Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

26. su izbori, Merkel ne učestvuje, ide žena u penziju… osim ako ne misliš na podršku svom kandidatu, primedbe Šolcu, to da, ali i to samo ponekad. 
@Ros pa da nije hteo, ne bi se kandidovao. A on je baš zbog korone dosta dobio na popularnosti.

Edited by aram
Link to comment
1 hour ago, aram said:

26. su izbori, Merkel ne učestvuje, ide žena u penziju… osim ako ne misliš na podršku svom kandidatu, primedbe Šolcu, to da, ali i to samo ponekad. 
@Ros pa da nije hteo, ne bi se kandidovao. A on je baš zbog korone dosta dobio na popularnosti.

 

pa, kao se kandidovao. vrlo brzo je to reseno i bez neke buke. jeste on dobio u bavarskoj na popularnosti, ali je cdu/csu u kompletu izgubio

Link to comment
Jel ce opet biti neminovna velika koalicija?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока


Očigledno, kao i uvek. Samo je ovog puta veliko pitanje ko sa kime a razne su moguće
  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Zlurad said:
35 minutes ago, munze said:
Jel ce opet biti neminovna velika koalicija?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

 

Očigledno, kao i uvek. Samo je ovog puta veliko pitanje ko sa kime a razne su moguće


pod velikom koalicijom se u DE podrazumeva koalicija SPD i CDU :-) 

 

ovaj put to nije moguće  s obzirom da obe stranke po ispitivanjima ne mogu da prebace preko 50%. U ovom trenutku je najrealnija opcije Socijalisti, Zeleni i Liberali. Teoretski mogu i Socijalisti, Zeleni i Levičari da prebace 50% ali Levica (die Linke) ima radikalne spoljnopolitičke stavove koji nisu kompatibilni sa ostatkom političke scene, npr. kao izlazak iz NATO itd. 

  • +1 1
Link to comment

"Außen- bzw. verteidigungspolitisch sprach sie sich 2014 für einen NATO-Austritt der Bundesrepublik und eine Auflösung des Bündnisses aus. Auslandseinsätze selbst unter UNO-Mandat lehnt sie ab, da es „keine ‚humanitären Interventionen‘“ gebe." :wub:

Link to comment

zeleni su u slobodnom padu, sa 14% u maju sada su tek na 6%. a šta Linke sada pričaju je jedno, a šta bi pričali kad bi im bilo dato da nekako uđu u vlast je drugo.

ja mislim da će opet biti CDU/CSU i SPD. SPD će biti blizu 40%, CDU neće ispod 15, možda i bliže 20%

koalicije.thumb.png.f75ffe1b337969bba8b8168fddc92344.png

Link to comment
26. su izbori, Merkel ne učestvuje, ide žena u penziju… osim ako ne misliš na podršku svom kandidatu, primedbe Šolcu, to da, ali i to samo ponekad. 
@Ros pa da nije hteo, ne bi se kandidovao. A on je baš zbog korone dosta dobio na popularnosti.
Znam da ide u penziju, no me zanima jel ona ostaje kao uticajna[emoji769] i koliko učestvuje u kampanji kandidata svoje stranke.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
40 minutes ago, aram said:

zeleni su u slobodnom padu, sa 14% u maju sada su tek na 6%. a šta Linke sada pričaju je jedno, a šta bi pričali kad bi im bilo dato da nekako uđu u vlast je drugo.

ja mislim da će opet biti CDU/CSU i SPD. SPD će biti blizu 40%, CDU neće ispod 15, možda i bliže 20%

koalicije.thumb.png.f75ffe1b337969bba8b8168fddc92344.png

Mislim da si nešto pobrkao, zeleni se motaju oko 15/16% a ne 6% 😀

 

https://www.wahlrecht.de/umfragen/

Link to comment

Evo veceras prvi put gledam Analenu uzivo (na tv.), majko koja je ovo nemacica pojma. Sta je zelenima bilo da nju posalju u trku, ako je morala biti zena, valjda su imali neku sa malo visim iq. Ali tako funkcionise politika, do vrha ne dolaze oni sa visokim iq. Ali bas bas sam razocaran cak i za profi politicarku je plitka.

Link to comment
×
×
  • Create New...