Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

Quote

MAZDA CX-5 PO POSEBNOJ CENI OD 23.900€!

https://www.mazda.rs/ponude/mazda-cx-5

 

Kontam da je neka osnovna verzija, ali ne deluje lose na papiru

 

 

Spoiler

Bogato opremljeni paket opreme sadrži:
 

  • 17” aluminijumske felne
  • LED prednja svetla
  • LED unutrašnje osvetljenje
  • Tempomat
  • Električni podizači prozora napred i pozadi
  • Automatsko zaustavljanje pri nailasku na
    prepreku u gradskoj vožnji (SCBS)
  • Sistem nadzora pritiska u gumama (TPMS)
  • Napredni sistem nadzora mrtvog ugla (BSM)
  • Automatsko preklapanje spoljašnjih retrovizora
  • Pomoć za kretanje na uzbrdici (HLA)
  • Automatski klima uređaj sa dve zone
  • Bluetooth® handsfree
  • Displej u boji od 8 inča
  • HMI komander
  • Kožni volan
  • Senzori za kišu i svetlo
  • Automatsko uključivanje dugih svetala (HBC)
  • Sistem zadržavanja u saobraćajnoj traci (LKA)
  • originalni zadnji parking senzori.

 

MAZDA CX-5 BENZIN

Manuelni menjač (6MT)
2WD
Radna zapremina (ccm) 1.998
Broj cilindara 4
Snaga (kW/KS/pri o/min) 121 (165) / 6.000
Najveći obrtni moment (Nm/pri o/min) 213/4.000
Ubrzanje (0-100km/h u sekundama) 10,3
Najveća brzina (km/h) 201
   
Potrošnja goriva  NEDC korel.  
Gradska vožnja 7,1 / 7,1
Van grada 5,3 /5,1
Kombinovano 6,0 /5,8
   
EU nivo emisije EU 6d
Gorivo Benzin 95 oktana
Zapremina rezervoara za gorivo (l) 56
   
Masa praznog vozila sa vozačem (kg) 1.518 – 1.595
Dozvoljena ukupna masa vozila (kg) 2.020
   
Masa prikolice (bez koč. /uspon 12%; kg) 750 / 1.800
   
Zapremina prtljažnika (l) 506 / 1.620

 

Link to comment
25 minutes ago, djeneralche said:

Ide reklama na TV, specijalna cena za Jeep u najvecem paketu opreme, 22000. Mislim da nijedan predlozeni 4x4 od uvodnog pitanja nije bio jeftiniji od 30000-35000.

između ostalog, to je bio i moj povod za kupovinu, realno smešna cena za takav auto i taj nivo opreme

Link to comment
32 minutes ago, Moća said:

Koliko realno trose 2.0 benzinci kontam da izuvaju a ne ovo sto pisu u specifikacijama.

Moj 2.5 Hybrid, troši po gradu, ako pazim ispod 6.5 (ako baš, baš pazim, mogu da ga na dužm relacijama spustim ispod 5.5), ako ne pazim, oko 8, a na otvorenom 7,5-9 (80 lokalni put do autopt, 130-140)...

Link to comment
10 hours ago, Moća said:

Koliko realno trose 2.0 benzinci kontam da izuvaju a ne ovo sto pisu u specifikacijama.

Moj Kodiaq 2.0 TSI po Beogradu 11-13 litara. Pre njega sam vozdio Mazdu 3 isto sa 2.0 benzincem, trosila je 8-9. Znaci 8-13 litara po mom icnom iskustvu. :D

 

Na magistrali je Skoda na 7-8, Mazda je bila na 5-6.

Edited by Tosha2EE
  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Далибор said:

Ima li neko iskustva ili mišljenje :) o Škoda Karoqu?

 

Evo me. Ja imam 1.5 TSI, Style paket opreme sa još dosta toga nakarikanog (navigacija, panorama, varioflex sedišta, itd). Kupio ga novog 2018 u AC Stojanović, trajalo je dosta dugo dok nije isporučen pa sam izboksovao dodatne popuste zbog toga.

 

Generalno sam zadovoljan, auto je veoma prostran i udoban, manuelni menjač je odličan, motor lepo vuče (trebalo mi je malo da se naviknem na benzinca posle dizela). Prilično je nečujan, čak i na visokim brzinama. Max sam ga terao negde oko 210 po cajgeru ako se dobro sećam. Ima nekih bizarnih bagova s elektronikom, npr. kad ga zaustavim na semaforu i aktivira se start/stop, nakon što pritisnem kvačilo na displeju se pojavi lista poslednjih poziva :D jedno vreme se dešavao onaj momenat "kengurisanja" gde auto kao da poskakuje nakon što ga inicijalno pokrenem, ali je prestalo (ili sam se ja navikao pa ne radim više nešto što sam radio, ili su mu to kroz neki update rešili kad sam bio u servisu). Ono što me najviše nervira (a desilo mi se možda 5-6 puta ukupno) je momenat kada izgubi gas totalno pri niskim obrtajima u drugoj i onda se ugasi motor pa moram da ga palim ponovo. Moguće da je moja greška, ali video sam po forumima da se dešava i drugima.

 

Ono što mi je malo jezivo je što su mi oba fara oštećena iako ih nisam udarao nigde (jesam češao auto, ali ne u tom delu) tako da se magle. Mogu to da rešim u okviru kaska, ali su mi inače rekli da je cena novog fara 800 EUR (LED). Na matoroj Toyoti koju sam daleko više maltretirao nikada nisam imao takvu vrstu oštećenja.

 

Prve godine sam prešao oko 20k, druge godine oko 10k a onda je krenula korona tako da ga vozim mnogo manje nego u startu. 

 

Pitaj šta te zanima...

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Sammael said:

Ono što mi je malo jezivo je što su mi oba fara oštećena iako ih nisam udarao nigde (jesam češao auto, ali ne u tom delu) tako da se magle. Mogu to da rešim u okviru kaska, ali su mi inače rekli da je cena novog fara 800 EUR (LED). Na matoroj Toyoti koju sam daleko više maltretirao nikada nisam imao takvu vrstu oštećenja.

Nije oštećenje nego imaju problema u proizvodnji. Pun je domaći Škoda forum ljudi koji se žale na to. U uputstvu, doduše, piše da je u redu da malo zamagle ali da se prosuše kada se far upali. Problem je što se ljudi žale na formiranje kapljica unutar fara što nikako nije malo. Nekima kojima je to izraženije su menjali farove u garanciji tako da se raspitaj u servisu, a mošeš i da baciš pogled na Karoq, farovi magle, kondenzacija. Ja, srećom, nisam imao takvih problema.

Link to comment

I ja sam mislio da je isti problem, ali mi je momak u servisu onda pokazao da su farovi zaista napukli na jednom mestu. Tako da nažalost ništa od garancije, čak i da jeste fabrički problem a ne do te pukotine.

Link to comment
On 24.1.2021. at 20:32, Ayatollah said:

 

Šta misliš, da li bi ovaj Jeep bio OK izbor za porodični auto (pet članova, deca 12,6,6), uglavnom za vangradsku vožnju i duža putovanja, gde se pretežno vozi po asfaltu i putevima, ali bismo sa vremena na vreme išli i po egzotičnijim lokacijama poput Predovog krsta na Tari ili divljih plaža po Grčkoj. Koliko je skup za održavanje (registracije, gume, gorivo, redovni servisi i slično), kakav je na putu van grada i možemo li se na s petoro u njega spakovati bez problema.

ja recimo kad trazim auto, nikad ne trazim model nego stavim kriterijume, ono must have, pa od onoga sto pretraga izbaci izaberem model. ja volim fordove :D samo kao ideja, tebi ne mora da bude vazno, ali moja formula je: tezina u kg:10=ks i min 2.0 idealno 2.5 + i ne volim disel. suv 4x4. to su moji kriterijumi proizasli iz nekih 30 godina iskustva sa menjanjem polovnjaka na dvogodisnjem ritmu u proseku. i dosta dugackih voznji imajuci u vidu da mi je zena dugo imala strah od letenja :laugh: prostoz za psa, istina nije dete, ali mu treba kao da su bar 3 deteta u pitanju (dobro ti decu ne mozes u gepek - ili...):cool:

Link to comment
35 minutes ago, Sammael said:

 

Evo me. Ja imam 1.5 TSI, Style paket ...

Hvala ti puno! Ja upravo gledam ovaj motor i ovaj "style plus" paket. Vozio sam Oktaviju i sada Passat B7 pa mi je VW grupacija favorit :) isto mi je mala dilema benzinac posle 2 dizela. Sve sto me zanimalo si odgovorio, hvala jos jednom. (i meni su dali 3 ili 4 meseca rok za isporuku)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...