Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

17 minutes ago, Budja said:

Sta je bre ovo?

 

Otpisani se vracaju.

 

Kako to da SPD vodi po anketama sada?

Vode zato što ne rade ništa. Smotani Laschet od CDU iz nedelje u nedelju obara procente demohrišćanima, Ana Lena je relativno neharizmatična i očigledno izabrana zbog kvote kao kandidat zelenih. SPD i Scholzu je ovo najlakša izborna kampanja izgleda. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kakva prevara su Zeleni.

 

Germany's Green Party is polling in first place for September's federal election, spurring hopes of real action on the climate. But in the run-up to the vote, the party's leaders have spared no effort in boasting of their "pro-business" credentials — and their record in regional government shows they'll never challenge polluting corporations.

 

https://jacobinmag.com/2021/05/greens-germany-federal-elections-pro-business-climate-action

 

 

Edited by eumeswil
Link to comment

Ovih dana bas intenzivno vozim biciklo, jer lepo je vreme i covek nikako ne moze da ne primeti izborne panele koji me izrazito nerviraju. Jer su od plastike sa zalepljenim papirom. Jer ih ima svuda. Jer niko ne obraca paznju. Ili da?

 

Ipak, kao neko ko je proveo neko vreme oko i u izborima primecujem, barem u Berlinu da AFD ima prilicno dobar marketing, odnosno da su jedini koji targetiraju svoju ciljnu grupu onako kako treba, tj. ono sto grupa ocekuje.

 

Ispred skola, pored prometnih raskrsnica, bolnice, seoca, sume/setalista sve targetirano i podeseno da odgovara sredini gde se kace paneli. Ostali bacaju jednu te istu poruku gde god da su. Ne znam kako je kod vas, gdegod da ste? (btw fckafd.)

Link to comment

Kod nas su plakati svuda. Kad kažem svuda mislim bukvalno svuda, na svakom ćošku i svakoj banderi, jedna ili dve stranke. Škola, pošta, Aldi. Jedino mi je kul što nije u pitanju onaj klasični srpski rat plakatima, gde urnišu zidove lepljenjem jednih preko drugih, nego fensi mini bilbordi.

 

Inače, zanimljivost iz kraja. U veoma prometnoj ulici u našem kraju krenuo je rad na nekoj zgradi, ali pošto se tu ulica sužava i pravi usko grlo praktično su blokirali prolaz i naterali sav saobraćaj da zaobilazi nekoliko jednosmernih ulica da bi izbio na isto mesto. To je dovelo do toga djubretari jednostavno nisu uopšte hteli da prodju do gornjeg dela ulice tokom skoro 3 nedelje. Količina smeća i govana koja se nakupila u svakoj mogućoj uličnoj kanti felt like home. :D E onda su počeli da im odvaljuju stranačke bilborde i ostavljaju pored kanti (videh dva odvaljena SPDa). U tom trenutku već ima toliko kesica sa psećim govnima i praznim kartonima od pica da moraš preći ulicu kako ne bi ugazio. Smeće je odneto, zajedno sa ponovnim postavljanjem plakata/bilborda odmah sutradan. Divlji, balkanski metodi samo čuče unutra u Nemcu i čekaju pravu priliku da izlete. :D

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Divlji, balkanski metodi samo čuče unutra u Nemcu i čekaju pravu priliku da izlete. :D

Pričaš o ekipi koja bi hapsila ove što uništavaju partijsku imovinu ili...?

Link to comment

Ovde sam još od 1998 pa je tako za svake izbore, nepregledna šuma plakata svuda, ali svuda. Sve to nestane samo par dana posle izbora pošto su stranke u obavezi da to isto poskidaju. Prošle godine sam bio jedan od kandidata za lokalne izbore pa smo već u noći posle izbora poskidali sve plakate u selu.

 

Ovo što je Zlurad napisao se podudara sa izjavama markentinških stručnjaka, jedino AfD (bez obzira što je u pitanju fašistički isprdak) ima prilično jasnu i targetiranu kampanju. Od ostalih stranaka je SPD najmanje loš, zeleni tik lošiji od SPD, CDU je jako generičan i deluju ko plakati sa nekog stock sajta dok FDP ima previše teksta koji niko ne čita.

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, desboj said:

Pričaš o ekipi koja bi hapsila ove što uništavaju partijsku imovinu ili...?


Pričam o tome da kad krenu govna da se množe oko tebe i naruši se red ustanovljen socijalnim mirom u čoveku se budi nasilje. Kod nas je to dovedeno do nivoa džungle i apsurda, a kod njih bljesne tu i tamo kad popusti umivena realnost.

Link to comment
1 hour ago, aram said:

a možda je i do toga što je Söder, iako očigledno bolji kandidat, odjeban samo zato jer je iz CSU...

 

nisam ubedjen da je söder hteo sad da udje u trku. sva ova frka oko pandemije je zestoko umanjila popularnost cdu/csu. eto njega za 4 godine kao kandidata. dotle ima dovoljno vremena da se pokaze u bavarskoj

Link to comment
×
×
  • Create New...