Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

5 minutes ago, radisa said:

Pitanje, nisi hteo automatik? I zašto?

Nisam hteo. Više volim da vozim ručni menjač, i ta mi je radnja toliko automatska da je ni ne primećujem. Probao sam i razne automatike, i nije mi taj gušt da ne menjam sam brzine. Znam da je automatik verovatno bolji, ali ni odluka nije bila skroz racionalna.

Link to comment
Just now, Ayatollah said:

Nisam hteo. Više volim da vozim ručni menjač, i ta mi je radnja toliko automatska da je ni ne primećujem. Probao sam i razne automatike, i nije mi taj gušt da ne menjam sam brzine. Znam da je automatik verovatno bolji, ali ni odluka nije bila skroz racionalna.

Ja sam tako isto mislio, a onda... Onda sam kupio automatik... :D

Link to comment

Ja sam u Americi silom prilika nekoliko

mjeseci vozio automatik i po povratku zakljucio da sledece auto mora da bude automatik. Al prodje nekoliko godina i sad nisam bas siguran da bih doplatio tih nekoliko hiljada. 

Link to comment

Gepek dve krmace i kravu da stavis!

 

 

Cestitke i sa srecom :)

Bas je lep i deluje komforno

 

Automatik rula. Tek kad krenes to da vozis vidis koliko se umoris od menjaca. Leva noga, desna ruka... Ma idi. 

 

 

Edited by mustang
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, laser lotus said:

Pogledah cjenovnik, kad izbacis modele sa motorom od 1200 kubika (imam predrasude ;)  zagazis u kategoriju 30k+ a tu vec ima CRV, RAV i slicni.

Ja sam se u startu opredijelio za CRV samo me jebe sto ne kosta 15000 ;) pa sam se ponadao da sam potencijalna musterija za 3008. 

Ovaj što sam uzeo je 1200 kubika, i mogu ti reći da to ide znatno bolje nego što sam očekivao, uzbrdo, nizbrdo, u preticanju, itd. Generalno, svi turbo benzinci koje sam probao su mi davali lepši osećaj u vožnji od Mazdinog 2.0 atmosferca (i to je šteta što nema turbo motor, jer je CX 5 po svemu odličan auto - on mi je i bio u finalu sa Pežoom). Pretpostavljam da ovi motori neće baš moći da pređu pola miliona kilometara, ali ja ne planiram ni blizu da priđem toj kilometraži (pitanje je da li ću doći i do 100 k za 10 godina, ako uopšte budem vozio Pežoa tada). Uz to, ovaj Pežo je lakši od Mazde 130 kg, pa i to ima veze u vezi motora.

 

Cena je bila znatno ispod 30k, čak i ispod 25k, a imao je od opreme skoro sve što mi treba. Nema senzor mrtvog ugla i fabričku navigaciju, ali preživeću i bez toga, i tako mogu Google Mape da pustim na TFT-u.

Link to comment
21 minutes ago, Lancia said:

Sasrecom :) lepo avto.

Mene bi bilo malo blam da vozim Pezo sa starim logom, al ajde :fantom:

Proizvodnja je decembar 2020., zato ima stari logo. Imao sam i varijantu da ga naručim i čekam iz proizvodnje barem 45 dana, ali imajući u vidu okolnosti, ko zna koliko bi to u realnosti trajalo. Zato bolje golub u ruci nego golub na grani.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, radisa said:

Ja sam tako isto mislio, a onda... Onda sam kupio automatik... :D

 Biće vremena i za automatike, Bože zdravlja. Ako se moja gospođa ikada odluči da joj vozačka stara 30 godina služi za još nešto, osim za ukras, onda ćemo svakako uzeti automatik. 

Link to comment
18 minutes ago, maheem said:

Bra'o! 

Gepek je čini mi se mnogo bolji od svih ostalih varijanti koje si naveo.

Gepek je u litraži Mazde CX 5, Škode Karoq i KIA Sportage, ali ima najpravilniji oblik, skoro da je kockast i nema nikakva udubljenja, dok su ovi pravougaoni i imaju udubljenja (slično i Renault Kadjar, koji ima nešto manji gepek). Deluje izuzetno praktično. Nissan i Jeep su mi između ostalog otpali jer mi je gepek bio premali.

Edited by Ayatollah
Link to comment
14 minutes ago, mustang said:

Gepek dve krmace i kravu da stavis!

 

Cestitke i sa srecom :)

Bas je lep i deluje komforno

 

Automatik rula. Tek kad krenes to da vozis vidis koliko se umoris od menjaca. Leva noga, desna ruka... Ma idi. 

 

 

Komfor je na kraju i presudio, i to ne moj nego dečiji. Suštinski, dva auta su od početka odskakala kao favoriti, i to Mazda CX 5 i Peugeot 3008, i poslednjih par dana sam bio u teškoj dilemi šta da uzmem od ova dva, sa Škodom Karoq kao autsajderom koja su muvala na 5-10% šanse. Verovala ili ne, presudila je...veličina, tj. visina tunela na sredini zadnje klupe, odnosno činjenica da je kod i Mazde i kod Škode taj tunel znatnih dimenzija (kao i kod većine automobila, uostalom i Astra G isto ima veliki ovaj tunel), dok kod Pežoa ovaj tunel skoro i da ne postoji, tj. visok je možda 2-3 cm, pa dete koje sedi u sredini klupe može bez problema da stavi noge na pod, bez da mu smeta tunel. Uz to, i gepek mi je više odgovarao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...