Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

13 hours ago, napadaj said:

Meni se Kia Xceed baš sviđa. Nemam pojma šta ima od opreme, samo sam video nekoliko u gradu i baš su mi lepe.

jesu lepe. nije los ni stonic kao jeftinija varijanta malog suv-a

Link to comment
2 hours ago, extragluv said:

jesu lepe. nije los ni stonic kao jeftinija varijanta malog suv-a

gledao ga ja onomad, unutrašnjoš je blago rečeno užasna, kao najjeftinija kineska igračka za decu

Link to comment
23 hours ago, renne said:

Brežuljkast da, brdovin nije, đe je Posavina brdovita :)

Najviše zbog preglednosti, sa svih strana, a i udobnost je odgovarajuća

 

Znam za Posavinu, zato te i zezam. Jbg, ne volim SUV-ove nikako.

 

Elem, od svih predloga, Maheemov se nekako izgubio u gomili - MPV je ono što Ayatollahu treba, bio to Touran, Picasso, ili C/S-Max. Jeftiniji, praktičniji, udobniji i povoljniji za održavanje.

Osim ako ne uzme Scenica sa onim ludačkim točkovima za koje se gume čekaju kao da je neki zajebani deo u motoru, a koštaju isto toliko.

Link to comment
2 minutes ago, zorglub said:

 

Znam za Posavinu, zato te i zezam. Jbg, ne volim SUV-ove nikako.

 

A realno, treba mi i za Slankamen, ko je jednom išao u Gudure 2 (dva) zna kakav je to pakao od puta

Link to comment
2 hours ago, Ryo said:

Rav4 Hybrid, 4x4, automatik, imas subvenciju 2.5k eura od drzave. Comfort paket te izadje ispod 30k. Za te pare ne mozes da nadjes bolji SUV.

 

jesi li ti vozio ovaj Rav4? ako nisi - prbaj ga. auto je totalna katastrofa, sto se feelinga tice.

 

btw ja sam totalni toyota party, brand je 100% za (bezlicne) ljude poput mene - uopste me ne zanima broj konja, zvuk motora, luksuz, dizajn mi je samo toliko vazan, da bas nije najruzniji. vazno mi je da ide, da je eco (koliko toliko), da je pouzdan i da odrzavanje nije preskupo. pun nade sam otisao na test voznju, misleci da je ovo auto mog zivota.

 

ali ovaj Rav4 hibrid je uzas zivi. motor, izgled iznutra, sedista, ma skoro sve - slabo, ruzno, neudobno. sterilno&jalovo do zla boga.

(poredjenja radi, prije njega sam probao x-trail, 3008, 5008, Touareg, Kodiaq i Karoq)

Link to comment
18 minutes ago, Djuro said:

 

jesi li ti vozio ovaj Rav4? ako nisi - prbaj ga. auto je totalna katastrofa, sto se feelinga tice.

 

btw ja sam totalni toyota party, brand je 100% za (bezlicne) ljude poput mene - uopste me ne zanima broj konja, zvuk motora, luksuz, dizajn mi je samo toliko vazan, da bas nije najruzniji. vazno mi je da ide, da je eco (koliko toliko), da je pouzdan i da odrzavanje nije preskupo. pun nade sam otisao na test voznju, misleci da je ovo auto mog zivota.

 

ali ovaj Rav4 hibrid je uzas zivi. motor, izgled iznutra, sedista, ma skoro sve - slabo, ruzno, neudobno. sterilno&jalovo do zla boga.

(poredjenja radi, prije njega sam probao x-trail, 3008, 5008, Touareg, Kodiaq i Karoq)

O kom modelu govoriš? ja imam 2018 RAV4, meni uopšte ne izgleda loše, naprotiv... A nije da se ne vozim povremeno i mnogo skupljim automobilima...

 

Kontam da je sve u oku posmatrača, imam i ja zamerki, nije da nemam, ali, ali imao sam i an BMW5... :D

Link to comment
2 hours ago, Djuro said:

 

jesi li ti vozio ovaj Rav4? ako nisi - prbaj ga. auto je totalna katastrofa, sto se feelinga tice.

 

btw ja sam totalni toyota party, brand je 100% za (bezlicne) ljude poput mene - uopste me ne zanima broj konja, zvuk motora, luksuz, dizajn mi je samo toliko vazan, da bas nije najruzniji. vazno mi je da ide, da je eco (koliko toliko), da je pouzdan i da odrzavanje nije preskupo. pun nade sam otisao na test voznju, misleci da je ovo auto mog zivota.

 

ali ovaj Rav4 hibrid je uzas zivi. motor, izgled iznutra, sedista, ma skoro sve - slabo, ruzno, neudobno. sterilno&jalovo do zla boga.

(poredjenja radi, prije njega sam probao x-trail, 3008, 5008, Touareg, Kodiaq i Karoq)

 

Vozim ga :). Limited oprema. Auto je kulturica. Prostran unutra, veliki gepek, ne trosi mnogo, odlicno resenje za porodicu.

 

E sad, ne mogu da kazem da sam imao wow efekat kada sam usao u auto, ali ni za jedan nisam u tom cenovnom rangu. 

 

Isao sam da gledam/vozim dosta SUVova:

 

- Honda CRV je smekerica, ali kosta oko 34k, i plus sa hibridom imam vecu ustedu.

- Mazda CX-5 odlican dizajn, nema 4x4 (koliko se secam) i ako uzmes bolju opremu i jaci motor ide preko 32k.

- Drugar je skoro kupio X-Traila, novog, u odlicnoj opremi (Tekna) 4x4, itd... cini mi se preko 33k. I dalje mislim da je RAV4 bolja kupovina. Citao sam neke reviewse po internetu i nesto nisam stekao utisak da su ljudi odusevljeni. On jeste, fala Bogu :D.

 

- Nissan Qashqai je prelep auto, ali nedovoljno velik za porodicu. Uskoro izlazi nova verzija, tako da bi to trebalo sacekati.

- Volvo XC60 odlican auto, ali ide oko 40k, tako da je otpao.

- Hyundai Tucson kad se nabudzi, dodje na istu cenu kao i RAV4, tako da sam ga iskulirao.

 

Za wow efekat, jbg, jedino sam ga imao kad sam usao u Mercedes, Lexus, Audi, ali to je sve bilo oko 50k, tako da sam se potrudio da zaboravim na to :D.

 

Nissan i Volvo mogu da se kupe na 3 rate, bez kamate, sto je odlican deal. Prosle godine sam bio na korak od Volva XC40, zatim od Nissan Qashqaija. Na kraju rekoh ma da ja ipak uzmem Corollu, koga boli kurac za sve to, ali kada je drzava dala subvenciju od 2.5k na RAV4 hibrida, onda mi je to postala best buy kupovina.

 

Btw, da sam uzeo Toyotu Corollu ne bih pogresio. Cesto se vozim CAR GO-om sa njom. Crna boja je super.

 

Generalno, slazem se da su Toyote "dosadne" i nisu autenticne, ali svako ima neki svoj trip.

 

Sve zavisi od coveka. Ne lozim se na automobile, niti se nesto razumem. ALI... kada odes sa nekim drugarom koji je lozana i pogledas 10-15 modela onda si u fazonu daj ovo, daj ono i na kraju premasis budzet. Ista pricha kao i kad sastavljas komp. Krenes od 500e, a zavrsis na 1500e. Tako da, trebalo bi naci neku meru...

 

Eto, malo duzi post, ako sam nekome pomogao - super :)

Link to comment
7 hours ago, Moća said:

Kaskai je mali unutra tako da mislim da ispada ali zato X-trail je druga prica.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

 

X-trail je klasa iznad u bukvalno svakom smislu...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...