Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

@Zverilla Mala ispravka: Golf R - Audi RS3, Golf GTi-Audi S3. Ostalo, o nejasnim granicama unutar VW grupe si dobro rekao.

Evo Carwow videa gde se Golf (i po ceni) poredi sa premijum nemačkom trojkom: 

 

@Ayatollah Hy Tucson je odlazeći model, novi je već predstavljen, ali mislim da ga još nema u ponudi kod nas. Moguća prednost novog je temeljno prerađena, osavremenjena unutrašnjost. Spoljni izgled stvar ukusa.

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment

Nema novog Tucsona još u Srbiji... Očekujem da će biti skuplji poprilično od odlazećeg modela. Možda može da dobije neki benefit ako kupi neki od poslednjih primeraka odlazećeg. 

Kad je pojavio novi i20, stiglo je u Srbiju nekoliko primeraka starog modela sa 1.0 turbo motorima, iako je u redovno ponudi bio samo 1.25 atmo.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

Ja i dalje mislim da Ayatolahu treba MPV. Touran, C/S Max, Picasso. Ovo kategorično nepristajanje na određene marke je bespotrebno ograničavanje izbora.

naravno, ali to je jedan od najzanimljivijih momenata kupovine automobila. za auto se veziju i emocije a ne samo zdrav razum. ja sam ranije uzimao okasione u 1-2 godine ritmu i uvek je odlucujucu ulogu igralo to koje marke necu. fiata i vw ni pod pretnjom robije, nema racionalnih razloga. koreance zaobilazio a uvek ako je moguce prvo ford. to sam ja, ti imas prema nekim drugim markam ayatolah opet neke druge. ja licno nalazm da je draz bas u tome. tim pre sto svako od nas ima neke druge kriterijume. ja se nikad, ali nikad nisam pitao koliko mi je auto ekonomican ili koliko trosi. dok je drugim ljudima to jedna od vaznijih stavki. 

Link to comment
2 hours ago, panta rhei said:

ti imas prema nekim drugim markam

 

Jok. Stvar k'o stvar. Svako od proizvođača je imao i promašaje i pogotke, isti modeli u zavisnosti od generacije mogu varirati od sjajnog do đubreta - nemam ja živaca da robujem logoima. Sve što me zanima od automobila je da je povozan, udoban i pouzdan. Marka... može da piše i "proliv" ako su tri navedena uslova ispunjena.

Link to comment
15 hours ago, radisa said:

Ja sam team Toyota, ali ovo je mnogo lepše od CHR-a... U stvari, mani CHR nije nešto, a kad sam seo u njega, osećao sam se poprilično klaustofobično...,

 

Ja volim moderan spejsi dizajn (kanda zato i vozim "svemirca"), ne sumnjam da mu manjka prostora unutra, i deluje skučeno, svakako nije porodičan auto, ali ta spoljna linija meni baš gotivna. Xceed je više kombinacija i modernog a i klasičnog, baš su ga nekako pogodili, barem eksterijer.

toyota-c-hr-2019-gallery-004-full_tcm-30

Edited by Mil@n
Link to comment

Auto uopste nije skucen, mislim kad ja sa svoja dva metra komotno stajem unutra, onda...i teske ste konzerve, CHR je pravo osvezenje u dizajnu automobila, gde gomilu modela maltene razlikujes samo po logo oznaci.

Link to comment
5 minutes ago, Lancia said:

Auto uopste nije skucen, mislim kad ja sa svoja dva metra komotno stajem unutra, onda...i teske ste konzerve, CHR je pravo osvezenje u dizajnu automobila, gde gomilu modela maltene razlikujes samo po logo oznaci.

Jbg, nije meni visina problem, nego širina...

Link to comment
20 hours ago, Ayatollah said:

Vozio danas Jeep Compass, Renault Kadjar, Nissan Qashqai i Mazde 3 i CX 5, sutra idem da vozim KIA Sportage i ponovo Jeep (dobio sam da vozim dizela, a tražio sam benzinca). Ovaj prednji izbor je posledica rekalkulacije budžeta, to je neki cenovni rang koji mogu da dohvatim, ono 30+ k već ne.

 

Mislio sam da će me Mazde više impresionirati u motoričkom smislu, naročito CX 5, ali su mi svi turbo motori ostavili značajno bolji utisak nego Mazdini atmosferci. Uz to, Mazda ima neke gluposti u ponudi, npr. jedini su koji dodatno naplaćuju navigaciju i nemaju prednje senzore. Sa druge strane, gepek je odličan, a i sam auto unutra ostavlja utisak neke aristokratske prefinjenosti, što ostali nemaju po mom mišljenju (ako izuzmemo centralni displej koji stoji kao da je neko zabo nadgrobni spomenik, dok je kod drugih to bolje integrisano). Trojka je ostavila nešto bolji vozački utisak, ali žena nije baš bila impresionirana, plus sam dobio do vozim hečbek, a njega neću sigurno, plus mi nude G122 motor koji takođe neću.

 

Jeep je unutra prelep i ima dobru opremu (dobio sam istu cenu u evro kao i za Mazdu, a sa automatskim menjačem, senzorima, kamerom i navigacijom, koji se kod Mazde dodatno plaćaju), ali mu je gepek i više nego problematičan. Zato sutra idem da vidim benzinca, jer on navodno ima veći gepek (znam da zvuči glupo, ali da vidimo). Ne ohrabruju me neubedljive ocene koje sam video manje-više u većini testova, premda neke stvari koje tamo kritikuju ja nisam osetio u vožnji, išao je sasvim pristojno (opet, dizel, a ne benzin, pa ćemo videti).

 

Qashqai ima još bolju opremu od Jeepa (čak i panoramski krov), a čak je i nešto jeftiniji, ali mu je veličina zadnje klupe priličan problem, kao što sam i mislio, a ni gepek ne briljira baš. Vozački je bio možda i najbolji, uz ogradu da sam vozio dizel Jeepa. Da imam dvoje manje dece, verovatno ne bih imao neku dilemu oko ovoga, ovako imam.

 

Kadjar nije bio tako loš, i gepek mu je pristojan (nije kao kod Mazde), plus je i cenovno u rangu Qashqai-ja, ali se ženi ništa nije dopao, rekla mi je da joj izgleda socijalno. Pozadi isto ne briljira, ali nije problem kao Qashqai. Oprema mu je sasvim dobra, plus ih ima i na lageru, pa se može probrati.

 

Videćemo sutra šta će Sportage da kaže, na papiru dobro izgleda. 

 

Mislim da ce ti i kod sportidza biti sporan gepek. Inace super auto, zena vozi 1.6 dizel , ide ko mecava

Link to comment
19 hours ago, Mil@n said:

 

Ja volim moderan spejsi dizajn (kanda zato i vozim "svemirca"), ne sumnjam da mu manjka prostora unutra, i deluje skučeno, svakako nije porodičan auto, ali ta spoljna linija meni baš gotivna. Xceed je više kombinacija i modernog a i klasičnog, baš su ga nekako pogodili, barem eksterijer.

toyota-c-hr-2019-gallery-004-full_tcm-30

Ovo je neki redizajn, ili nova generacija. Izgleda bolje od prethodnika.

Edited by mraki
Link to comment

Evo kratke rekapitualcije jučerašnjih dešavanja. Gledali smo Hyundai Tucson, KIA Sportage, Skoda Karoq, Peugeot 3008 i Jeep Compass (ponovo).

 

Tucsona više nema novog za isporuku, čeka se restilizovani, koji će biti i skuplji, a i neće doći u Srbiju još 2 meseca barem. Prodavac je rekao da će proveriti da li može da mi nađe nekog koji je rezervisan a nije uplaćen, pa da mi ga eventualno skine sa stanja, te da će mi se javiti do kraja dana. Nije mi se javio, ali i nije neka šteta jer mi je ostavio relativno slab utisak u poređenju sa konkurencijom - enterijer mu deluje najjeftinije od svega što sam gledao, a ni spolja ne impresionira. 

 

Sportage je bio nešto bolji, to je jedan sasvim pristojan automobil. Vozio sam atmo benzinca na testu, iako sam tražio turbo, ali bez obzira na sve, lepo to sve ide. Gepek mu je malo čudan, jer iako je nominalno velike kubikaže ima neki neobičan oblik, kao da ide mnogo u širinu, a relativno je nizak (voleo bih da sam poneo neki veći kofer da vidim kako to izgleda u realnom pakovanju). Kvačilo je i kod njega tvrđe nego što sam navikao, ali ne kao na ćaletovoj KIA-i. E sada, kao što ne mogu da kažem da je kod njega nešto posebno loše, tako ne mogu da kažem da ima nešto posebno upečatljivo zbog čega bih ga izdvojio od ostalih - pristojan auto i to je to. Problem je i rok isporuke, jer auto tek treba da se naruči iz proizvodnje u Slovačkoj, i to traje barem 45 dana, a može se desiti da bude i 60, dok drugi imaju i odmah dostupne automobile.

 

Škoda Karoq je bila iznenađenje u pozitivnom smislu, lepo je sve to upakovano - praktična instrument tabla, dobro sedenje, solidno prostora i napred i nazad, dosta veliki gepek, veoma pristojan enterijer i spolja izgleda veoma dobro. Ja imam rezervu prema Škodi, ali ono što sam juče video zaista je samo hvale vredno.  E sada, tu je problem što su Škode koje su trenutno dostupne skoro sve dizeli, a ja hoću benzin, a problem je da se nađe benzin čak i za test vožnju - rekli su mi da zovem u ponedeljak, pa će mi organizovati test vožnju benzina MOŽDA krajem nedelje i to u drugom salonu. To mi ne odgovara, jer bih hteo da završavam ovu priču u sledećoj nedelji, ako budem čekao test vožnju do nekog petka, izgubiću momentum traženja. No, sve ovo ne znači da neće ući u uži izbor, jer mi dosta stvari tu odgovara. 

 

Ako je Karoq bio prijatno iznenađenje, Peugeot 3008 je bio hit dana. Nisam očekivao ništa posebno kad sam otišao u salon, čak ne bih ni otišao da nisam imao neku pauzu, a ono što sam video je bilo potpuno iznenađenje. Svemirski enterijer sa volanom kao u Formuli 1, najviše prostora na zadnjoj klupi od onih koje sam gledao, ubedljivo najveći gepek (i Škoda je tu u ove dve kategorije), lep je i spolja (posebno spreda to moćno deluje), čak imaju i pristojnu boju u ponudi. Ipak, imam dve dileme - prva je vrlo mali turbo benzinac od 1.2 litra i 130 konja (mislim čak da je trocilindraš), a drugi je ekstremno osetljiva kočnica (ukopava u mestu na sam dodir) na koju bih morao da se navikavam barem dve nedelje. Vozački plus je to što mislim da je ovo auto sa najmanjim radijusom okretanja od svih, bukvalno imam osećaj da mogu da ga okrenem na petoparcu, a i ide vrlo lagano i precizan je na upravljaču, iako je volan kao u dečijim igračkama.

 

Jeep Compass nisam uspeo da nađem benzinac manuelni za test, a nisam siguran ni da ću tražiti dalje, jer mislim da su barem tri automobila koje sam gledao u ova dva dana praktičniji, a sve cene su tu negde.

 

Elem, danas pravimo short listu od tri automobila, u ponedeljak drugi krug po salonima za short listu, i onda odluka u ponedeljak ili utorak. Stay tuned...

Link to comment
23 minutes ago, vladavsnarod said:

@Ayatollah

 

Da li si razmatrao Micubisija? Outlander ili eventualno Eclipse Cross? 

 Mislim da je Micubiši najlošije ocenjen brend u ovoj kategoriji, barem ono što sam ja imao prilike da čitam. Koliko razumem, oni generalno Evropu ne doživljavaju ozbiljno i fokusiraju se na Severnu Ameriku, te je celokupni background sa tim u vezi takav. Moj ćale je vozio Lancera devedesetih i to je za ono vreme bio izuzetan automobil, ali su nekako nestali, i ne znam baš nikoga ko ih vozi, pa ću ih zaobići sada.

Link to comment

Skoda ili Pezo.
Jedan prijatelji ima tog Pezoa i jednom prilikom sam isprobao i isti utsak je ostavio kao na tebe. Svemirski brod jbt.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...