Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

Vozim Ibizu 1.4 TDI 15 godina i taj model iz 2005 me sluzio i sluzi besprekorno. Doduse ja zivim na ostrvu i najdalja relacija je 150km ali u tim uslovima jako zahvalan auto.
BTW kad sam je kupio dobio sam put u Barcelonu s obilaskom fabrike, bilo super zanimljivo. Svaki put kad bi naisli na Leona koji je tek trebalo da bude predstavljen su naglasavali kako ne bi trebalo da mi pokazuju ali jel da da je super :)

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment

Seat je više funky, mada kad kažeš Seat prvo pomislim na Ibizu, ostali modeli su nekako previše vw kopije. Alhambra je ista Sharan. 

Škoda se više prodaje def.

 

  • +1 1
Link to comment
47 minutes ago, renne said:

Iznad

To seat mozda misli, ali ga tržište demantuje ;)

 

Škoda najbolje u celoj grupi izrabljuje mqb  platforme koje razvija vw, i daje najbolji odnos cena-perfomanse. Audi puca na kvalitet unutrašnjosti i multimedije al zato je veoma skup. Seat bi da bude Audi za sirotinju al to je zajebana niša za proizvode.

Na kraju, svi su oni veoma slični jer je osnova ista, i zapravo samo gledaju da pokriju različite segmente tržišta

 

Link to comment
7 minutes ago, Zverilla said:

To seat mozda misli, ali ga tržište demantuje ;)

 

Škoda najbolje u celoj grupi izrabljuje mqb  platforme koje razvija vw, i daje najbolji odnos cena-perfomanse. Audi puca na kvalitet unutrašnjosti i multimedije al zato je veoma skup. Seat bi da bude Audi za sirotinju al to je zajebana niša za proizvode.

Na kraju, svi su oni veoma slični jer je osnova ista, i zapravo samo gledaju da pokriju različite segmente tržišta

 

a gde vidiš fau ve tu?

Link to comment
2 hours ago, Ayatollah said:

Ja sam neodlučan, žena neće limuzinu, imali smo razgovor oko toga danas nekon vožnje Mazde 3, tako da je demokratskim glasanjem za sada 1,5:0,5 za SUV. 

 

Kad gledate Sportage, pogledajte i XCeed, zanimljiv krosover.

 

Meni je Tucson bolje rešenje od Sportage-a, pogledaj i njega obavezno. 

Link to comment
1 minute ago, Velocipede said:

 

Kad gledate Sportage, pogledajte i XCeed, zanimljiv krosover.

 

Meni je Tucson bolje rešenje od Sportage-a, pogledaj i njega obavezno. 

 

Balavim već danima na xceed. Opako, jebeno prelep auto. Skoro da može da se hrve™ sa toyotom chr. 

Kia-XCeed-2020-1.jpg

Link to comment
34 minutes ago, Mil@n said:

 

Balavim već danima na xceed. Opako, jebeno prelep auto. Skoro da može da se hrve™ sa toyotom chr. 

Kia-XCeed-2020-1.jpg

Ja sam team Toyota, ali ovo je mnogo lepše od CHR-a... U stvari, mani CHR nije nešto, a kad sam seo u njega, osećao sam se poprilično klaustofobično...,

Link to comment

Ja video Xceed uzivo i super izgleda ali je on manji od ovih suv-ova sto ih je nabrojao ajatolah a njemu je komfor i gepek bitan zbog troje dece.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
8 hours ago, Zverilla said:

To seat mozda misli, ali ga tržište demantuje ;)

 

Škoda najbolje u celoj grupi izrabljuje mqb  platforme koje razvija vw, i daje najbolji odnos cena-perfomanse. Audi puca na kvalitet unutrašnjosti i multimedije al zato je veoma skup. Seat bi da bude Audi za sirotinju al to je zajebana niša za proizvode.

Na kraju, svi su oni veoma slični jer je osnova ista, i zapravo samo gledaju da pokriju različite segmente tržišta

 

 

Taj cost/benefit poredak u vw grupaciji je fluidan od generacije do generacije i modela do modela sem Audija koji jeste preskup. Skoda jeste dugo bila najjeftinija za sustinski istu osnovu i motor al je isto tako bila i najruznija. Otkako je de Silva presao sa Seata preko Audija da ujednacuje dizajn na nivou grupe ta razlika u izgledu se polako izgubila.

Link to comment
8 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

a gde vidiš fau ve tu?

u sredini, ali ne u jasno definisanoj sredini linearnog poretka, vec sredina koja pokriva sve ostale marke

 

ako uzmemo kompaktne automobile, golf s najslabijim motorom bez dodatne opreme ce u ocima kupca biti ispod jedne prosecne skode (bolji motor, bolja oprema) koja ce verovatno imati slicnu cenu (porez na vw dizajn i logo)

s druge strane, golf r je u klasi audija s3, i po tome sta nudi ali i i po ceni

to je u isto vreme velika prednost i velika mana vw grupe - na ovaj nacin oni visestruko pokrivaju sve segmente trzista, uz odredjene specijalizacije za odredjene grupe kupaca i sa razlicitim dizajnom.

skoro sam citao da im skoda pravi veliki problem, jer nudi manje vise isto sto i vw ali za manje para, te tako kanibalizuje trziste unutar grupe i nerealno pumpa svoj profit (vw marka pokrije troskove razvoja platforme, a ovi je eksploatisu bez da su potroslii par stotina miliona na razvoj platforme i alata/tehnologije proizvodnje za nju). ali za nas kupce je zato skoda cesto najbolja kupovina :) 

 

tako da se cela grupa osetno razlikuje od recimo renault-nissan grupe koja ima taj linearni poredak kvaliteta i ocekivanja sa dacijom, koja je jasno losija i jeftinija jer se pravi na tehnoloski zastarelim platformama 

  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, zorglub said:

Ja i dalje mislim da Ayatolahu treba MPV. Touran, C/S Max, Picasso. Ovo kategorično nepristajanje na određene marke je bespotrebno ograničavanje izbora.

 

Jbg svi imamo predrasude i na ovu i onu stranu. Meni GLC uvek bio odbojan a onda sam ga sticajem prilika vozio mesec dana i prijatno se iznenadio. S druge strane simpatisao sam Q5 dok nisam seo da ga vozim.

Link to comment
32 minutes ago, zorglub said:

Ja i dalje mislim da Ayatolahu treba MPV. Touran, C/S Max, Picasso. Ovo kategorično nepristajanje na određene marke je bespotrebno ograničavanje izbora.

 

ja mislim da mu treba čeri. jebiga, ako neće kinesku vakcinu ima da vozi kinesko auto. inače mislim da ovde imamo slučaj produkt rasizma. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...