Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

Znam da su razlicite cijene za svako trziste (razliku prave i opcije) ali nisam znao da ta razlika moze da bude 20%.

 

Opet sam uradio konfuguraciju kola na peugeot.fr i najniza cijena (active pack sa benzincem) je 31k€. 

Nemaju tu opciju na peugeot.rs sajtu.

Link to comment

Pozdrav,

 

Vec neko vreme gledam da pazarim novi auto, budzet mi je tu oko 17k, 18k maksimalno i kako se cini necu imati dovoljno za neki 'ozbiljniji' motor tako da sam tokom vremena nekako suzio izbor na Kamiqa, XCeed-a i C4ku. Ako ima neko neki savet ili iskustvo da podeli u vezi bilo koja od ova tri modela bio bih zahvalan. Nisam gadljiv ni na polovnjake, razmatrao sam neko vreme recimo V40, 2-3 godine star iz njihovog salona, jos pod garancijom, dok eto recimo jedan prijatelj mi skace na gloovu da uzmem Corollu za te pare.

 

U principu jako sam skeptican po pitanju tih 1.0 benzinaca, a da cela situacija bude tragikomicna - ja ni nisam neki profilisani ili zahtevan sofer, prelazim mozda 15ak hiljada tokom godine, uglavnom gradske i medjugradske voznje po Vojvodini.

Poslednje - hocu li ispasti veliki papak ako probam da ispregovaram nizu cenu u nekom slucaju? Ne znam kako stvari stoje sa ovim kupovinama, a meni je lova spremna, tj ne uzimam kredit, mogu iskesirati ili obaviti jednu bankovnu transakciju i prodavac bi dobio citavu sumu iz cuga.

Link to comment
2 hours ago, renne said:

Nemaš brige oko tih 1.0, 1.2 motora

 

+1

 

btw, cash is the king svugde, a posebno u srpskim auto salonima.

mozes traziti vise i bolje, veci popust.

Edited by Djuro
Link to comment
23 hours ago, Djuro said:

btw, cash is the king svugde, a posebno u srpskim auto salonima.

 

U Austriji nije neka prednost, vecina auto kredita se zavrsava za dan dva i to ne igra ulogu cak ni kod kupovine polovnog. :)

 

Ja mislim da se generalno najvise moze cenkati oko nekog automobila koji im stoji vecna lageru ili je koristen za testiranje.

 

Link to comment
24 minutes ago, bags said:

 

U Austriji nije neka prednost, vecina auto kredita se zavrsava za dan dva i to ne igra ulogu cak ni kod kupovine polovnog. :)

 

Ja mislim da se generalno najvise moze cenkati oko nekog automobila koji im stoji vecna lageru ili je koristen za testiranje.

 

+1

Ovde je cash nepozeljan, uglavnom se prodaju nova kola tako sto se finansiras preko samog brenda. Ako kupujes za shushku, auto je skuplji od 1.000 evra panadalje.

I ovo za lager i testirana kola si u pravu, uopste post ti je perfektan :D

Link to comment

Bio sam danas u Skodi ovde u NS-u (Veternicki put) i receno mi je - nista kesh, mi sve preko racuna.

Jako mi je zanimljiv Kamiq, nadam se sledece nedelje da cu uspeti da ga provozam da vidim i osetim taj 1.0 benzin, naravno prodavac ga je dizao u nebesa. Interesantno, ponudili su mi Karoq u ambition paketu (srednji paket opreme) za maltene istu cenu kao Kamiq u style paketu (najvisi paket), bukvalno cena u evro. No to je skoro 100 kila tezi auto sa istim motorom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...