Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

1 hour ago, assignment said:

 

Ne desnicara, vec fasista/nacista.  CDU je tokom istorije bila desnicarska, konzervativna partija.  AFD je vec vise od desnicara, isto tako je bilo sa NPD i sa "Die Republikaner"...

 

Bila je anketa na Change.org koja zahteva, da strani gradjani, sa trajnim boravkom, nakon 5 godina dobiju pravo glasa na izborima, sta mislis koliko je Nemaca reklo "Naravno, radi i zivi ovde, placa porez, u redu je da ima pravo glasa"?  Skoro niko, mahom si mogao da procitas "neka uzme pasos" ili "ni ja nemam pravo glasa u njegovoj zemlji"

 

Sestra mi je udata za Nemca i pored njega i ona pocela da glasa za AFD :frust: Lik je 100% nacista, velica Hitlera (ali sve to kao korz salu),i mrzi strance. Kada mu se suprostavim i kazem da smo i mi stranci i da mu je zena, sem na papiru stranac, on se kao pravda, ne nije to protiv takvih kao sto ste vi, nego ovo ono quarac palac....

 

Pogrešno sam se izrazio, tačno je ovo što si napisao. AFD su umiveni nacisti, odnosno kofa govana ex NPDovaca, REP i sličnih isprdaka da mi oprostiš na izrazu.

 

A ima jako puno njih naših koji se simpatišu sa AFD zato što su oni kao "za malog čoveka", a skoro svi folksdojčeri koje poznajem se isto tako pale na AFD iako su i oni sami bili nekada izbeglice. 

  • +1 1
Link to comment

Obaveštenje @prisutnima split

 Prica o zivotu u Nemackoj splitovana na odgovarajuci podforum, ovde nastavljamo o politici.

Napomena (izvod iz pravila): "Komunikacija forumaša sa moderatorima treba da se odvija na jednom podforumu Zid Plača /na temi "Moderisanje i uređivanje foruma"; pitanja i komentarisanje rada mod tima dozvoljeni su samo na toj temi/"
Edited by Krošek
Link to comment
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
18 minutes ago, Milošica said:

Za koga navijamo?

 

Za sve osim CDU i AFD :fantom:

 

Ali bice tesno, zadnjih pet - sest dana po mom utisku, CDU koristio sve moguce kanale, veze i poltrone da plase narod od moguce pobede SPD, jer ce odma zavladati komunizam i ekonomija ubijena, masovno nezaposlenost i gubitak kapitala.

 

Interesanto je da niko (sem juce kod Markus Lanz) od reportera, ne pita na kojoj osnovi tvrde te gluposti. I ovaj sto je postavio pitanje je dobio odgovor u fazone "Molim vas pa to je ocigledno" :blink:

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Ma jasno je to, CDU je mnogo godina sa tim istim "komunistima" bio u koaliciji. Ali ovog puta moze da se stvori koalicija SPD, Zeleni sa levicom koja je na nekih 6-7%, oni su doduse vise levo nego SPD, ali takodje daleko od komunista... No toga se establisment ocigledno opasno boji i cine sve moguce da se do diskredituje....

Edited by assignment
slovo
  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Milošica said:

Za koga navijamo?

 

kako ko, ima nas ovde raznih :) 
ima ovde neko, ne sećam se ko pa nek se javi sam, koji reče da će da beži iz zemlje ako dođe rot-rot-grüne koalicija 

  • Haha 1
Link to comment

Javljam se 😂

 

Ali da ste vi ziveli pod sizofrenom koalicijom iz pakla zadnjih 5 godina, i vama bi bulja zvakala gace pred izbore. Veca nesreca od rrg ne moze zadesiti ovu drzavu.

 

A najbolje je inace ako SPD nije establisment… nego sta je? “Radnicka” partija odavno nije, ako je ikad i bila. Kad vidim kako se ko pacovi drze za fotelje… 

 

Sto se navijanja tice: Nemacka politika nema viziju i najbolje cemu se nadam je na zalost oper velika koalicija tj. status quo, jer za neki napredak nema ljudskog ni politickog materijala a sve ostale koalicije bi bile u mojim ocima mnogo gore. I naravno sa se afd izduva vec jednom, predugo traju, jos jedan razlog drzati kofere spremne!

 

edit: evo moj jos sizofreniji wahl o mat rezultat, koji pokazuje da u de nema partije za mene (cdu/linke ftw)

 

D8113D59-F9AB-4793-9BFA-873E038D2710.png

Edited by burekdzija
  • Wub 1
Link to comment

😂

 

Pre bih rekao utopijski (komunisticki) liberal, pa se to u preseku nadje kao cdu-linke.

 

I ti si “varao”, ja sam ogranicio wahl o mat samo na mainstream partije koje imaju sansu da predju cenzus, inace bih mojim odgovora garant zabio pirate ili neku star trek partiju.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, assignment said:

Meni je smešno da odraslim ljudima treba Wahlomat da bi saznali koga da glasaju... 

 

@burekdzija kažeš ovo zadnje je bila koalicija pakla, da bi onda izrazio želju da se nastavi. Nije baš logično. 

Rekao sam da je rrg (na vlasti u Berlinu od 2016) koalicija pakla i da mislim da bi ta ista na saveznom nivou bila katastrofa evropskih razmera i zato je trenutno najbolje resenje da se na saveznom nivou velika koalicija nastavi, iako to znaci samo stagnaciju u najboljem slucaju.

Link to comment
×
×
  • Create New...