Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

14 minutes ago, Zlurad said:

Ja sam iskreno začuđen kako je AfD posle 18 meseci pandemije još uvek u minusu u odnosu na prošle izbore. Misterija. Bukvalno im sve ide na ruku: sama pandemija, hendlovanje svega oko covid-a u Nemačkoj a ko živi ovde zna da su pojedini potezi bili krajnje haotični, gubitak poslova, protesti, sve ostalo. Bukvalno idealna klima da odu na 20+%.

 

sto ne znaci da nece otici na oko 15%. nece svi njihovi glasaci reci u anketama da ce glasati za njih.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Ros said:

 

sto ne znaci da nece otici na oko 15%. nece svi njihovi glasaci reci u anketama da ce glasati za njih.

 

Slazem se ja sa time, ali opet. Jebes ga da anketa pogresi 1-2% ali 4 je prevelika margina za gresku. I 15 bi bilo "ok" (ne bi bilo ok) al kao sto rekoh jebeliga kako nije blizu 20. Mada znam kako: premalo stanovnista na Istoku koje tradicionalno glasa za njih, previse boljenja dupeta za njih na Zapadu.

Link to comment

Najveće i najznačajnije nemačko udruženje psihijatara i psihoterapeuta postavilo je strankama u parlamentu zvanični (predizborni) dopis sa pitanjima o njihovom konceptu za rešavanje pojedinih specifičnih problema u vezi sa brigom o psihičkom zdravlju i lečenju psihičkih oboljenja kao i nekih uopštenih problema koji pogađaju sve medicinske discipline. Slučajno sam baš malopre čitala odgovore. Svi su kako-tako odgovorili na pitanja ili probali da daju neki generalni pravac...osim AfD-a. Nisu imali šta da kažu na temu. 

 

Edited by Pixie
Link to comment
5 minutes ago, Pixie said:

Najveće i najznačajnije nemačko udruženje psihijatara i psihoterapeuta postavilo je strankama u parlamentu zvanični (predizborni) dopis sa pitanjima o njihovom konceptu za rešavanje pojedinih specifičnih problema u vezi sa brigom o psihičkom zdravlju i lečenju psihičkih oboljenja kao i nekih uopštenih generalnih problema koji pogađaju sve medicinske discipline. Slučajno sam baš malopre čitala odgovore. Svi su kako-tako odgovorili na pitanja ili probali da daju neki generalni pravac...osim AfD-a. Nisu imali šta da kažu na temu. 

Тј. имају али нису смели да напишу :hitler:

Link to comment
2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Тј. имају али нису смели да напишу :hitler:

 

Pa u sustini nemaju oko mnogih stvari. Mada je cudno da nisu nista odgovorili jer je AfD kao SNS Vucic : Znaju sva resenja, imaju odgovore na sva pitanja a u sustini samo pricaju sta biracko telo zeli da cuje i sta je aktuelno. Ko nije citao AfD-ov statut taj zna da je ustedeo par sati zivota. :whistle:

Link to comment
6 hours ago, Zlurad said:

Ja sam iskreno začuđen kako je AfD posle 18 meseci pandemije još uvek u minusu u odnosu na prošle izbore. Misterija. Bukvalno im sve ide na ruku: sama pandemija, hendlovanje svega oko covid-a u Nemačkoj a ko živi ovde zna da su pojedini potezi bili krajnje haotični, gubitak poslova, protesti, sve ostalo. Bukvalno idealna klima da odu na 20+%.

 

Ne slazem se. jer generalno, AFD je vec bio mrtav, oni su dosli do solidnih procenata, mahom u istocnom delu Nemacke, na konto izbeglica koje su masovno pustene u zemlju (1,7 milion). Tada su se bukvalno zahvaljivali Merkelovoj na TV-u...

 

To je generalano skup fasista, i CDU/CSU preletaca, koji su nezadovoljni jer im je CDU otisao previse levo u Merkelovoj eri. Niti imaju kompetente politicare, niko od njih ne priznaje poremecaj klime i neophodnost ciniti nesto protiv toga. Ekonomski program je precrtan od FDP, sluzi najvise bogatim preduzetnicima, a sa druge strane se kao zalazu za malog coveka.

 

Glasaci ce pre kazniti afere tokom korona krize, ako uopste kazne. Kada je Korona kriza u pitanju, tako bar ja imam utisak, glasaci "razumeju" da je takva kriza bila novitet, gde niko nije ni znao sta i kako, i koji put vodi do najboljeg moguceg rezultata. Cak sta vise, ako se uzme u obzir koliko je novca vlada spicila u "Kurzarbeitergeld", ekonomija i radna mesta su super prosla (navodno najbolje u Jevropi)

 

Ali je ta kriza u mnogim poljima pokazala mnoge probleme u skolstvu, nezi, bolnicama, digitalizaciji i pogotovo birokratiji. Medjutim o tome se tokom izborne kampanje ne diskutuje previse, ako se uopste o tome prica. 

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, assignment said:

Glasaci ce pre kazniti afere tokom korona krize, ako uopste kazne. Kada je Korona kriza u pitanju, tako bar ja imam utisak, glasaci "razumeju" da je takva kriza bila novitet, gde niko nije ni znao sta i kako, i koji put vodi do najboljeg moguceg rezultata. Cak sta vise, ako se uzme u obzir koliko je novca vlada spicila u "Kurzarbeitergeld", ekonomija i radna mesta su super prosla (navodno najbolje u Jevropi)


ovo je jako važna stvar, zaposlen sam u javnom preduzeću koja se brine o zaposlenim invalidima pa zbog toga imam kontakta sa jako puno firmi i ljudi. Taj Kurzarbeitergeld je bukvalno držao ljude iznad vode na prvim lockdownovima. Uključujući i preduzeće gde sam zaposlen gde mesecima nismo smeli/mogli da primamo stranke ili idemo u preduzeća. Još i to da se oko toga sve brinu sama preduzeća pa kao radnik ne moraš da se brineš o pravovremenom podnošenju zahteva za zo itd.

 

Nezaposlenost nije toliko dramaticno porasla. Naravno bilo je i tu mnogo drugih problema oko školstva, pravila itd. koji su bili više rezultat jake decentralizacije u Nemačkoj što opet pokazuje da decentralizacija nije rešenje za sve. Tih problema je bilo i ranije samo je pandemija pojačala iste. 
 

Što se AfD tiče, istraživanja su uvek pokazivala da je u De bilo negde 8-13% desničara tako da se tu još duuugo vremena neće promeniti išta nabolje. 

  • +1 5
Link to comment
29 minutes ago, Boycie said:

Što se AfD tiče, istraživanja su uvek pokazivala da je u De bilo negde 8-13% desničara tako da se tu još duuugo vremena neće promeniti išta nabolje. 

 

Ne desnicara, vec fasista/nacista.  CDU je tokom istorije bila desnicarska, konzervativna partija.  AFD je vec vise od desnicara, isto tako je bilo sa NPD i sa "Die Republikaner"...

 

Bila je anketa na Change.org koja zahteva, da strani gradjani, sa trajnim boravkom, nakon 5 godina dobiju pravo glasa na izborima, sta mislis koliko je Nemaca reklo "Naravno, radi i zivi ovde, placa porez, u redu je da ima pravo glasa"?  Skoro niko, mahom si mogao da procitas "neka uzme pasos" ili "ni ja nemam pravo glasa u njegovoj zemlji"

 

Sestra mi je udata za Nemca i pored njega i ona pocela da glasa za AFD :frust: Lik je 100% nacista, velica Hitlera (ali sve to kao korz salu),i mrzi strance. Kada mu se suprostavim i kazem da smo i mi stranci i da mu je zena, sem na papiru stranac, on se kao pravda, ne nije to protiv takvih kao sto ste vi, nego ovo ono quarac palac....

Edited by assignment
slovo
Link to comment

Ali mediji iz Srbije koji se masovno akredituju za praćenje nemačkih izbora.
Jbo izbore u Srbiji, da vidimo ko nasleđuje Angelu!







... Shiit has hit the fan

Link to comment
Pa idu ljudi gdje ima smisla pratiti, gdje ima neka dinamika, za ove naše izbore, to kao da akredituješ za utakmice CZ i FKP koje nisu derbi.
Ma možeš tako da kažeš, ali nema šanse da oni dobiju neke "ozbiljne" akreditacije, ne možeš tek tako da se pojaviš.
Pogotovo što jedan lnudski prilog/emisiju nisu napravili odavde, a da nije "postoji prijateljski odnos između Angele i našeg predsednika"...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Koliko ja pratim situaciju u Nemackoj ovde je situacija kao i u Americi. Ograda da tamo imas 2 partije na izborima, ovde 40+ s tim da uglavnom dve odlučuju ko ce da da kancelara. Dobro, malo je zabavnije ove godine zbog Merkelove, "pretnje" zelenih i to je to.

Inače se u Berlinu na dan izbora održava maraton. Naravno da "fleskibilnom" direktoru maratona nije palo na pamet da se maraton, recimo održi dan ranije jer sa rutom koju su postavili ce otprilike 150 000 ljudi morati da traži alternativne puteve ka izbornom mestu. Nije da su mnogo daleko ali ako ti je preko puta ulice nećeš moći da predjes tu, nego da obilazis dok ne nađeš gde smes da prodjes. Ko je bilo šta pokušao da radi po Berlinu kad je Berlinski maraton taj ne zna sta je pakao: pola linija svakog prevoza je prekinuto, skoro ceo cenar i okruzenje zatvoreni, ulice gde se ipak vozi zakrcene, pesacenje po/oko ruta skoro nemoguce. Barem je zabavno.

Link to comment
×
×
  • Create New...