjem google (play) ili se moram seliti ubosnu? :fantom:

Edited by MiddleClass
Link to comment

Nije moj video, niti znam url. Nemam je u plejlistama a liked videos ne prikazuje obrisane sa yt. Ostalo sam vec probao, bez rezultata. Hvala svakako.

 

Najvise nade sam polagao u wayback machine gdje ima pretraga yt ali info vuce sa linkova objvaljivanih na tviteru samo, pa kontam mozda ima sema za isto sa yt linkovima ili sta vec.

Link to comment

Tu nisam dosad gledao ali takodje unavailable videos are hidden, pa sam iscackao opciju da prikaze te videe i na liked videos, bez rezultata ali ima url pa cu ih procesljati na wbm. Hvala!

  • +1 1
Link to comment

Radi ovo na wbm ali nemam ga medju liked videos, ne mogu da vjerujem. Probao sam sve mislim, pa i pretragu obrisanih videa (jer samo te rezultate prikazuje, mrtvih linkova) pa da ubodem neku obrisanu stvar od Azre od prije 7-10 god, pa ne bi li mi stari yt izbacio related ovo sto meni treba (Azra 66% je to sto trazim). Sat vremena sam izgubio :vesala2: Odustajem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...