Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

Na mojoj listi za nikada kupiti su Pezo i VW. Prvi totalno iracionalno jer sam imao jako lose iskustvo sa jednim prodavacem. Tada sam rekao da nikada Pezo.

VW mi se samo generlano ne svidja. Pogledaj garancije obavezno. Ne znam kako funkcionise u Srbiji ali ovde u Austriji cesto kad se cenkas mozes dobiti produzenje iste. Tipa kad sve zavrsite ti ga probas jos iscimati za godinu, dve garancije. Takodje ne znam zasto tako zuris sa kupovinom. Ipak nisu male pare i da sacekas da dodje novi za mesec dva.

 

Ja imam od jula 2016. BMW X1 2.0d i uspeo sam tad izvuci 2 dodatne godine garancije. U ovih malo manje od 5 godina mi je otisao akumulator, koji su zamenili bez ikakvog troska i bilo je nesto sitno oko automatskog menjaca da ne prebacuje dobro na malim brzinama. To su isto popravili u sklopu garancije. Ostalo je starno funkcionisalo besprekorno u ovih 5 godina.

 

Ontopic:

Mislim da je prema tvom opisu 3008 najbolji izbor. Na kocnicu ces se navici za tri dana maksimalno. Meni je tako  bilo kad sam presao sa CRV na X1.

Edited by bags
  • +1 1
Link to comment

Kočnica nije problem, ali onaj "mikro" volan i komandna tabla koja se posmatra preko volana, a ne kroz volan kao na drugim automobilima će tražiti više navikavanja.

Link to comment

e ja vozim neki službeni pežo sa mikro volanom. navikao se, deluje ko igračka, nije ugođaj al nije smetnja. smeta mi materijal i što ima neki čudan hod kao da kompjuter tu igra veliku ulogu al to valjda nema veze sa veličinom.

Edited by maheem
Link to comment
On 27.2.2021. at 11:31, vladavsnarod said:

@Ayatollah

 

Da li si razmatrao Micubisija? Outlander ili eventualno Eclipse Cross? 

Nije li Micubiši najavio povlačenje iz Evrope?

 

@Ayatollah

 

Nisi gledao Suzuki s cross? Istina jeste kategorija ispod svih navedenih...

 

 

Link to comment
2 hours ago, desboj said:

Nije li Micubiši najavio povlačenje iz Evrope?

 

Nisam imao pojma? Ja sam vozio Outlendera (ne u Srbiji), ali je uvoz iz Japana. Odlicna makina. 

Link to comment

https://www.autoexpress.co.uk/news/352852/mitsubishi-set-be-forced-back-european-market

 

Ovde kaže da će možda da ih stisnu(Reno) da se ponovo vrate, al da se prave u francuskoj.

 

A da su mašine verujem, nedavno su ASX model neki Briti ocenili kao najpouzdaniji u klasi, ispred Leksusa ( jer su kvarovi jeftiniji, ne kaže da ih je bilo manje)

Edited by desboj
Link to comment

Nisam slikao ovaj što sam kupio iznutra, ali to je ovo:

 

Want to buy a Peugeot 3008? We help you choose

 

Want to buy a Peugeot 3008? We help you choose

 

Ja imam drugačiju opremu, nemam kožna sedišta npr., nije ova boja...

  • Wub 1
Link to comment

Pogledah cjenovnik, kad izbacis modele sa motorom od 1200 kubika (imam predrasude ;)  zagazis u kategoriju 30k+ a tu vec ima CRV, RAV i slicni.

Ja sam se u startu opredijelio za CRV samo me jebe sto ne kosta 15000 ;) pa sam se ponadao da sam potencijalna musterija za 3008. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...