Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

17 minutes ago, Ayatollah said:

Ovaj što sam uzeo je 1200 kubika, i mogu ti reći da to ide znatno bolje nego što sam očekivao, uzbrdo, nizbrdo, u preticanju, itd. Generalno, svi turbo benzinci koje sam probao su mi davali lepši osećaj u vožnji od Mazdinog 2.0 atmosferca

Vozio sam samo Chevrolet Cruze 1.6 turbo (valjda je bio 1.6, nisam siguran) i tako je bio kilav dok se ne aktivira turbo da sad imam averziju ka turbo motorima iako je to vjerovatno davno dovedeno u red na boljim modelima. S druge strane vozio sam tamo neko vrijeme i Dodge Avenger RT 2012, 3.5L, 280 konja (atmosferski) i onda se covjek zapita sta ce ti turbo kad i ovako sve fino radi ;)

Link to comment
38 minutes ago, Ayatollah said:

Cena je bila znatno ispod 30k, čak i ispod 25k, a imao je od opreme skoro sve što mi treba. Nema senzor mrtvog ugla i fabričku navigaciju, ali preživeću i bez toga, i tako mogu Google Mape da pustim na TFT-u.

srecno!

jel u to ukljucen porez i registracija? 

 

Glede navigacije, jel ima Android Auto / Apple CarPlay? Ako da, nista vise ti ne treba.

 

  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, Peter Fan said:

srecno!

jel u to ukljucen porez i registracija? 

 

Glede navigacije, jel ima Android Auto / Apple CarPlay? Ako da, nista vise ti ne treba.

 

 

Nisu uključeni u samu cenu, ali i sa porezom i registracijom (cca 260 evra) je ispod 25k. Ima Android Auto.

Link to comment
51 minutes ago, Ayatollah said:

Ovaj što sam uzeo je 1200 kubika, i mogu ti reći da to ide znatno bolje nego što sam očekivao, uzbrdo, nizbrdo, u preticanju, itd. Generalno, svi turbo benzinci koje sam probao su mi davali lepši osećaj u vožnji od Mazdinog 2.0 atmosferca (i to je šteta što nema turbo motor, jer je CX 5 po svemu odličan auto - on mi je i bio u finalu sa Pežoom). Pretpostavljam da ovi motori neće baš moći da pređu pola miliona kilometara, ali ja ne planiram ni blizu da priđem toj kilometraži (pitanje je da li ću doći i do 100 k za 10 godina, ako uopšte budem vozio Pežoa tada). Uz to, ovaj Pežo je lakši od Mazde 130 kg, pa i to ima veze u vezi motora.

 

Osim mase, problem lošijeg odziva Mazdinog motora je što maksimalni obrtni momenat razvija tek na 4000 obrtaja, dok Pežoov 1,3 turbobenzinac taj isti obrtni momenat razvija verovatno već na 1500 obrtaja (nisam proveravao tačan podatak). Dostupna snaga (obrtni momenat) na niskim obrtajima jedna je od ključnih prednosti turbobenzinskih malolitražnih motora. Trajnost neće biti problem. Taksisti kad bi saznali koliko su sposobnoi da pređu trocilindrični Fordovi motori tačno bi se svi redom ritualno zakucali u zid sa svojim Merc W124.

Skyactive motor kojim se Mazda toliko ponosila i godinama isticala u svrhu diferenciranja od konkurencije verovatno je i glavni razlog slabije prodaje Mazde 3, odnosno verovatno se pokazuje kao pogrešan strateški izbor.

Link to comment
38 minutes ago, Ras said:

 

Osim mase, problem lošijeg odziva Mazdinog motora je što maksimalni obrtni momenat razvija tek na 4000 obrtaja, dok Pežoov 1,3 turbobenzinac taj isti obrtni momenat razvija verovatno već na 1500 obrtaja (nisam proveravao tačan podatak). Dostupna snaga (obrtni momenat) na niskim obrtajima jedna je od ključnih prednosti turbobenzinskih malolitražnih motora. Trajnost neće biti problem. Taksisti kad bi saznali koliko su sposobnoi da pređu trocilindrični Fordovi motori tačno bi se svi redom ritualno zakucali u zid sa svojim Merc W124.

Skyactive motor kojim se Mazda toliko ponosila i godinama isticala u svrhu diferenciranja od konkurencije verovatno je i glavni razlog slabije prodaje Mazde 3, odnosno verovatno se pokazuje kao pogrešan strateški izbor.

koji je najbolji motor u toj klasi?

Link to comment
16 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

koji je najbolji motor u toj klasi?

Najbolji trocilindrični turbo? A kako bih i ko bi uopšte mogao da odgovori koji je najbolji? Odgovor je verovatno da su svi dobri.

Za sebe sam svojevremeno tražio Fiestu, čak i Focusa (oba Ecoboost) ili Polo (TSi). Svi su bili retki u ponudi kod nas. Ono Fordova što bi se pojavilo sumnjivi poreklom, a Polo skuplji od 124-ke. 5x!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...