Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

4 hours ago, mustang said:

Nadjen auto, stize za dve nedelje nissan qashqai.. 25K, 2021, automatik

Šta je 2021, godina proizvodnje? Što je to toliko bitno ako je prešao 0 km?

Model svakako nije za 2021. pošto su upravo predstavili novu genraciju koja će se u prodaji naći kasnije tokom godine.

Link to comment

Nije isto naravno, ali ne mislim da bi to trebao biti toliko bitan faktor za nekoga ko kupuje nov auto. Uvek se može gledati i kad je bila prva registracija, a ne datum proizvodnje. Meni bi u tom smislu veći problem bio što je u pitanju odlazeći model.

Link to comment

Kad kupujes treba da gledas i kako ces ga najbolje prodati zar ne? :)

 

Licno sam digla ruke da kupujem u mom vlasnistvu jer se tesko (ne)rastajem sa kolima, sad samo na lease menjam na 3 godine i ajd zdravo. 

Ni jedan kao moja mazda tribute :heart: andjeo auto. 

 

Edited by mustang
Link to comment
On 19.2.2021. at 8:17, Milosh76 said:

Da mogu da se razvucem na 15-16.000 evra imao bih mnogo opcija... recimo Kamiq mi je bombonica. Nazalost, to za sada nije opcija

 

Jebiga ako uzimas kredit na 5-7 godina, tih soma i po evra ti i nije neka stavka. Tako sam bar ja objasnio zeni kad sam uzimao auto :) 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
8 minutes ago, Milosh76 said:

A sta si kupio i kad?

2018, krenuo sam da kupim elantru a kupio korolu. Nekih 2 soma je bila razlika, kad pogledas mesecnu ratu oko 20ak evra...

  • +1 1
Link to comment
On 19.2.2021. at 16:04, mustang said:

Kamiq je sladak al mali. Gepek ko guzica. 

 

 

Nadjen auto, stize za dve nedelje nissan qashqai.. 25K, 2021, automatik

 

mi presrecni sa nasim qashqaijem, 2013 godiste. dovoljno robustan i udoban i prostran, a nije preveliki, ma ono... nemamo nijednu zamerku na njega. doduse koristimo ga uglavnom za planinu i, otkad je korona, zena vozi podmladak u skolu i koristi ga pomalo za posao.

Link to comment
8 minutes ago, chandra said:

 

mi presrecni sa nasim qashqaijem, 2013 godiste. dovoljno robustan i udoban i prostran, a nije preveliki, ma ono... nemamo nijednu zamerku na njega. doduse koristimo ga uglavnom za planinu i, otkad je korona, zena vozi podmladak u skolu i koristi ga pomalo za posao.

 

Moja sestra ga definitivno narucila jutros sa nekim ekstra paketom i automatik, stize krajem marta. 

Bas je svasta ukljuceno, ja sam odusevljena.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, chandra said:

 

mi presrecni sa nasim qashqaijem, 2013 godiste. dovoljno robustan i udoban i prostran, a nije preveliki, ma ono... nemamo nijednu zamerku na njega. doduse koristimo ga uglavnom za planinu i, otkad je korona, zena vozi podmladak u skolu i koristi ga pomalo za posao.

 

To je moj neki penal.. Možda mlađi godinu dve.


Koji motor, kako vuče, tu težinu? Daj koju rečenice više

Link to comment
On 21.2.2021. at 2:53, mraki said:

Nije isto naravno, ali ne mislim da bi to trebao biti toliko bitan faktor za nekoga ko kupuje nov auto. Uvek se može gledati i kad je bila prva registracija, a ne datum proizvodnje. Meni bi u tom smislu veći problem bio što je u pitanju odlazeći model.

Odlazeći modeli imaju najmanje grešaka , jer je proizvodnja odavno uhodana i bagovi istrebljeni

 

Meni je to bolja varijanta (uz odgovarajuću cenu, jer prodavac ne mora da zna šta ja zapravo mislim :)) nego uzimanje auta koji tek ulazi u serijsku proizvodnju (skup i potencijalno bagovit)

Edited by Zverilla
Link to comment

Vozio danas Jeep Compass, Renault Kadjar, Nissan Qashqai i Mazde 3 i CX 5, sutra idem da vozim KIA Sportage i ponovo Jeep (dobio sam da vozim dizela, a tražio sam benzinca). Ovaj prednji izbor je posledica rekalkulacije budžeta, to je neki cenovni rang koji mogu da dohvatim, ono 30+ k već ne.

 

Mislio sam da će me Mazde više impresionirati u motoričkom smislu, naročito CX 5, ali su mi svi turbo motori ostavili značajno bolji utisak nego Mazdini atmosferci. Uz to, Mazda ima neke gluposti u ponudi, npr. jedini su koji dodatno naplaćuju navigaciju i nemaju prednje senzore. Sa druge strane, gepek je odličan, a i sam auto unutra ostavlja utisak neke aristokratske prefinjenosti, što ostali nemaju po mom mišljenju (ako izuzmemo centralni displej koji stoji kao da je neko zabo nadgrobni spomenik, dok je kod drugih to bolje integrisano). Trojka je ostavila nešto bolji vozački utisak, ali žena nije baš bila impresionirana, plus sam dobio do vozim hečbek, a njega neću sigurno, plus mi nude G122 motor koji takođe neću.

 

Jeep je unutra prelep i ima dobru opremu (dobio sam istu cenu u evro kao i za Mazdu, a sa automatskim menjačem, senzorima, kamerom i navigacijom, koji se kod Mazde dodatno plaćaju), ali mu je gepek i više nego problematičan. Zato sutra idem da vidim benzinca, jer on navodno ima veći gepek (znam da zvuči glupo, ali da vidimo). Ne ohrabruju me neubedljive ocene koje sam video manje-više u većini testova, premda neke stvari koje tamo kritikuju ja nisam osetio u vožnji, išao je sasvim pristojno (opet, dizel, a ne benzin, pa ćemo videti).

 

Qashqai ima još bolju opremu od Jeepa (čak i panoramski krov), a čak je i nešto jeftiniji, ali mu je veličina zadnje klupe priličan problem, kao što sam i mislio, a ni gepek ne briljira baš. Vozački je bio možda i najbolji, uz ogradu da sam vozio dizel Jeepa. Da imam dvoje manje dece, verovatno ne bih imao neku dilemu oko ovoga, ovako imam.

 

Kadjar nije bio tako loš, i gepek mu je pristojan (nije kao kod Mazde), plus je i cenovno u rangu Qashqai-ja, ali se ženi ništa nije dopao, rekla mi je da joj izgleda socijalno. Pozadi isto ne briljira, ali nije problem kao Qashqai. Oprema mu je sasvim dobra, plus ih ima i na lageru, pa se može probrati.

 

Videćemo sutra šta će Sportage da kaže, na papiru dobro izgleda. 

  • +1 4
Link to comment

Sportage mi deluje najbolje od nabrojanih.

Vidim da ste se ipak odlučili za SUV, htedoh da predložim Seat Alhambru al svejedno je nema kod našeg dilera. Bar na sajtu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...