Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

53 minutes ago, jms_uk said:

 

Koliko si spretan sa lemilicom?

stobse reklo, nisam ginekolog ali mogu da pogledam..:fantom:

stvar sto je retko koristim komp, ne igram igrice, pa mi onda ne ide da kupujem grafu samo zbog toga sto bi jednom u 3 meseca pogledao neki film ili seriju ili zvezdu u el kad nam se poklope termini..

nista, naci ici sistem "peske", ovaj hdmi iz monitora u tv kad bude trebalo i toeto...

Link to comment
2 hours ago, Shaq said:

imali leka kad crkne hdmi izlaz na integrisanoj grafickoj?

na grafickoj imam dva izlaza, dvi izlaz koji ide u komp i  hdmi izlaz,(koji mi je isao na tv i koji sada ne salje sliku, odnosno signal jelte)

kako sam utvrdio da su hdmi kablovi ispravni, kao i hdmi ulazi na tv-u, a i sliku na tv-u daje taj dvi to hdmi kabl, sve ukazuje da nema sta drugo vec da je otisao taj hdmi izlaz na grafickoj..

i sta cemo sad?:fantom:

 

Trebalo bi da može ovako pošto su HDMI i DVI međusobno kompatibilni tj. mogu se konvertovati jedan u drugi uz primenu jednostavnih adaptera, s tim što HDMI može da prenosi i zvuk:

 

DVI izlaz grafičke -> DVI 2 HDMI kabl -> HDMI razdelnik (splitter) -> izlazi 1 i 2

 

izlaz 1 -> HDMI 2 DVI adapter (ako treba) -> monitor

izlaz 2 -> TV

 

HDMI razdelnika ima po prodavnicama, a i na oglasima.

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, vememah said:

 

Trebalo bi da može ovako pošto su HDMI i DVI međusobno kompatibilni tj. mogu se konvertovati jedan u drugi uz primenu jednostavnih adaptera, s tim što HDMI može da prenosi i zvuk:

 

DVI izlaz grafičke -> DVI 2 HDMI kabl -> HDMI razdelnik (splitter) -> izlazi 1 i 2

 

izlaz 1 -> HDMI 2 DVI adapter (ako treba) -> monitor

izlaz 2 -> TV

 

HDMI razdelnika ima po prodavnicama, a i na oglasima.

danke fur das gut

i bio sam posmilio, da nema mozda neki razdelnik, al sam predpostavio da nema, pa nisam ni trazio..:fantom:

icu sutra da radnje da vidim, fala jos jednom...:thumbsup:

  • +1 1
Link to comment
56 minutes ago, Shaq said:

i bio sam posmilio, da nema mozda neki razdelnik, al sam predpostavio da nema, pa nisam ni trazio..:fantom:

 

U prodavnicama tehnike često pomoću njih vrte na više televizora isti HD sadržaj.

Edited by vememah
Link to comment

napravio sam previd, ja kontao imacu kontrolu za zvuk preko tv-a, posto ide hdmi 2 hmdi iz hdmi splitera, al ne mere posto izvorni signal iz graficke ide preko dvi-a jelte..

a i sama rec kaze slika se splituje, nema ono na tvu-u pustis film, a preko kompa radis nesto drugo..

 

tako da ono, stobse reklo sta bi ti za 1700(hdmi spliter, hdmi 1m +postarina), nije ko sto bih hteo, al s druge strane minimum 3 puta jeftinije od graficke jelte .. :fantom:

 

Link to comment

Treba mi produžni APC ili neki drugi u istom rangu po kvalitetu, dužine 8-10 metara. Da li postoji takav kabl? Gigatron ima APC, ali dužine 1.5 i 1.8 metara.

 

Kako bi bilo kad bih taj APC ubo u neki običan produžni, tj. da li bi bilo lošije nego kad je APC uboden direktno u utičnicu u zidu?

Link to comment
10 hours ago, napadaj said:

A gde onda da nađem produžni kvaliteta APC-a sa prednaponskom zaštitom u dužini koja mi treba?

A da zameniš samo kabl? Uzmi kabl na metar kolko ti treba i utikač. Otvori APC, skini taj kraći kabl i veži duži.

Link to comment
A da zameniš samo kabl? Uzmi kabl na metar kolko ti treba i utikač. Otvori APC, skini taj kraći kabl i veži duži.

I meni palo na pamet ovo.
Nema ništa bitno "pre kabla" tu, sve je posle.
Jedino možda da poneseš sa sobom taj kratki da bi ti dali kabl istog preseka i kvaliteta samo duži?



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...